Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Bilgi sistemi türleri

bilgi sistemi, tüm bunlara belirli bir kişi veya grubun bilgi ihtiyaçlarının temel olarak karşılanmasını belirleyen faktörHerhangi bir konuya ilişkin olarak, karar vermede bir kriter tanımlamak için en iyi unsurlara sahip olmak için. Bu nedenle genellikle güvenilir bilgi kaynaklarına sahip olmak gerekir. Ayrıca, ilgili tarafların toplanan tüm bilgileri anlamasına ve böylece alınan kararlarla ilgili olarak daha […]

12 Aralık 2020 - 20:05 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi. A+A-

Bilgi sistemi türleribilgi sistemi, tüm bunlara belirli bir kişi veya grubun bilgi ihtiyaçlarının temel olarak karşılanmasını belirleyen faktörHerhangi bir konuya ilişkin olarak, karar vermede bir kriter tanımlamak için en iyi unsurlara sahip olmak için. Bu nedenle genellikle güvenilir bilgi kaynaklarına sahip olmak gerekir.

Ayrıca, ilgili tarafların toplanan tüm bilgileri anlamasına ve böylece alınan kararlarla ilgili olarak daha iyi bir başarı olasılığına sahip olmasına izin veren bir veritabanı gerektirir. Ayrıca bilginin doğru kullanılması sistemlerin yeterli kontrolünden her seferinde elde edilen yeni bilgiler ortaya çıkacaktır.

Bir sorunla karşı karşıya olduğumuzu düşünmek için gerekli olan anahtarlar bilgi sistemiBelirli bir konuyla ilgilenen kişilerin zorunlu olarak olması gerçeği vardır, söz konusu konu, örneğin incelenecek bir fenomen olabilir, yeterli veriye sahiptir; bu verileri toplamak ve işlemek için gerekli kaynaklara da sahip olun.Ortaya çıkan yeni bilgileri uygun kanallardan ve verimli bir şekilde aktarabilme yeteneğine sahip olmalıdır. Tüm bunlar, bir veri ön seçimi, bunların analizi, ilgili verilerin toplanması, bu bilgilerin işlenmesi, bir veri tabanında depolanması ve bunların verimli bir şekilde dağıtılması işlemi gerçekleştirilirse elde edilecektir.

Bilgi sistemi türleri

Yönetim bilgi sistemi

Bunda bilgi sistematikleştirme türü, şirketlerin sorunu ile yakından ilgilidir. yönetici sorumludur her türlü bilgiyi etkin bir şekilde kullanabilmek. İşlenen bilgiler hem iç hem de dış profilleri edinir ve bir hata nedeniyle şirket dinamiklerini etkilememek için her ikisi de en iyi profesyonellikle ele alınmalıdır.

Profesyonel dijital bilgi

Resmi bilgi sistemleri

Bu durumda, resmi bir bağlamdan kaynaklanan bu tür bilgileri buluruz, burada tam olarak Açıklanana kadar bilgilerin ön seçimi yeni bilgiler, resmi bir şekilde yapılır. Yani bilgi yönetimi için bir tür sağlam yapıya sahip olmak gerekir.

Optimum koşullarda sunucular

Yönetim bilgi sistemi

Bir iş bağlamında veya kamu kurumlarında kullanılmak üzere tasarlanmış sistem; zamanında elde edilen bilgiler yoluyla, yönetim pozisyonlarından sorumlu olanların belirli bir konuda daha iyi kararlar alabilmeleri ve böylece organizasyonel dinamiklerde daha fazla verimlilik elde edebilmeleri amacıyla.

Yönetici kararları

Gayri resmi bilgi sistemleri

Bu tarz Bilgi yönetimi, hem biçimi hem de özü itibariyle gayri resmi bir bağlamda gerçekleşmektedir.. Yani, metodolojide bilimsel bir metodolojiye fazla uymayan gayri resmi kriterler kullanılır ve aynı nitelikteki kaynaklar aynı anda kullanılır. Bu, üretilen bilgilerin geçersiz olduğu anlamına gelmez.

Yanlış veya şüpheli bilgi

Stratejik sistemler

Bu durumda, bir modalitemiz var bilgi Yönetimi ilke olarak, kısa vadede günlük görevlerin karar verme ve yeniden organize edilmesinde bir kuruluşun belirli yönlerini otomatikleştirebilmeyi amaçlamaktadır. Genellikle kuruluşun operasyonel sorunlarına sadık kalırlar. Kararlar, uzun vadede örgütsel yeniden yapılanmaya yardımcı olacak odağa sahiptir.

Bütün bunlarda sadece organizasyonun kendi operasyonlarını optimize etmekle kalmayıp kalite, hizmet, fiyat, ürün, tedarikçi ve müşteri yönetimi yönünden de rekabetten daha iyi olması amaçlanmaktadır. Rekabet ile fark yaratmak, bu tür bilgi sistemleri yönetiminin ana nedenlerinden biridir.

Rapor verilerinin profesyonel analizi

Veri işleme sistemleri

Bu tür bir sistemin geliştirilmesinin arkasındaki temel fikir, bu tür işlerden sorumlu kişinin, büyük miktarda bilgiyi verimli bir şekilde işleme yeteneği en az kayıp önyargısı ile. Veritabanları, bu tür bir sistemin ana unsurudur. Kişi, teknolojik kaynakları yalnızca verileri depolamak için değil, aynı zamanda korumak için de kullanır.

Hisse alım satımını izleyin

İşlem işleme sistemleri

Bunun odak noktası sistem türleri belirli bir kuruluşun kendi faaliyetleri ile gerçekleştirmesi gereken işlemlerin etkinliği konusuna dayanmaktadır. Bunun için bu işlemlerin her birinin toplanabilmesi, ardından her birinin zamanında bir veri tabanında saklanması gerekmektedir.

Bu görev izin verir İşlemlerden sorumlu, belirli hataları veya eksiklikleri önlemek için daha fazla kontrole sahip olmakişlemlerin nasıl geliştiği ve bunun için hangi sonuçların ve / veya faydaların elde edildiği hakkında size tarihsel bilgi veren bir veritabanı geliştirmenin yanı sıra.

Çeşitli boyutlarda madeni paralar

Karar destek sistemi

İle ne aranıyor bilgilerin toplanması, depolanması ve toplanması, bir organizasyon yapısı içerisinde belirli bir pozisyondan sorumlu kişilerin yapabilmeleri için gerekli araçlara sahip olabilmektir. fayda için en iyi kararları vermek kuruluşun kendisinin nesnel ve öznellikten yoksun olması.

Bu, bu sorumluluğa dahil olan kişilerin, hızlı bir karar vermek için çok önemli bir zaman ve mekanda ihtiyaç duyulan verileri hızlı ve sorumlu bir şekilde işlemenize ve sunmanıza olanak tanıyan teknolojiye güvenerek, yeterli etkileşimiyle sağlanır. Verilerin sunumundaki verimlilik, bu sistemin başarısının anahtarıdır.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 04. Bilgi sistemi türleri. Türler. Şuradan alındı https://10tipos.com/tipos-de-sistemas-de-informacion/.)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/