Güncel İçerikler

Beyazlatma için doğal diş macunu tarifleri

önceki Sonraki 123rf-Shao-Chun Wang Kadınlar için güzelliğin en belirgin belirtilerinden biri, dişlerin kadının yüzünün dış görünümünü ifade ettiği temiz, beyaz dişlerdir. Sağlıklı dişler, tüm mevcut olanlar arasında kadınların güzelliğini ve kadınlığını artıran büyük bir parlaklık ve çekicilik verir. Bu nedenle zaten sahip olduğunuz diş macunundan kurtulun çünkü dişleri örten tabakayı etkiler ve uzun vadede yıpranmaya […]

Bu Haber 12 Ocak 2021 - 3:44 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

Beyazlatma için doğal diş macunu tarifleri


önceki
Sonraki

 • 123rf-Shao-Chun Wang

  Kadınlar için güzelliğin en belirgin belirtilerinden biri, dişlerin kadının yüzünün dış görünümünü ifade ettiği temiz, beyaz dişlerdir.

  Sağlıklı dişler, tüm mevcut olanlar arasında kadınların güzelliğini ve kadınlığını artıran büyük bir parlaklık ve çekicilik verir. Bu nedenle zaten sahip olduğunuz diş macunundan kurtulun çünkü dişleri örten tabakayı etkiler ve uzun vadede yıpranmaya neden olur. Diş macununuzu, sararma ve tortu içermeyen temiz ve beyaz dişlerinizi garanti eden bazı doğal malzemelerden de yapabilirsiniz. Bu tarifler ayrıca diş çürümesine neden olan bakterileri yok etmeye yardımcı olur. Diş problemleri ve şişmiş diş etlerinde etkili bir tedavi olarak görüldüğü için. Öyleyse, bu makaleyi bizimle birlikte takip edin ve evinizde beyazlatıcı diş macunu hazırlamak için en havalı doğal tarifleri öğrenin.

 • 1 – Karanfil ezmesi

  123rf – Brent Hofacker

  Canım, aromatik karanfillerle evde diş macunu hazırlayabilirsin. Karanfilin birçok faydasının dişleri beyazlattığı ve üzerlerinde biriken fazla tartardan kurtulduğu bilinmektedir.

  Mutfağınızın içinden karanfil ezmesi yapın ve bazı zararlı kimyasallar içeren diş macunu yerine günlük kullandığınızdan emin olun. İki yemek kaşığı karanfil tozu, iki yemek kaşığı karbonat, bir yemek kaşığı yeşil kil ve bir yemek kaşığı odun kömürü karıştırın. Ve doğal bir diş macunu elde edene kadar malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra bu macunu bir diş fırçası ile fırçalayın ve bir dakika bekletin, ardından ağzınızı çalkalayın.

 • 2 – Hindistan cevizi ezmesi

  Hindistan cevizi ezmesi, dişlerinizi beyazlatmaya yardımcı olan doğal diş macunu tariflerinden biridir.

  Bu tarif hindistancevizi yağı ve bal içerir. Hindistan cevizi ve bal ikilisinin diş beyazlatma, lekelerin giderilmesi ve dişlerin sararması ve içlerindeki sıkışmış tortuların giderilmesi için süper güç oluşturduğu yer. Hindistan cevizi ezmesini kolay ve basit bir şekilde yapın, böylece her sabah dişlerinizi ovalamak için kullanabilirsiniz. İki yemek kaşığı hindistancevizi yağı ve bir çorba kaşığı hindistancevizi sütü hazırlayın, ikisini karıştırın ve bir çorba kaşığı bal ekleyin. Diş fırçanızı macunun içine daldırın ve iyi bir fırçalama ile dişlerinizi fırçalamaya başlayın. Ardından suyla durulayın.

 • 3 – Çilek ezmesi

  123rf – hxdbzxy

  Çilek, dişleri beyazlatmak ve aydınlatmak, dişleri çürümeye ve iltihaplanmaya karşı korumak için çok faydalıdır. Çilek diş sağlığını destekleyen antosiyaninler içerdiğinden.

  Üç çilek, bir kaşık tuz ve bir kaşık dolusu karbonat yap. Dişleri etkili ve kısa sürede beyazlatmaya yardımcı olan harika bir çilek ezmesi oluşturmak için bu malzemeleri iyice karıştırın. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra diş fırçasını macunun içine koyun ve yemek yedikten sonra dişlerinizi iyice temizleyin. Çilek ezmesi, dişlerin içinde biriken yiyecek artıklarını gidermeye çalıştığından, dişleri çürümeye karşı korur ve bakterilerin bunlara erişimini sınırlar.

 • 4- Elma sirkesi ezmesi

  123rf – es75

  Diş macunu yapmak için en doğal tariflerden biri elma sirkesidir.

  Elma sirkesinin, dişlerin sararmasına neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olan büyük oranda asit ve kimyasal bileşikler içerdiği yer. Elma sirkesi ayrıca dişlerdeki fazla tartarı gidermeye yardımcı olur ve diş etlerinin kanamasını önler. Bu nedenle mutfağınızda bir yemek kaşığı elma sirkesini iki yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı kabartma tozu ile karıştırarak mutfağınızda elma sirkesi ezmesi hazırlayın. Yapışkan bir macun oluşturmak için malzemeleri iyice karıştırın. Dişlerinizi bu diş macunu ile temizleyin ve kendi fırçanızla dişlerinizi iyice ovalayın. Ardından macunu yıkamadan önce birkaç dakika bekletin.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal