Güncel İçerikler

Bir nişan düşünmeden önce sormanız gereken 6 soru

Erkek arkadaşınızla bağ kurmayı düşünüyorsanız, bunu yapmadan önce bazı sorular sormalısınız. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için size bu önemli soruların bir listesini getirdik. Etkileşime geçmeden önce sorulacak sorular İnsan biyolojik doğası gereği, şekli ne olursa olsun duygusal bağlılığa ihtiyaç duyar. Bu nedenle, hayatınızda en az bir kez, bir aşk ilişkisine girmek için ezici bir […]

Bu Haber 12 Ocak 2021 - 0:39 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.

Bir nişan düşünmeden önce sormanız gereken 6 soru

Erkek arkadaşınızla bağ kurmayı düşünüyorsanız, bunu yapmadan önce bazı sorular sormalısınız. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için size bu önemli soruların bir listesini getirdik.

Etkileşime geçmeden önce sorulacak sorular

İnsan biyolojik doğası gereği, şekli ne olursa olsun duygusal bağlılığa ihtiyaç duyar. Bu nedenle, hayatınızda en az bir kez, bir aşk ilişkisine girmek için ezici bir istek hissedeceksiniz. Bu konuyla ilgili önemli olan şey ilişkinin kendisi değil, duygularınıza çekilmeden ve size uymayan biriyle sizi nemlendirmeden doğru yolda ve doğru kişiyle olmanızdır.

Bilmelisiniz ki, sadece birkaç kadın (ve hatta erkeklerin!) Zihinlerini kalpleri üzerinden yargılayabilir, bu da kendileri için doğru olmayan kişiyle ilişki kurmaktan kaçınmalarını sağlar. Ancak bu kategoride değilseniz, en azından doğru kararı vermede size çok yardımcı olacak herhangi bir ilişkiye girmeden önce bir dizi kritik soru sorabilirsiniz.

1- Önceki ilişkinizden gerçekten kurtuldunuz mu?

İlişkinizde her şeyin yolunda gitmesini istiyorsanız, acele etmeden bir dizi adımı izlemelisiniz. Yeni bir ilişkiye başladığınızda, önceki ilişkinizi unuttuğunuzdan ve psikolojik olarak rahat olduğunuzdan kesinlikle emin olmalısınız. Herkesin geçmiş ilişkilerini sona erdirme yolları vardır, ancak yeni ilişkinizdeki partneriniz sizin için iyi bir ilişki kurma hakkına sahip olduğundan, sizi etkileyen duyguları veya hatıraları yok etmeden boş bir sayfaya başlamak gerekir.

2- Yeni bir ilişkiye başlamaya hazır mısınız?

Yapabileceğiniz en yaygın hatalardan biri, hazırlıklı olmadan bir ilişkiye dahil olmaktır. Bunu toplumu memnun etmek için ya da sadece duygusal boşluğu doldurmak için yapabilirsiniz. Zihninizi, duygularınızı ve ruhunuzu tatmin etmek istiyorsanız ve bu ilişkiden istediğiniz kadar uygun olması için duygularınızı tatmin etmek istiyorsanız bu soruyu sormanız önemlidir.

Psikolojik durumunuzu belirleyerek bu ilişkide ulaşmak istediğiniz hedefleri iyi bilmeli ve tanımlamalısınız, bu ilişkiye girmeden önce karşı tarafın hedeflerini de bilmeli ve onu iyi tanımalısınız.

3- Yeni bir ilişki için gerçekten yeterli zamanınız var mı?

Her ilişkinin bağlılığa katkıda bulunması için zamana ve duygusal enerjiye ihtiyacı vardır. Başka bir deyişle, ilişkinin ilk adımı sizden her düzeyde çok şey gerektirir. İstenen duygusal sonuçlara ulaşmak için sizin ve gelecekteki partnerinizin ilerlemek için yeterli zamana sahip olduğunuzdan da emin olmalısınız. Bunun için yeterli zamanınız olduğundan emin değilseniz veya kendinizi ilişkiye hazırlıksız buluyorsanız, yeni bir ilişkiye başlamak için doğru zaman değildir.

Bekar olmanın tadını çıkarabileceğiniz avantajları olduğunu bilin. Bu yüzden acele etmeyin ve işlerin doğal yoluna gitmesine izin verin.

4- Bu kişiye tamamen güveniyor musunuz?

Bir ilişkinin tek bir yola değil, iki tarafa ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. En güzel romantik ilişkiler öncelikle güven, sevgi ve saygı üzerine kuruludur. Bunlar, bağlantının merkezinde parlaması gereken üç yıldızdır. İki taraf bu noktaların farkında olmalı ve onları sürekli geliştirmeye çalışmalıdır. Bu nedenlerden dolayı, ilişki kuracağınız kişiye bu kadar güvenip güvenmediğinizi bilmelisiniz.

5- Aranızda gerçekten aşk var mı?

Bu soru, meşgul olmak istediğinizde cevaplanması en zor sorulardan biridir. Bunun nedeni, sizinle diğer taraf arasındaki yakınlığın arkadaşlık, arzu ve bağ gibi birçok duygu yaratmasıdır. Duygularınızın türleri hakkında dikkatlice düşünün, çünkü ne hissettiğinizden emin olmalısınız: Kişiye olan çekicilik, arkadaşlık veya düşünmeden anın keyfi mi?

6- Önceki deneyimlerinizden ne öğrendiniz?

Şüphesiz, geçmiş deneyiminiz, taşınmadan önce öğrenebileceğiniz en iyi ders olacaktır. Kişisel yaşamınızı kullanın ve daha önce öğrendiğiniz dersleri aklınıza herhangi bir etkileşimden önce koyun. Bu yöntem, yeni bir hikayeye başlamadan önce önünüzdeki kişi için sahip olabileceğiniz daha net düşüncelere ve daha net duygulara ulaşmanıza ve onu başarılı ve sürekli hale getirmenize yardımcı olacaktır.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal