Bir portakalda kaç kalori | Portakal diyetinize uygun mu?

Bir portakalda kaç kalori var?, Cevaplanması önemli bir soru düşük kalorili bir diyet uygulayan ve ideal bir kilo almak isteyen tüm kadınlar için önemlidir, bu yüzden size içindeki kalori miktarını ve besin değerini göstereceğim.

Bu konu içerir …

Bir portakalda kaç kalori var?

Bir portakalda kaç kalori var

150 gram ağırlığındaki bir portakal meyvesi 62.3 kalori içerir ve şekerli portakal, Abu Surra ve ekşi portakaldaki kalori, orta boy bir hap için 60 ila 70 kalori arasındadır.

Portakallar iyi bir lif kaynağıdır

Portakal, sindirimi iyileştirmede ve kabızlığı azaltmada önemli bir rol oynadığı için lif bakımından zengin meyvelerden biridir ve aynı zamanda size tokluk hissi ve dolayısıyla daha uzun saatler boyunca yemek isteksizliği verir, bu da onu diyet yapan insanlar için ideal kılar.

Bir portakalın tamamını yemek ya da meyve suyu şeklinde yemek mümkün ama bu noktayla ilgili her zaman ortaya çıkan soru, bir portakalı daha iyi yemek mi yoksa suyu olarak içmek mi? Ve buradaki cevap tamamen yemek olacaktır çünkü bir portakal sıkmak lif içeriğinin kaybına neden olur.

Şekersiz portakal suyundaki kalori

Bir bardak portakal suyu, içine şeker eklenmezse 120 kalori içerir ve bal veya şeker eklenirse bu, içindeki kalori miktarını artıracaktır.

Mandalina portakallarında kalori

Büyük bir mandalina meyvesi 53 kalori içerirken, orta boy bir meyve 47 kalori içerir ve küçük bir fasulye 35 kalori ve bir bardak mandalina suyu 103 kalori içerir.

Portakalın besin değeri

100 gr ağırlığındaki bir portakal meyvesi aşağıdaki besin maddelerini içerir:

 • % 87’si sudur.
 • 0.9 g protein.
 • 11.8 g karbonhidrat.
 • 9.4 gr şeker.
 • 2,4 gr lif.
 • 0.1 gr yağ.

Portakalın vücuda faydaları

Portakal, ister meyve ister meyve suyu şeklinde yenilsin, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve soğuk algınlığının önlenmesinde önemli rol oynayan bir kış meyvesi olarak kabul edilir ve çeşitleri şeker, asit, Abu Sakra ve mandalina arasında değişiklik gösterir ve vücuda faydası şu şekildedir:

 1. Bağışıklık sistemini destekleyen ve soğuk algınlığı ile mücadele eden C vitamini içerir.
 2. Vücuttaki kan dolaşımını teşvik edin ve boğaz ağrısı, burun tıkanıklığı ve öksürüğü giderin.
 3. Yanma oranını aktif hale getirerek vücut ağırlığını kaybetmeye yardımcı olur.
 4. Tokluk hissi vermenin yanı sıra sindirim sisteminin sağlığını destekleyen ve kabızlığı önleyen büyük oranda lif içerir.
 5. Gözleri koruyan, yüksek basınç seviyelerini düşüren ve şeker hastalığının gözlere zarar vermesini önleyen “C” vitamini içerir.

Yazımın sonunda size bir portakalda kaç kaloriyi ayrıntılı olarak göstermiş olmayı umuyorum ve önemli bir şey söylemek istiyorum, portakal ve mandalina kalorisi düşük, öğünler arasında bir veya iki portakal yemenin sakıncası yok.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin