Bebek ağlama nedenleri ve bunların üstesinden nasıl gelinir

Bebeklerin ağlaması normaldir, peki bir bebeğin gece ağlamasıyla nasıl başa çıkabilirsiniz? Sebepleri nelerdir?

Ağlamak, küçük bir çocuğun sizinle iletişim kurmasının, ihtiyaçlarını ve arzularını ifade etmenin tek yoludur.Onun için güvenlik, yiyecek ve sıcaklık gibisiniz ve ona cevap vermeli ve ağlamasının nedenini bilmeli, ona iyi bakmalı ve karşılaştığı sorunu çözmelisiniz.

Ağlamak, bir bebek için tek ifade biçimi olmaya devam eder, ta ki sonunda sizden yiyecek veya diğer temel ihtiyaçlarınızı isteyebileceği bazı kelimeleri telaffuz etmeyi öğrenene kadar. Bir çocuğun özellikle geceleri ağlamasına neden olabilecek temel ihtiyaçları anlamanıza yardımcı olmak için, aşağıdaki paragraflara bu ihtiyaçların en önemlilerini ve bunların her biri ile nasıl başa çıkılacağını ekliyoruz.

Ağlayan bebeğin arkasındaki açlık

Açlık, çocuğu geceleri uyanmaya ve ağlamaya iten en önemli nedenlerden biridir, özellikle çocuk yeni doğmuşsa, yenidoğan midesinin küçük olması nedeniyle daha hızlı aç kaldığı ve yaşlandıkça daha fazla yemek yiyip daha uzun süre uykuda kalabilir.

Bu sorun, çocuklarını emziren annelerde, kendilerini gece boyunca birden fazla kez emzirmek zorunda kalacakları, çocuk emzirmesine izin verecekleri ve doyana kadar tekrar uyuyacakları için açıkça görülmektedir.

Dört aylık olana kadar ağlayan bebek

Uzmanlara göre bebeğin dört aylıktan önce ağlaması normaldir, çünkü geceleri problemsiz de olsa ağlama oranı artmaktadır ki bu da uzun süreler süren ağlama demektir. Düş kırıklığını göstererek dizlerini büktü.

Geçmişte doktorlar bu tür ağlamayı, çocuğun laktoza (süt şekeri) direncine veya kolayca idare edip sindiremediği sütteki başka bir bileşiğe bağladılar.Günümüzde uzmanlar, çocuğun yüzünde ortaya çıkabilecek ağrı belirtileriyle bile olayı çok normal ve sağlıklı buluyorlar. Ağla.

Doğumdan iki aylık olana kadar her hafta ağlama oranı arttığı için bebek ağlama eğrisi çizilebilir ve ardından bu oran dördüncü ayın sonuna kadar yaklaşık beşinci aya kadar tekrar azalır.

Ağlıyor, sarılmak istiyor

Bazen çocuk sadece kucaklanması ve şımartılması gerektiği için ağlar Bu durumda, çocuğu kucaklamalı ve onu nazikçe sallamalı ve uyuyana kadar ona şarkı söylemelisiniz. Bebeğin annesinin kokusunu koklaması, kalp atışını ve sıcaklığını hissetmesi gerekir, böylece rahatlatır ve derin bir uyku çeker, böylece leydim çocuğunuzu sevginizi hissettirmek ve ona güven vermek için kucaklamaktan çekinmez.

Soğuk veya sıcak hissetmek nedeniyle ağlamak

Çocuğun durumu hakkında bilgi edinebilir ve karın bölgesinin palpasyonundan sıcak mı yoksa soğuk mu hissettiğini öğrenebilirsiniz, bu parçalar genellikle vücudun geri kalanından daha soğuk olduğu için durumunu ellerinin veya ayaklarının sıcaklığından anlamayın. Çocuğu üşüdüğünde ısıtın, sıcak hissediyorsa onun için kılıfını çıkarın ve oda sıcaklığını eşit tutun, çocuğu kıyafet ve battaniyelerle fazla sarmamaya çalışın.

Bez değiştirme ihtiyacı nedeniyle ağlamak

Çocuk bezinde kirli hissederse veya ıslak hissederse, uyuyamayacak, ağlamaya ve çığlık atmaya başlayacaktır, bu nedenle ıslak veya kirli bebek bezi cildinde tuhaf bir his hissetmesine neden olur ve hassas cildine bez yoluyla nem ve soğuk sızar ve kirli bebek bezi cildi tahriş eder.

Hastalık veya yorgunluk nedeniyle ağlama

Eğer çocuk kendini hasta hissederse ağlar ama her zamanki ağlamasından farklı olarak buradaki ağlaması zayıf ve farklı bir tonda olur ve ağlaması da sürekli olur, bazen bir süre ağlar sonra aniden sessizleşir ve bu aynı zamanda çocuğun kendini iyi hissetmediğinin bir göstergesidir.

Bazen bu his diş çıkarma aşamasının başlangıcına dönerek çocuğun ağrı ve halsizlik hissetmesine neden olabilir Diş çıkarmanın başlangıcında çocuk diş çıkıncaya kadar gergin ve rahatsız görünecektir. Genel olarak çocuğu anlayabilen ve onu bir anne gibi hissedebilen kimse yoktur, ağrı içinde ve anormal bir durumda olduğunu hissederseniz onu doktora sevk etmelisiniz.