Bir inşaatçı nasıl seçilir

Planları hazır bulduğumuzda, genellikle bir sonraki adım şu adıma gitmek olacaktır: duvarcı ara veya işi şekillendirmekten sorumlu genel yüklenici. Elde edeceğimiz ilk şey bütçelerdir ve asıl sorunun yattığı yer burasıdır, her zaman en ucuzu seçmek isteriz.

https://www.youtube.com/watch?v=p6miaU6_gw0

Burada size bir servet ödediğiniz ve hayatınızın geri kalanında eviniz olacak gelecekteki evinizin inşaatını seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini daha iyi anlamanız için bir dizi ipucu vereceğiz.

Nezaket, düşünelim ki işler bir hafta, bir ay bile sürmüyor, aylarca hatta yıllarca yapıyorlar. Bu, diyalog kurabileceğiniz biri olması gerektiği anlamına gelir.

Düzenlilik tarihi, bu ne anlama geliyor? düşüneceksin. İnşaatçının işe başlama sırasındaki ekonomik ödeme gücüne atıfta bulunuyoruz.

Kendi işiniz için verdiğiniz parayla eski iş (emek veya aletler) için ödeme yapacak duvar ustaları bulmanız normaldir. Bununla birlikte, gelirinizi eski borçlarda seyreltirken açık bir sorun görüyoruz.

Bu, tüm alet malzemelerine (levha, çivi, kalıp, kova veya kova, beton karıştırıcı, kaşık vb.) Sahip olmadığı anlamına gelir, hatta inşaatçının ekonomik iflasının işin sürekliliğini doğrudan etkilediği durumları bulmak bile mümkündür. .

Sorun çözme yeteneği, eğer bir kurucu. Mimarların tüm günü iş için harcamadıklarını ve bazılarının kendilerine gitmek için “tembel” olduklarını (özellikle de devam eden tüm çalışmalarda önemli miktarda parayı temsil etmiyorsa) unutmayın. . Bu nedenle, duvarcı ustası anında nasıl karar vereceğini bilmiyorsa, evinizin yapımı önemli ölçüde gecikecek veya düzgün yapılmayacaktır.

İnşa ederken bilgi, deneyim çok önemlidir. Yalıtım katmanları, temeller, duvarlar ve sıvalar işten işe çok az değişiklik gösterse de pratik mükemmelleştirir.

Zaman içinde sürdürülen bütçeler, başlangıçta bize teslim edilen fiyatta değişiklik bulmayacağımızdan emin olun. Zaman içindeki değişiklikler en büyük sorunlardan biridir ve içine düşmekten kaçınılması gereken bir şeydir. Bütçe korunmazsa, ciddi bir kişiyle veya ağızdan ağza biriyle karşı karşıya kalmayız.

Pek çok mason, bir sebepten ötürü daha fazla para ödenmezse işi durdurmakla tehdit ediyor. Bu, kendilerini kişisel problemlerle veya çalışma arzusunun eksikliğiyle bulduklarında çok tekrarlayan bir tekniktir.

Şimdiye kadar anlattığım her şeye ve ne kadar karamsar görünmesine rağmen, çalışmak, bilgi sahibi olmak ve bunu doğru yapmak isteyen birçok profesyonel var. Bunlar sadece hesaba katmamız gereken ve yıllarca süren çalışmalardan ve inşaatçılarla temas kurmaktan gelen ipuçları.