Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Bilgi işlem bağlantı noktası türleri

Olarak bilinir “bilgisayar bağlantı noktaları” hala bilgisayar ekipmanının kullanıcı tarafından belirtildiğinde her türlü bilgiyi gönderip almasını sağlayan arayüz türü. Bu bağlantı noktaları bu bilgisayarlarda bulunur. Ayrıca genellikle cihazlarda bulunurlar. Bağlantı noktaları aracılığıyla iletişimin karmaşıklığı daha karmaşıktır. Küçük bir farktan bahsetmek önemlidir. Bir bilgisayar portundan bahsederken, bilginin içinden aktığı kanalı kastediyoruz; Seri port dendiğinde, bilgisayar ile […]

27 Aralık 2020 - 8:22 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi. A+A-

Bilgi işlem bağlantı noktası türleriOlarak bilinir “bilgisayar bağlantı noktaları” hala bilgisayar ekipmanının kullanıcı tarafından belirtildiğinde her türlü bilgiyi gönderip almasını sağlayan arayüz türü. Bu bağlantı noktaları bu bilgisayarlarda bulunur. Ayrıca genellikle cihazlarda bulunurlar. Bağlantı noktaları aracılığıyla iletişimin karmaşıklığı daha karmaşıktır.

Küçük bir farktan bahsetmek önemlidir. Bir bilgisayar portundan bahsederken, bilginin içinden aktığı kanalı kastediyoruz; Seri port dendiğinde, bilgisayar ile modeme doğrudan bağlanan kabloları kastediyoruz. Her ikisi de düzgün çalışma için önemlidir.

Bağlantı noktası kavramını hesaplamada kullanmanın bir başka yolu da, bilgisayar sistemlerinin halihazırda kullanılmakta olan yazılıma ilişkin çevirileri gerçekleştirebilme kapasitesidir. Genel olarak konuşursak, insanlar bağlantı noktalarından, bilgisayar ekipmanının çıkış cihazlarının bağlanmasına izin veren parçaları olarak bahsederler.Bilgi işlem bağlantı noktası türleri

Bluetooth

Bu bağlantı noktaları, çıkış cihazlarına ve bilgisayar ekipmanına entegre edilmiştir ve bir ara bağlantı yoluyla bilgi iletebilme işlevine sahiptir. Bunun için kablo ile bağlanmasına gerek yoktur. Yalnızca bu bluetooth işlevini etkinleştirmek ve bir bilgisayardan veya cihazdan diğerine veri aktarımını belirtmek gerekir.

İletişim portları

Bu bağlantı noktaları, kullanıcının duruma ve ilgi alanına bağlı olarak başka bilgisayar ekipmanıyla veya İnternet veya İntranet yoluyla bir dizi veriyi değiştirmesine olanak tanır. Bu bilgi anakart denen şeye yedeklenir. Bu bağlantı noktalarının her bilgisayarda farklı depolama ve bilgi işleme kapasiteleri vardır, bu nedenle bir tane alırken değerlendirilmesi önemlidir.

Bilgisayar kartı

Genel Limanlar

Bunlar çıkış cihazı bağlantı noktaları olarak bilinir. Mobil cihazlarda ve sözde dizüstü bilgisayarlarda da bulunmalarına rağmen, bir bilgisayar ekipmanının içinde CPU olarak adlandırılan şeyde bulunurlar. Bu bağlantı noktaları yazıcıları, USB çubuklarını, kulaklıkları, mikrofonları, hoparlörleri ve daha fazla çıkış cihazını bağlamanıza olanak tanır.

Bilgisayarın Parçaları

Yazıcı Bağlantı Noktaları

Bu bağlantı noktaları, bir çıkış cihazı olarak kabul edilen yazıcıyı bağlamak için çalışır. Bazı durumlarda bilgisayar ekipmanının özelliklerine ve yanıt kapasitesine bağlı olarak plotter denilen bazı cihazları bu portlara bağlamak mümkündür. Kullanıcının ihtiyaç duyduğu bir dizi belgeyi yazdırmasına izin verdiği için temel bir ekipman parçasıdır.

Enjeksiyon yazıcı

Kablosuz Bağlantı Noktaları

Limanların gelişiminde meydana gelen önemli bir ilerlemedir. Bunlar, bir kablolama sistemi aracılığıyla bağlanmaya gerek kalmadan arayüzleri veya giriş veya çıkış cihazlarını birbirine bağlamanın gerekli olmamasına izin verir. Bunlar, bağlantı noktalarında bağlantıya izin veren bir kızılötesi ışık sistemi aracılığıyla çalışır. Elektromanyetik dalgalar sayesinde mümkündür.

Mobil internet cihazı

Oyun Limanı

Direksiyon, kollar ve diğer donanım türleri gibi bir bilgisayar ekipmanındaki giriş ve çıkış cihazlarının bağlanmasına izin veren ve kullanıcının oynamasına izin veren bağlantı noktalarıdır. Bunun için bilgisayarlarda bazı oyun programları bulunuyor ve hatta bu oyunlara internet üzerinden de erişebiliyorsunuz. Bunların düzgün çalışması için büyük bir bellek kapasitesine sahip olmaları gerekir.

Video oyunları için grafik kartı

Mantıksal bağlantı noktaları

Bu tip bir port, kullanıcının bir çıkış cihazını bağlayabilmesi ve örneğin aşağıdaki iletişim görevlerini yerine getirebilmesi için bir çıkış portunun eşlik ettiği ekipmanın hafızasında donanım açısından yer almaktadır. bazı programlara talimatlar verin. Ayrıca kullanıcının hafızaya bilgi depolaması da mümkündür.

İkili sistem

Ağ bağlantı noktası

Ekipmanın çalışması için hayati bir parçadır. Bunlar, bir dizi kablo aracılığıyla bilgi aktarmak ve / veya İnternet’e erişim sağlamak için birkaç bilgisayarın bağlanabileceği işlevine sahiptir. Bu tür kablolar yalnızca bilgisayarları birbirine bağlamakla kalmaz, aynı zamanda diğer ağ ve ara bağlantı cihazlarına da bağlanır.

Ağ kabloları

Seri port

Bu tip port, kullanıcıya bilgisayar ekipmanının günlük çalışması yoluyla gerekli bitlerin iletilebilmesini ve böylece belirtilen talimatların yerine getirilmesini sağlayan port türüdür. Bu bağlantı noktaları aynı zamanda fare veya klavye gibi cihazları bağlamayı da sağlar. Bu bağlantı noktalarının önemi, sinyalleri işleyebilecek bir arayüze sahip olmalarıdır.

Bir monitör bağlantısı

Ses Bağlantı Noktası

Bu bağlantı noktaları ile mikrofonlar, bazı hoparlörler ve hatta ses yükselticileri olarak bilinenleri bile bağlayabilirsiniz. Bu, kullanıcının dinlemek istediği seslerin keyfini çıkarmasına veya daha yüksek ses kapasitesi ile belirli bir izleyiciye yansıtmasına olanak tanır. Bu bağlantı noktaları sürekli bakım altında olmalıdır.

Kablolarla video ve ses aktarımı

Klavye ve fare bağlantı noktası

Bilgisayar ekipmanına stratejik olarak yerleştirilmişlerdir, böylece kullanıcı giriş cihazları olarak bilinen klavye ve fareleri bağlayabilir. Bilgisayarların doğru çalışması için temel bir parçadır. Bu tür bağlantı noktalarının sunduğu avantajlardan biri, gerekirse bir arıza nedeniyle veya başka bir nedenle değiştirilebilmesidir.

Kablosuz klavye ve fare

USB bağlantı noktaları

Bu portlar, kullanıcının harici olarak diğer ekipmana iletilebilen bilgiye erişimini sağlar, yani bu portlarda USB olarak bilinen hafızalar bağlanır ve kullanıcının ihtiyaç duyduğu bilgiyi söz konusu hafızaya geçirerek çıkarır. Oradayken, bu içerikle ne yapacağınıza karar verin. Kullanıcı için çok pratik bir bilgi işlem kaynağıdır.

Bilgisayar için USB kartı

Video Bağlantı Noktaları

Bu durumda portlar, kullanıcının ekipmanı duruma göre giriş veya çıkış cihazı olarak kullanabilmesi için kullanılır. Bu bağlantı noktalarıyla, kullanıcının, örneğin, bir kameraya kurulu bilgisayarın dışındaki bir ekrana video yansıtması mümkündür. Veya aynı bilgisayar ekipmanında bulunan bir videoyu bile yansıtabilirsiniz.

HDMI kablosu

Wiffi

Bu tür bağlantı noktalarına, ağların ve İnternet bağlantısına erişime izin verirler. Bunun için yetkiye sahip olmak gerekir. Wiffi etkinleştirildikten sonra, kullanıcının internete erişmesi ve gerekli faaliyetleri gerçekleştirmesi mümkündür. Wiffi’nin kapasitesi, kullanıcının sinyali kaybedebileceği ve kaybetmeyeceği olası aralığı etkileyecektir.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 10. Bilgisayar bağlantı noktası türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-puertos-de-informatica/.)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/