Bir bakirenin tüm ayrıntılarıyla doğal doğumunun belirtileri

Normal gebelik süresinin dokuz ay olduğu ve özellikle bir kadının ilk doğumuysa bazı doğum semptomlarının dramatik bir şekilde ortaya çıkmaya başladığı biliniyor.Bu nedenle her kadının semptomlara hazır olması ve bu zamanda doğuma hazır olması için bakirenin doğal doğumunun belirtilerini tüm detaylarıyla bilmesi gerekir.

Normal bir bakire doğumun belirtileri

Bu konu içerir …

Tüm ayrıntılarıyla normal bir bakireden doğumun belirtileri:

Kaygısını ve kaygısını yatıştırmak ve doğum için psikolojik olarak hazırlanmak için, özellikle ilk hamileliği ise, doğal doğumun belirtilerini bilmeliyiz.

1- Alt Karın Ağrısı:

Doğum zamanına yakın ağrı, adet ağrısı gibi bir ağrı hissiyle bel ve alt karın bölgesinde başlar.

2- Şiddetli kasılmalar:

– Normal doğum saatinin bitiminde hamile kadın şiddetli kramplar hisseder ve gerginlik hisseder, bu kasılmalar düzensiz olabilir ve zaman zaman güçleri değişebilir ancak doğumdan kısa bir süre önce baş aşağı indiği için kadın hafiflediğini ve kasılmaların daha fazla arttığını hisseder.

3- Su araları:

– Doğum tarihi yaklaştığında cenini çevreleyen zarlar yırtılır, bu da cenini koruyan suyun rahim içine inmesine neden olur. Doğumdan bir süre önce meydana gelebilir ve su molası olan her kadının fetüsün güvenliğini sağlamak için derhal doktoruna gitmesi gerekir.

4- Mukus sıvısının inmesi:

– Vajinadan sıvı bir mukus çıkabilir ve buna kan eşlik edebilir, bu sıvılar rahim ağzını tıkayabilir, bu nedenle derhal özel doktora danışılmalıdır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Dokuzuncu ayda normal bir doğumun işaretleri nelerdir?

5- Alt karın bölgesinde baskı hissi:

Doğal doğuma yakın, hamile kadın alt karın bölgesinde baskı hisseder, çünkü fetüs büyük boyutu ve ağırlığıyla inmeye hazırlanır.

6- Ruh hali değişiklikleri:

– Bu dönemde hamile kadının ruh hali hızla değişir ve adet döngüsü sırasında meydana gelen dalgalanmalar gibi ruhu büyük dalgalanır, bu da onu gergin, endişeli ve rahatsız hissettirir ve doğumdan önceki son zamanlarda evi temizleme arzusunu hissedebilir.

7- Diğer bazı belirtiler:

– Hamile bir kadın doğum sırasında şiddetli baş ağrısı ve görme değişiklikleri yaşayabilir ve bazen el ve ayaklarda şişlik olabilir, burada derhal doktora veya özel hastaneye gitmelisiniz.

Doğal bir bakire doğumun belirtilerini tüm detaylarıyla öğrendikten sonra, önce doktorunuz Powell ile takip etmeli ve ayrıntıları dikkatlice incelemelisiniz ki size doğru tavsiyede bulunsun ve durumu ve gelişimini takip edin ki siz ve bebeğiniz iyi olsun.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin