Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Bir narsistle evli misin? Ve narsist kişiliğin tanımı

Bu makalede Narsist bir kişiliğin özellikleri? Narsist koca kimdir? Çocuklarımızı narsist olmadan özgüvenle nasıl yetiştirebiliriz? Narsisizm, insanları ve bazen insanların başkalarının pahasına kendilerine saygı duydukları durumları tanımlamak için sıklıkla kullanılan bir kelimedir, ancak genellikle rastgele, belirsiz bir şekilde telaffuz edilir ve tarif edilen kişinin zihinsel bozuklukları olduğunu ve belki de zihinsel bozuklukları olduğunu öne sürmek […]

27 Aralık 2020 - 16:46 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi. A+A-

Bir narsistle evli misin?  Ve narsist kişiliğin tanımı

Bu makalede

Narsist bir kişiliğin özellikleri?

Narsist koca kimdir?

Çocuklarımızı narsist olmadan özgüvenle nasıl yetiştirebiliriz?

Narsisizm, insanları ve bazen insanların başkalarının pahasına kendilerine saygı duydukları durumları tanımlamak için sıklıkla kullanılan bir kelimedir, ancak genellikle rastgele, belirsiz bir şekilde telaffuz edilir ve tarif edilen kişinin zihinsel bozuklukları olduğunu ve belki de zihinsel bozuklukları olduğunu öne sürmek için tasarlanmıştır, ancak hepimizin bir şekilde narsisizm şansı olsa Sonunda.

Patolojik narsisizm, kişinin kararları ve başkalarını dinleme ya da fikirlerini kabul etme konusundaki isteksizliği ile kişinin bağımsızlık kavramının ötesine geçer.Bunun yerine, psikologlar bunun için üç ana tezahürü tanımlar: –

  • SömürüNarsist bir kişi, aldatarak veya yalan söyleyerek hedeflerine ulaşmak için elverişli koşullardan yararlanma eğilimindedir ve istediğine ulaşmak için kendisine en yakın insanları aldatmakta tereddüt etmez.
  • Özel hissetmek: Narsist, yetenekli ve diğerlerinden farklı olduğunu, yeteneklerinin ve yeteneklerinin cennetten kimsenin elde edemeyeceği bir armağan olduğunu hisseder. Bu nedenle, herkes ona övgü borçlu olmalı ve yaratıcılığını kabul etmelidir ve bu duygular, etrafındakiler gerekli takdir ve minnettarlık belirtilerini göstermiyorsa, genellikle bir öfke öfkesi ile ilişkilendirilir.
  • kayıtsızlık: Narsistler, planlarına uymadıkları ve hedeflerine hizmet etmedikleri sürece başkalarının duygularına kayıtsız kalmaları ile karakterize edilirken, bu duygular altta yatan arzularla karşılaşırsa aşırı sempatik olabilirler.

Narsist kişilik

Bu konu içerir …

Narsist kişiliğin kocası kimdir?

Birisinin karar vermeye katılmasını istemeyen ya da etrafındakileri fazla dinlemeyen kendini ilan eden koca ile patolojik narsisist kişiliği arasındaki konuyu sizinle karıştırmamak için, narsisist kişiliğe sahip kocanın şu beş işaretini tanımanız gerekir: –

1) Dünya her zaman onun etrafında döner

Narsist kocayla konuşmak, gerçek ya da hayali başarılara sahip olduğu için kapalı bir daire içinde devam ediyor ya da etrafındaki tüm meselelerde bakış açısını ve vizyonunu ortaya koyuyor, eğer kocanızla görüşmeniz sırasında kendisinin evrenin merkezi olduğuna ve güneşin geçmeden doğmayacağına inandığını hissediyorsanız Sabahları ve kendisi için uzun saatler boyunca konuşabileceği için, narsisistik bir kişiliğe mükemmel bir şekilde yaklaştığınıza şüphe yok.

2) Sizi desteklemiyor

Kocanızın ona en çok ihtiyaç duyduğu anlarda manevi ve maddi desteğini özlüyorsanız ve aynı zamanda kendisini abartılı bir şekilde önemsiyor ve işlerine özel önem veriyorsa, onu destekleme arzunuzu görmezden geliyorsa, bu, bu kişinin narsist olabileceğinin bir başka göstergesidir.

3) Bir ilişkinin başlangıcında aşırı özen göstermek

Narsist kişiliğin özelliklerinden biri, arabasını en hızlı, evini en büyüğü ve sevgilisini en güzel olarak tanımlarken, kendisine ait olan her şeyi övünmek ve övünmek için bir takdir ve övgü seliyle boğmasıdır. Nereden

En iyi durumda olması gereken mülkleri, seçme ve seçme kabiliyetinden dolayı kendisini tebrik eder, ancak bu ilgi kısa sürede yeni bir şeye dönüşür.

4) Hata yapmayın

Narsist kişiliğin sahibi, hata yapmadığına, iş ya da evlilik yaşamı çerçevesinde oluşabilecek sorunların başkalarının sorumluluğu olduğuna inanır, bu nedenle nadiren bir hata kabul eder ya da özür diler, olur ve olursa bunu aldatmacadan atmosferi sakinleştirmek ve geçmek için yapar.

Durum, ama kendisi ve kendisi arasında, daha az bilgili ve anlayışta zayıf olan diğerlerinin hatalı olduğu ve ideal bir figür olarak, hatalarının sonucuna katlanması gerektiği konusunda ısrar ediyor.

5) Eleştiriyi kabul etmez

Narsist kişiliğe sahip kişide ortaya çıkan sahte özgüven ve aşırı gösterişin altında kendine güveni olmayan ve asla kendini güvende hissetmeyen zayıf bir kişilik daha vardır Eleştiri onu delilik halinde kızdırır.

6) Gurur duyulan tatlar

Hiçbir şey narsisistik kişiliği tazeleyemez ve yanlış da olsa övgü ve övgü gibi tatmin hissettirmez, daha ziyade narsistin, özellikle gerçeğine henüz ulaşmamış yabancılardan övgü sözlerini duymadan yaşayamayacağını söyleyebiliriz.

7) Kendini olağanüstü hissediyor

Narsist kişiliğe sahip bir kişi, yalnızca çevresindekiler için değil, tüm evrende istisnai bir durum olduğunu hisseder ve bu duygu, maruz kaldığı her durumda kendisine eşlik eder, böylece herkesin tabi olduğu bazı kanun ve kurallara boyun eğmeyi reddedebilir çünkü diğerlerinden ayırt edilmesi gerektiğini düşünür.

Narsistin istisnai olma duygusu, restoran çalışanları ve onlara kasıtlı olarak kaba davranan sürücüler gibi kendisinden aşağı olduğunu düşündüğü kişilere karşı davranışlarında yansıtıldığı için, sıralar halinde durmayı veya herhangi bir rutin incelemeye tabi olmayı reddetmesine neden olur.

Aklınıza bir soru gelirse, bütün bunları yapacağını kim sanıyor? İle uğraştığınızı bilin Narsistik kişilik.

Çocuklarımızı narsist olmadan özgüvenle nasıl yetiştirebiliriz?

Hiç şüphe yok ki hepimiz çocukları özgüvenle yetiştirmeye çalışıyoruz, bu onların hayatla yüzleşmelerini sağlayacak ve akranları arasında dürüstçe rekabet etme yeteneklerini artıracak, bu nedenle özgüven ile patolojik narsisizm arasındaki nüansları bilmek önemlidir.

  • Yanlış istisna duygusu ile gerçek gurur

Çocuklarımızı, bir insanı ayrıcalıklı kılan şeyin iş yapmanın ve başarılara ulaşmanın olduğu ve bu dünyada hiçbir şey yapmasalar bile övgü ve övgüyü hak eden istisnai kişilikler olmadığı konusunda eğitmeliyiz.

Ebeveynlerin sonuçtan ziyade eylemi kasıtlı olarak övmesi zorunludur, böylece çocuk birincil görevinin çabalamak olduğunu ve sonuçlarını fark etmek zorunda kalmayacağını hisseder.

  • Başarı başkalarını yenmekle ilgili değildir

Narsist kişiliğin hakim anlamlarından biri, insanlığın geri kalanına karşı tercihini hissetmektir ve daha sonra birincil amacı, üstünlüğünü kanıtlamak için onları yenmektir ve bu daha yüzeysel meselelerde ortaya çıkar, bu nedenle narsist kişiyi görünüşü ve görünen konularla çok ilgilenir bulursunuz.

Bu nedenle, ebeveynler çocuklarına aşılamalıdır veya başarının anlamı diğerini yenmek değil, yapmanız gereken şeyi ciddi ve doğru bir şekilde yapmaktır ve bu onları bir şeyi kazanmaya götürürse, başkalarının çabasını küçümsememeleri gerektiğinde aynı zamanda kazandıklarından gurur duymalıdırlar. .

  • Minnettarlık duygusu aşılayın

Narsist kişilik, bu hayatta elde ettiğiniz her şeyin, benzersizliğinin ve sadece istisnai bir karakter olmasının bir sonucu olarak kazanılmış bir hak olduğuna inanır, bu nedenle onu ailesine, karısına veya ona bir iyilik yapan birine karşı herhangi bir minnet ve şükran ifade ettiğini görmezsiniz ve buradan aşılamak ebeveynlerin göreviydi. Çocuklarının kalbinde, küçük yaşlardan itibaren, teşekkürlerin değeri ve başkalarının lütfunun takdiri.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Adet ağrısı normal midir ve nasıl hafifletilebilir? Adet ağrısı normal midir ve nasıl hafifl...

Adet sancısı Kadınların yaklaşık yüzde 50 ila 90’ı, şiddeti bir kadından diğerine değişen adet ağrısı yaşar. Bu ağrıların sebebi ...

Kocamın ihanetini nasıl unuturum ve onunla ilişkime nasıl devam ederim? Kocamın ihanetini nasıl unuturum ve onun...

Eğer sen İhanete uğradın Son günlerde, Şok durumunda olduğunuza hiç şüphe yok. Daha da kötüsü, kafanız karışmış olmalı: Kocanızı affede...

Bu eylemleri yapmayın, aksi takdirde partnerinizle olan ilişkinizi yok eder. Bu eylemleri yapmayın, aksi takdirde par...

Başarı derecesine bakılmaksızın herhangi bir evlilik ilişkisi sorunsuz değildir, ancak başarılı bir evlilik ilişkisi bulmanın sırrı, bu...

Bir nişan düşünmeden önce sormanız gereken 6 soru Bir nişan düşünmeden önce sormanız gerek...

Erkek arkadaşınızla bağ kurmayı düşünüyorsanız, bunu yapmadan önce bazı sorular sormalısınız. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak içi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/