Bilgisayarıma Android Tablet veya Cep Telefonu için Sürücüleri Nasıl İndirip Kurarım

Bilgisayardan cep telefonuyla çalışmak için yalnızca bir USB kablosuna ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, size biraz yanıldığınızı söylüyoruz. Bunun nedeni, aynı zamanda gerekli olmasıdır. PC’ye bir Android tablet veya cep telefonu için sürücüleri indirip yükleyin, sizin için hazırladığımız bu kılavuzda ileride göstereceğimiz kolay ve basit bir süreçtir.

Sürücüler nedir ve ne işe yarar?

Bilmiyorsanız, sürücüler izin veren araçlardır akıllı telefonumuzu bilgisayarla doğru şekilde senkronize edin USB kablosuyla bağlanırken.

Bu şekilde dosyaları cep telefonundan bilgisayara aktarabilir, cep telefonunu bilgisayardan kontrol edebilir ve hatta FastBoot ve ADB modunu kullanarak komutlar gönderebiliriz ki bu çok az kullanıcının bildiği büyük bir avantajdır.

Bu nedenle, Android mobil cihazınızı çalışmak için PC’nize bağlamanız gerekiyorsa, sürücüleri indir ve yükle Akıllı telefonunuzun tam modeli, aksi takdirde bilgisayarınız onu tanımayabilir. Aslında, çoğu Android sürücü paketi herhangi bir Windows sürümüyle uyumludur, bu da işleri bizim için çok daha kolay hale getirir.

Son olarak, internette bulunan sürücü paketlerinden herhangi birini kurmadan önce, daha önce cep telefonunuza yüklediğiniz diğer tüm paketleri kaldırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu çok önemlidir, çünkü aynı sürücüyü iki kez yüklediyseniz, bilgisayarınız Android cihazı doğru şekilde tanımayacaktır.

sürücüleri yükle android'i indir

Yani, o sırada herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız Android sürücülerini bilgisayara yükleyin Bu yazıda size göstereceğimiz tüm talimatları dikkatlice izlemenizi öneririz.

Bilgisayarıma bir Android tablet veya cep telefonu için sürücüleri indirme ve yükleme adımları

Bu bölümde size kontrolör türlerini göstereceğiz veya PC’nize yüklemeniz gereken Android sürücüleri böylece her iki cihazı da sorunsuz bir şekilde senkronize edebilirsiniz.

Süreç gerçekten çok basit, çünkü farklı geliştiriciler İnternette tamamen ücretsiz olarak kullanılabilirler, ancak akıllı telefon ve bilgisayarın senkronizasyonunda başarısızlıklara neden olabilecek hatalar yapmamak için birkaç ayrıntı dikkate alınmalıdır.

USB sürücülerini kurun

Göre Android akıllı telefonlar için USB sürücüleriiyi haberlerimiz var, çünkü bunları üreticilerin resmi sayfalarında bulabilirsiniz (Samsung, Motorola, Xiaomi, LG, Mediatek). Temel olarak, sayfaya erişmeniz ve tüm sürücüleri içeren bir klasörü indirmeniz yeterlidir.

Aslında, bazı sayfalarda sürücüler klasörünün yanında kurulum sihirbazları bulunur, böylece bu sürücüleri bilgisayara yüklemek çok daha kolaydır.

.Exe dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra, yüklemenin birkaç dakika içinde tamamlanması için basitçe çalıştırmanız ve ardından mobil cihazınızı bağlamanız gerekir. Son olarak, Android telefonunuzun sürücülerinin doğru şekilde yüklenmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

sürücüleri indir android bilgisayar

Divers ADB

Eğer sahipseniz USB sürücüleri dosyasını indirdi, ancak Bu klasör ADB sürücülerini içermez, bu nedenle akıllı telefona komut göndermek için gerekli olduklarından, bunları ayrı ayrı indirmeniz gerekecektir.

Ücretsiz olarak kullanılabilen evrensel bir ADB sürücü paketi için internette arama yapmanız yeterlidir. Bu paket açık kaynaklıdır ve dünyaca ünlü bir geliştirici olan Koushik Dutta tarafından yapılmıştır. Ayrıca bu paketin, kullanıcıların herhangi bir Windows sürümüne sorunsuz bir şekilde kurabilmeleri için oluşturulduğunu da unutmamalıyız.

Öte yandan, bu ADB sürücü paketi, FastBoot kullanarak çalışmamıza yardımcı olacak bir sürücü içerir. Paketin kurulumu tamamlandığında, cep telefonunuzu FastBoot moduna geçirmeli ve ardından bilgisayara bağlamaya devam etmelisiniz.

İşte buydu! Bu gönderideki bilgiler size hizmet ettiyse, bunu öğrenmeleri için sosyal ağlar üzerinden tüm kişilerinizle paylaşmayı unutmayın. PC’ye Android sürücülerini yükleyin çabukça ve kolayca.