Bebek sağlığı için en önemli vitamin hapı

123rf / subbotina

Çocukluk, bir insanın geçtiği yaşamın en önemli aşamalarından biri olarak kabul edilir, çünkü çocukların zihinsel ve fiziksel sağlığının inşa edildiği birincil aşamadır.

Pek çok anne bu aşamada sağlıklı beslenmeye odaklandıkları için bebeklerine bakmaya çalışır. Ve emziren bir çocuk sadece anne sütünden emzirmeye bağlı olmadığı için ve ilk altı ay boyunca başka yiyecekler yememesi gerektiği için, çocuğa güçlü bir vücut ve sağlıklı bir sağlık garanti eden bazı önemli vitamin ve mineraller verilmelidir. Bu makale ile bizi takip edin sevgili anne ve bebeğiniz için en önemli vitamin haplarını öğrenin.

D vitamini

Emzirilen bir bebek için çok faydalı olan vitaminlerden biri D vitaminidir. Bu, çocuğunuzu kas zayıflığından ve osteoporozdan koruyan en harika vitaminlerden biridir. D vitamini ayrıca raşitizm ve osteomalazi gelişme riskini azaltır. D vitamininin bebeğin sağlığı açısından en önemli faydalarından biri, D vitamini kemiklerin ve dişlerin oluşumunda ve oluşumunda yer aldığı için çocuğu kavisli bacaklar, çıkıntılı göğüs kemikleri veya sırt eğriliği dahil olmak üzere kemik deformitelerine karşı korumasıdır ve bu bebeğin ihtiyaç duyduğu en önemli şeydir. Altı aylık. Ayrıca D vitamini, bağışıklık sisteminin sağlığına ve bütünlüğüne katkıda bulunur ve ayrıca insülin üretimine ve vücuttaki hücre büyümesinin düzenlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle çocuğun günlük 10 mg D vitamini alması gerekir.

B vitaminleri

B kompleks vitamin grubu, yeni doğmuş bir bebeğin ilk aydan yıla kadar ihtiyaç duyduğu en önemli ve öne çıkan vitamin ve besin takviyeleri türlerinden biridir. Çocuğu beriberi’ye maruz kalmaktan koruyan B1 vitamini, tiamin ve B2 vitamini, riboflavin dahil olmak üzere birçok B kompleks vitamini türü vardır ve bu vitaminler anne sütünde yeterince bulunur. B6 Vitamini ve B12 Vitamini de bir bebeğin vücudunun gelişmesine ve inşa edilmesine yardımcı olur. Bu kompleks vitamin grubu, vücutta çok sayıda enzimin üretilmesinde rol oynar ve ayrıca metabolik süreçleri ve enerji üretim süreçlerini düzenlemede rol oynar. Sadece bu da değil, B kompleks vitamin grubu kan dolaşımını artırır ve sinir çalışmasını güçlendirir.

C vitamini.

Emzirilen bebeğin vücudunun sağlığı için de önemli olan vitaminlerden biri C vitamini noktalarıdır. Bu vitamin, bir aydan altı aya kadar bebeğin vücut hücrelerinin gelişmesinde ve büyümesinde büyük rol oynar. C vitamini, kollajen oluşumuna, doku oluşumuna ve kırmızı kan hücresi onarımına katkıda bulunur. Aynı zamanda bebeğin vücudunda kemik deformiteleri oluşmasını önlemeye çalışır ve karşılığında dişleri güçlendirir ve bebeğin diş etlerini sağlıklı tutar. C vitamini, zayıf bağışıklığı nedeniyle bebeği bu yaşta maruz kaldığı zararlı virüs ve bakterilerle enfeksiyondan korur. Bununla birlikte, C vitamini bebeğin bağışıklığını büyük ölçüde güçlendirir, kan dolaşımını artırır ve hızlı bir iyileşmeye yardımcı olur.

A vitamini

A vitamini ise emziren bir çocuk için çok gerekli olan vitaminlerden biridir, çünkü çocuğun cildinin sağlığını ve bütünlüğünü geliştirir ve gözlerinin sağlığını korur. Bu, A vitamininin dişleri önemli ölçüde güçlendirmedeki doğaüstü rolüne ek olarak, çürümeyi veya iltihabı önler ve diş etlerini şişlik veya kanamadan korumak için çalışır. Burada sadece A vitamini değil, aynı zamanda cilt hücrelerini herhangi bir cilt probleminden koruyan çok çeşitli antioksidanlar içerir. Ek olarak, A vitamini içindeki antagonistler, kemik hücrelerinin yenilenmesine ve çocuğun normal büyüme sürecine yardımcı olur. Bebeği A vitamini yönünden zengin anne sütü ile emzirmenin yanı sıra, ona retinol olarak bilinen A vitamini puanlarını vermelisiniz.

Kalsiyum ve demir

Kalsiyum ve demir, bir aydan altı aya kadar bir bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Kalsiyum, bu genç yaşta çocuğun kemiklerinin güçlenmesine büyük katkı sağladığından. Kalsiyum ayrıca kasları ve eklemleri oluşturmaya ve sinir hücresi büyümesine yardımcı olur. Bu nedenle bebeğin ihtiyacı olan en önemli unsurlardan biridir ve aynı zamanda anne sütünün içinde bulunan en önemli unsurlardan biridir. Bebeğinizi emzirmenin yanı sıra, bebeğinizin bir aylıktan bir yaşına kadar günde 270 miligram kalsiyum tükettiğinden emin olun. Demir, alyuvarların vücuda yerleşmesine yardımcı olan en önemli minerallerden biri olduğu için çocuk tarafından da alınması gerekir ve çocuğun kansızlığa yakalanmasını engeller. Bu nedenle sütün içindeki demire güvenmeyin ve bebeğinize bir takviye takviyesi yapmayın.