Bir bebeği geceleri nasıl uyuturum?

Bir bebeği geceleri nasıl uyuturum? Bu soru anneleri her zaman endişelendiriyor, çünkü geceleri bir bebeği uyutmak ve onu belirli bir uyku rejimine alıştırmak anne için en zor ve zor görevlerden biri, çünkü çoğu bebeğin gün boyu uyuduğunu ve geceleri uyandığını, annenin hayatına ve görevlerine müdahale ederek yorgunluğunu artırıyor. onun üzerinde .

Çocuğu gece uyuması için eğitmenize ve uyku süresini mümkün olan en uzun saate kadar uzatmanıza yardımcı olacak en önemli yöntemleri ve çocuğunuzu belirli bir yatma zamanı rutinine nasıl alıştıracağınızı şimdi okuyun.

Bu konu içerir …

Bir bebeği geceleri nasıl uyuturum?

Ilık bir banyo yapın:

Çocuğu uyutmanın en başarılı, denenmiş ve doğru yöntemlerinden biri, çocuğu ılık suyla yıkamak ve yatmadan önce vücuduna masaj yapmaktır; çünkü bu, onun hızlı bir şekilde rahatlamasına ve uyumasına yardımcı olur ve banyo, kan dolaşımını canlandırmaya, çocuğu sakinleştirmeye ve rahatsızlığını ve ağlamasını azaltmaya yardımcı olur.

Bir bebeği geceleri nasıl uyuturum?

Beyaz gürültü:

Çocuğun anne karnındayken hamilelik boyunca duyduğu, anne vücudundaki cihazların hareketlerine benzemek üzere tasarlanmış, çocuğun gece uyumasına yardımcı olan bir ses türüdür ve beyaz gürültü, elektrikli süpürge sesi ve radyo parazit sesi gibi sürekli rahatsız edici gürültüyü temsil eder.

Ayrıca ilginizi çekebilir Bir bebeğin ağlaması nasıl sakinleştirilir

Loş ışıklar ve sessiz:

Çocuğunuzun uykuya dalmasına yardımcı olmak için gece yatak odasındaki ışıkları sakinleştirmeye çalışın, aynı zamanda televizyon veya radyo sesi gibi rahatsız edici seslerden uzak durun ve yanında yüksek sesle konuşmaktan kaçının.

Tokluk:

Çocuk daha çok uyur ve acıkırsa daha fazla rahatsız olur, bu yüzden çocuğu iyi bir şekilde tatmin ederek uykuya dalması için bundan kaçının.

Kolik ve şişkinliği tedavi etmek:

Bebekler, tam olmayan bağırsak ve sütü sindirecek bakteri eksikliği nedeniyle doğumlarının ilk üç ayında kolikten muzdariptir ve kolik ağrısı bebeğinizin uyumasını engelleyebilir, bu nedenle uyumadan önce ona belirtilen ilacı verin.

Ayrıca ilginizi çekebilir : Bebeklerde kolik ve gaz için en iyi tedavi

Çocuğun yanında annenin varlığı:

Çocuğunuz gece uyanırsa ve sizi yanında bulamazsa korku ve panik hissedebileceği için uyku programınızı bebeğinizin uyku programına göre ayarlayın.

Bebeğin kafasını silmek:

Uykuya yardımcı olmanın en denenmiş ve etkili yollarından biri, bebeğin başını defalarca silmektir, çünkü bu, onun çabucak uykuya dalmasına yardımcı olur.

Tutarlı bir uyku rutini:

Çocuğunuza, uyuyacağı ve uyumasına yardımcı olacak uygun atmosferi yaratacağı, oda ışıklarını sakinleştirmek, yanında sessiz müzik çalmak ve aynı odadaki uyku yerini her gün sabitlemek gibi sürekli bir günlük rutin ayarlayın, böylece çocuğun zihni bu günlük rutine bağlanır ve onu doğumunun ilk gününden itibaren uygulamaya başlayabilirsiniz.

Bebekler İçin Uyku Faydaları:

  • Zihinsel ve zihinsel yetenekleri desteklemek, hafızayı ve beyin gelişimini güçlendirmek.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmek.
  • Çocuğun vücuttan atılırken kilosunu ve fiziksel büyümesini düzenlemek Büyüme hormonu Büyümeyi desteklemek için uyurken (Büyüme Hormonu).

Bilimsel çalışmalar kanıtladı:

o Bebek geceleri uyur Ebeveynlerin yanı sıra vücudundaki kortiyol oranını düşürmek, böylece gerginliğini ve psikolojik stresini azaltmak, kalp atışını ve sıcaklığını düzenlemek, böylece bebeklerin ani ölüm olgusunu azaltmak ve çocuğun uyku sırasında ebeveynlerinden ayrılması, güvenlik hissini azaltmaya ve gelecekte psikolojik baskıya karşı daha savunmasız hale getirmeye çalışır.

İnce uç:

Çocuğunuzun hayatının ilk yılında, çocuğunuzun yanınızda uyuduğundan emin olun, çünkü bebek gece annesinin yanında uyur, aralarındaki duygusal ilişkiyi güçlendirmeye yardımcı olur ve özellikle çocuğun gece uyandığında birden fazla emzirme ihtiyacı ile fiziksel ve zihinsel gelişimini destekler, böylece yanınızdaki varlığı bunu büyük ölçüde kolaylaştıracak ve bu size yardımcı olacaktır. Onu uyku sırasında incelemek için üzerini örtün ve rahat uyku pozisyonunu takip edin.

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından