Bebeğiniz için güvenli olmayan yiyecekler


önceki
Sonraki

 • 123rf-Cathy Yeulet

  İlk yıldaki bebeğin, özellikle kendisine sağlanan yiyecekler açısından annesinden büyük bakıma ihtiyacı vardır, çünkü bu dönem çok hassastır ve bebeğin mide ve vücut sistemleri eksiktir ve yaşına uymayan herhangi bir yiyecek ona çok fazla zarar ve çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir.

  Anne, bebeğe 6 aylıktan önce hiçbir besin sağlamamalı, yaşamının ilk 6 ayında, sadece anne sütü veya çocuğa yönelik sütle beslenmeli ve ilk altı aydan sonra bebeğe etkilemeyen yararlı ve dengeli besinler vermeye başlamalıdır. Onun sağlığı. Bu yazıda, bebeğinize tamamen vermekten kaçınmak için bebeğiniz için ilk yılında güvensiz olan bir grup yiyecek sunacağız.

 • Cips ve kraker

  123rf -Valentyn Volkov

  Küçük çocuklar kraker yemeyi severler ve anne onu tatmin etmek için çocuğa tanıtabilir, ancak bu tamamen yanlıştır çünkü krakerlerin çocuğunuzun sağlığı üzerinde pek çok olumsuz etkisi vardır.

  Krakerler yüksek oranda çocuğun sağlığı için tehlikeli olan koruyucular içermesinin yanı sıra büyük oranda çocuğun sağlığına ciddi zarar veren tuzlar da içerir, çocuğun ilk yıl çok az tuza ihtiyacı vardır çünkü çocuğun böbrekleri tam değildir, bu nedenle kurtulamazsınız. Fazla miktarda tuz ve bu da çocuğun sağlığı için büyük tehlike oluşturması yanında yüksek oranda yağ içerir ve çocuğun midesi çok hassas olduğu için ilk yıl çok fazla yağlı madde içermeyen hafif yiyeceklere ihtiyaç duyar, ayrıca zor olan sert maddelerdir. Çocuk bu dönemde çok yumuşak yiyecek veya sıvı olması gerektiğinden yutmuştur, böylece yutarken bir sorunla karşılaşmaz.

 • Tatlılar ve çikolatalar

  123rf-dolgachov

  Tatlılar, bebeğinizi olumsuz yönde etkileyecek çok yüksek oranda şeker içerir.

  İlk yıldaki çocuğun sadece çok az miktarda şekere ihtiyacı vardır ve ona şeker açısından zengin tatlılar vermek, çocuklar için diş çürümesine neden olan tatlılara ek olarak sağlığını ve ekipmanını etkileyebilir, bu nedenle herhangi bir tatlı yedikten sonra çocuğunuzun dişlerini fırçaladığınızdan emin olun. Çok fazla tatlı yemek çocuklarda obeziteye neden olur, bu nedenle çocuğunuza sağlığına zararlı tatlılar vermek yerine meyveleri ve doğal meyve sularını sevmesini sağlayın.

 • Balık ve yumurta

  123rf- Robyn Mackenzie

  Çocuğunuza bir yaşına gelmeden herhangi bir balık türü vermekten kaçınmalısınız çünkü balık çocuğun sağlığı için çok zararlıdır ve sindirimi zordur.

  Ayrıca çocuğunuzun sağlığını, zihinsel ve fiziksel gelişimini büyük ölçüde etkileyebilecek toksik bir madde olan çok yüksek seviyelerde cıva içeren balık türleri de vardır. Çocuğunuzun kitinde sindirilmesi zor olduğundan ve mide ağrısına neden olabileceğinden, özellikle çocuğunuzun vücudu alerjiye hazırsa ve çocuğunuza yumurta sunarken alerjiye yol açabileceğinden ilk yıl çocuğunuza yumurta vermek de yasaktır. Çok iyi çünkü yumurtalar, yumurtaların iyi pişirilmesiyle ölen salmonella içerir.

 • gazlı içecekler

  123rf – Brent Hofacker

  Sağlığına son derece zararlı oldukları için alkolsüz içecekler asla çocuğunuza verilmemelidir.

  Yüksek oranda şeker ve yüksek oranda kafein içerir ve çocuğunuzda diş çürüğü, tokluk hissi, kilo alıp verme isteği ve kandaki şeker düzeyini yükseltme gibi bir çok soruna neden olabilir ve yerine evde hazırlanan doğal meyve suları ile değiştirilmesi tercih edilir.