Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Bir erkek ve bir kadın için ideal kilonun doğru bilimsel yöntemlerle hesaplanması

Hem erkekler hem de kadınlar için ideal kiloyu hesaplamak kolaylaştı ve bu işlemi evinizde sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz ve hatta obez veya zayıf olup olmadığınızı veya ideal kilonuz olup olmadığını bile anlayabilirsiniz, bu da sağlıklı öğünlere olan bağlılığınızın kapsamını bilmenizi sağlar. Bu konu içerir … İdeal kilonun hesaplanması (ideal ağırlık nedir ve nasıl hesaplarım?) İdeal […]

17 Aralık 2020 - 18:51 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi. A+A-

Bir erkek ve bir kadın için ideal kilonun doğru bilimsel yöntemlerle hesaplanması

Hem erkekler hem de kadınlar için ideal kiloyu hesaplamak kolaylaştı ve bu işlemi evinizde sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz ve hatta obez veya zayıf olup olmadığınızı veya ideal kilonuz olup olmadığını bile anlayabilirsiniz, bu da sağlıklı öğünlere olan bağlılığınızın kapsamını bilmenizi sağlar.

Bu konu içerir …

İdeal kilonun hesaplanması (ideal ağırlık nedir ve nasıl hesaplarım?)

İdeal kilo; ergenlik çağında, gençlikte, ileri yaşta ya da cinsiyetinize göre, erkek ya da kadın olmanıza ve vücudunuzun yapısına ve kemik yoğunluğunuza göre şu anda olması gereken normal kilodur.

Burada, ideal kilonun, vücudumuz için zaten ideal bir ağırlığa sahip olup olmadığımızı veya konudan uzak olup olmadığımızı bilmek için takip etmemiz gereken birkaç temele sahip olduğunu görüyoruz ve bu, sağlığınızın durumunu öğrenebilmeniz için önemlidir.

Ve vücut ağırlığının bir kişinin fiziksel veya psikolojik sağlığını en çok etkileyen şeylerden biri olduğunu düşünürsek, onun bilgisine dikkat etmek çok önemlidir ve bazıları bunun sadece dış görünüş problemi olduğunu düşünmediği için, konu dış görünüşü de içerse de, bütünüyle olmasa da, çok önemlidir.

Zayıflık vücudun zayıflığını ve anemi, anemi ve vitamin ve bağışıklık eksikliğinden muzdarip olduğunu ve bu da onu çeşitli hastalık türlerine karşı savunmasız kıldığını gösterdiğinden; Kişinin dış görünüşüyle ​​ilgili memnuniyetsizliğine bağlı olan psikolojik yönü yanında.

Kendi başına tedavi edilmesi gereken bir hastalık olan obezite ise, tüm vücut sistemlerine baskı yapıp onları yavaşlatmaya, işlerini yavaşlatmaya ve gitmelerine izin vermesi dışında, kişi yaptığı en ufak bir çabada kendini yorgun hisseder. Kalp hastalığı, tıkalı arterler, diyabet ve obeziteyle bağlantılı diğer akıl hastalıklarına ek olarak.

Bu nedenle zayıf veya obez olmanın zararlarından kaçınmak için ideal kiloyu bilmek ve elde etmeye çalışmak, obez mi zayıf mı olduğunuzu bilmek veya ideal kilonuz varsa aşağıda açıklanan yöntemleri takip edebilirsiniz.

İlk yöntem

İdeal kiloyu bilmenin bir yöntemi olan bu yöntem, bir kadın için santimetre cinsinden toplam boydan 100 çıkarılması denklemine göre, günümüzde en geniş aralıkta yaygın olan yöntemdir ve bir erkek için denklem, santimetre cinsinden toplam boydan 96’lık bir kesintidir.

Örnek: Bir kadının boyu 160 santimetre ise, formüle göre ideal kilosu 60 kilogramdır (160 – 100 = 60 kilogram ‘), eğer bundan küçükse zayıftır ve bunu aşarsa şişmandır.

İdeal kilo için 57 kilogram ile 63 kilogram arasında değişen bir ortalama ideal kilo olarak belirleyebileceğinizi bilerek, bundan fazlası veya daha azı ideal değildir ve bir sorunun başlangıcıdır.

Erkeğe gelince, eğer erkeğin boyu 180 cm ise, denkleme göre ideal ağırlık 84 kilogram (180 – 96 = 84 kilogram) olacaktır ve bir erkek için ideal ağırlık oranı 81 kilogram ile 87 kilogram arasında değişmektedir.

Önemli not: İdeal kiloyu hesaplamak için önceki hesaplamalar yerine kolay ve doğru bir uygulama kullanabilirsiniz, uygulama buradan Google Play’de

İkinci yöntem

Hem erkekler hem de kadınlar için geliştirilmiş başka bir yöntem daha var ki bu da vücut boyu ve kilosu için bir denklem ama burada ideal kilo şuna bağlıdır: Bir kişinin boyunda 100 santimetreyi aşan sayı için 2 kilogramı azaltmak.

Yani bir kişinin boyu 175 santimetre ise ideal kilosu 73 kilogramdır, çünkü 100 santimetrenin üzerindeki rakam olan 75 kilodan 2 kilodan azdır ve bu yöntem de yaygın olarak uygulanmaktadır ve bu kadın ve erkek için de geçerlidir.

Üçüncü yöntem

Üçüncü yöntem uygulanabilir ve doğrudur, ancak bir hesaplama yapılmasını gerektirir.Bu yöntem kişinin vücut kütlesine bağlıdır, bu nedenle vücut kütlesi ideal kiloda olması için boyunuzla orantılı olmalıdır.

Boyunuzu metre cinsinden kendi başına veya karesiyle çarpın, yani boyunuz 170 santimetre ise, metre cinsinden boyunuz bir metre ve 70 santimetredir, yani: 1.70 metre, sayıyı kendisiyle çarpın ve ardından sonucu kilogram cinsinden, yani bu denkleme göre, bölün.

(İdeal ağırlık = bir kişinin kilogram cinsinden ağırlığı ÷ (bir kişinin metre cinsinden boyu x metre cinsinden yüksekliği))

Elde edeceğiniz sonuç vücut kütlenizdir, ancak bir kişi için ideal vücut kütle oranını bilmiyorsanız aşağıdaki noktaları takip edin.

 • Önceki denklemde sonuç 15’ten az ise, bu onun çok zayıflıktan muzdarip olduğunu gösterir.
 • Vücut kütlesi 15’ten fazla ancak 18’den küçük olanlara gelince, kişi orta veya basit zayıflıktan muzdariptir.
 • VKİ’si 18-25 arasında olanlar için tebrikler, çok ideal kilodasınız.
 • Vücut kütlesi 25 ila 30’dan fazla olan bir kişi, biraz fazla kilolu.
 • Vücut kütlesi 30’dan fazla olanlara gelince, obezite hastası.
 • 35’in üzerinde ve 40’ın üzerinde vücut kütlesi, bir kişinin obez olduğunun tehlikeli bir göstergesidir.

Dördüncü yöntem

Dördüncü yöntem sizin için işleri kolaylaştıracaktır.Erkek veya kadınsanız size rengini veren bu kolay yöntemi takip edebilirsiniz Kilonuz ne anlama geliyor? Mükemmel mi yoksa zayıf mısın yoksa şişman mı?

Sadece yukarıda gösterilen bu resmi görüntüleyin ve görüntünün üstünde ve sağında gösterilen iki çubukta kilonuzu ve boyunuzu seçin, kesişme noktasına bakın ve kilonuzun ideal olup olmadığını öğrenin, yani: normal veya basit zayıflık veya aşırı zayıflık veya basit obezite veya obezite mi yaşıyorsunuz?

İdeal kilo hakkında bilmeniz gereken önemli şeyler

İdeal kiloya ulaşmak önemlidir, ancak vücut şeklinizin tutarlı olduğundan emin olun, yani ideal bir kiloda olabilirsiniz, ancak bir bölgede diğerlerinden daha doluysunuz. Bu yüzden önce bunları bilmelisin.

 • İdeal bir ağırlık için vücut kütlesi 18 ile 25 arasında olmalıdır.
 • Bel ölçümü (yani: bel) 87 cm’den az değil.

İdeal kiloya nasıl ulaşırım?

Bu soruya ulaştıysanız, ne kadar zor olursa olsun hedefinize ulaşma kararlılığına ve iradesine zaten sahipsiniz; Bu yüzden ince bir dergide buradayız, ideal kiloya ulaşmak için takip etmeniz gereken temeller konusunda size yardımcı olacağız.

Zayıflıktan muzdaripseniz

Zayıflıktan muzdaripseniz, yani kilonuz ideal kilodan azsa, o zaman aşağıdakileri takip etmelisiniz:

Basit zayıflıktan veya şiddetli ve şiddetli zayıflıktan muzdarip olduğunuzu biliyorum. Aşırı zayıflıktan muzdaripseniz, daha sonra bahsedeceğimiz bazı talimatları yerine getirmenin yanı sıra bir doktora görünmekten çekinmeyin.

Ancak hafif bir zayıflıktan muzdaripseniz, burada sorun kolaydır, Tanrı’nın izniyle ve aşağıdaki talimatlara hızlı bir şekilde yanıt vereceksiniz, ancak aynı zamanda şunları yaparak kendinizi güvence altına almalısınız:

 • Vitamin ve minerallerinizin normal ve vücudunuza uygun olduğundan emin olmak için kapsamlı bir kan testi yaptırdığınızdan emin olun.
 • Kendinize karşı dürüst olun ki zayıflığınız için psikolojik bir nedeniniz kalmasın.
 • Sindirim sistemi veya kolonda problem yaşamaması için idrar ve dışkı tahlilleri yapılmalıdır.
 • Yanma oranınızın yüksek olup olmadığını veya vücudunuzun yağlanmasını ve bundan yararlanmasını engelleyen problemleriniz olup olmadığını anlamak için tiroid analizi yapmak zorunludur.
 • Kas güçlendirme yapmak için spor salonuna gidebilirsiniz ve eğer yağ almakta güçlük çekiyorsanız, güçlü kaslar ve sinirler kazanmaya başlayın.
 • Normalden az yememeye çalışın ve fark ederseniz doktorunuzdan bir aperatif isteyin.
 • Yan etkisi olmadan kilo almada etkili olduğu kanıtlanmış maya hapları ve morina karaciğeri yağı hapları vardır, aksine maya hapları cildi ve cildi aydınlatır ve morina karaciğeri hapları, her iki deniz ürününde de bulunmayan önemli bir unsurla vücudunuza fayda sağlar.
 • Ruhunuzu geliştirmek için yaşam tarzınızı değiştirin. Çünkü zayıflık çoğunlukla psikolojiktir.

Obezite veya obeziteniz varsa

Ve obeziteden muzdarip olanlar için, doktoru takip etmeli ve gerekli analizleri yapmalı ve büyük olasılıkla doktor, kişiye yukarıda belirtilen analizlerden bazılarının sorunun nereden geldiğini bilmesini isteyecektir Basit obeziteye gelince, aşağıda bazı öğütlerle bunun üstesinden gelebilirsiniz, inşallah.

 • Birikmiş yağları yakmak için sürekli egzersiz yapmak.
 • Fast foodlardan ve baharat, yağ ve yağ dolu yağlı yemeklerden uzak durun.
 • Bulunduğunuz yiyecekleri bir kenara bırakıp meyvelere, sebzelere ve haşlanmış yiyeceklere güvenerek vücudunuzun yağlanmadan vücudunuza ihtiyacı olanı veren doğal maddelerle temizlenmesi, böylece vücudunuzun size enerji vermek ve yavaş yavaş kilo vermeye başlamak için içinde biriken yağları parçalamaya başladığını bulursunuz.
 • İster yemek ister spor olsun, günlük bir program oluşturmak ve günlük program sıkılmadan takip edilmeli ve tekrarlanmalıdır.
 • İlerleme yapılırsa ve ödülün doyurucu bir yemek, pizza veya hamburger olması gerekmiyorsa kendini ödüllendirmek yerine, seyahat etmen, arkadaşlarla dışarı çıkman veya çok istediğin bir şeyi satın alman mümkün; Bu, bilinçaltı zihninizde kilo verme ile ödül sevinci arasındaki bağlantıya bağlanacak ve kendinizi fazla kilo vermeye devam etmeyi kabul ederken bulacaksınız.
 • Bol su ve şekersiz doğal meyve suları için, doğrudan meyve yemek tercih edilir.

Bir şeyi başarmanın başlangıcı, yaptığınız kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaktır.Hala çok meşrubat içerken ve teslimat siparişi verirken sağlıklı beslenmeye başlayacağınızı söylememelisiniz.

Sadece yaptığınız kötü bir yeme alışkanlığını engellediğiniz için kilo vermenin mümkün olduğunu ve pozitif bir alışkanlık yapmaya hevesliyseniz kilo veremeyeceğinizi bilin. Çünkü olumsuzluk, takip ettiğiniz olumlu veya sağlıklı alışkanlığın etkisini kaplar ve gizler.

İdeal kilonuzun şimdi ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Cevabınız evet ise, kendinize ideal kilonuzun altında mı yoksa fazla kilolu musunuz? Her iki durumda da karşılaştığınız sorunu varsa çözmeye çalışın ancak ideal kilonuzu henüz bilmiyorsanız, kilo ve boyunuzu yazıya bir yorumda bırakın biz de size anlatalım.

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several items can influ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative item on a credit report. Essentially, if the reporting agency can not confirm...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenance Systems A Goo...

You will never really get told about any one element plus there is a involving varied condition. Try examining your own unique needs wh...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items that could inf...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element in your credit report. Essentially, if the reporting agency can’t con...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa ...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm thực với VN. tài nguyên đa dạng mẫu mã dựa vào lãnh thổ rộng lớn đã giúp ch...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/