Bir Şirketteki İnsan Kaynakları alanında En Yaygın Sorunlar Nelerdir?

İnsan kaynakları ofisi, bir şirketin yönetimi için temeldir, ancak aynı zamanda zorlukları olduğu da doğrudur. Bu bilgilendirici yazıda bahsedeceğiz ortak sorunlar nelerdir Şirketlerde insan kaynakları alanında.

İnsan kaynakları alanındaki dezavantajlar

İnsan sermayesini yönetmek, diğer organizasyonel kaynakları yönetmekten farklıdır, bu benzersiz zorluklar yaratır. Yapılan bir araştırmaya göre bu alandaki üyeler için en önemli sorunlar şunlardır: değişim yönetimi % 48, liderliğin teşviki% 35 ve son olarak İK’nın etkinliğinin ölçülmesi% 27.

Aşağıda size tam olarak İK temsilcilerinin sahip olduğu zorlukları ve aynı zamanda bunların üstesinden nasıl gelineceği konusunda bazı ipuçları göstereceğiz.

Eğitimli personel alın

İnsan kaynakları alanının karşılaştığı zorluklardan biri, kapsamlı bir çalışma yoluyla başarmaktır. gerekli profile sahip biri. Şirketin ihtiyaçlarını karşılayacak bir kişiyi işe almak zaman aldığı için bu aylar sürebilir. Bir şirket profesyonel veya mavi yakalı personel aramaya başladığında, bunun nedeni bir eksiklikle karşılaşmasıdır, bunun uzun vadede üretimde sonuçları vardır.

Bir öneri olarak tavsiye edilir işe alım kampanyası yürütmek profesyonel veya operasyonel, sosyal ağlarda veya diğer güvenli araçlarda olabilir.

Stratejik çizgiyi koruyun

İK’nın temel hedeflerinden biri ve aynı zamanda bir zorluk, şirketin verimlilik ve karlılıkta gelişimine katkıda bulunmaktır. Bu yüzden başarılı olmak için, iş dünyasındaki nitelikli profesyonellerin dikkatini çekmeyi sağlayan bir plan veya yönteme sahip olmak gerekir.

insan kaynakları uyumu

Bu, operasyonel, taktik ve stratejik seviyeleri başarılı kılan hedeflere sahip bir yetkinlik yönetimi modeli ile başarılabilir.

Yönetiminizi takip edin

İK ofisinde süreçlerini ölçmek için bulunabilecek lojistik göstergelere rağmen, gerçek farklı çünkü değişken koşullarla çalışmak. Oldukça düşük bir değere sahip oldukları için, bu değişkenlerin veya dalgalanan durumun değerlendirilmesi kolay değildir.

Ancak, göstergelerin yönetimine yardımcı olan yazılımlar aracılığıyla iş ortamı, performans ve bağlılık analizi yapılarak değiştirilebilir. Örneğin, bilgi teknolojisinin kullanılması, verileri işlemek için ekipmanda var olan gelişmeler sayesinde gelişmiş bir çalışmanın yapılmasına izin verecektir.

Kültür ve liderlik türlerini değiştirin

Şu anda hiyerarşik karar alma mekanizmalarına sahip birçok şirket var ve bu çoğunlukla genel şirket için bir sorundur. Bu, İK personelini mekanizmayı bir daha dinamik yap çevik ve esnek çalışma.

Bürokratik tipte yöntemlerin terk edilmesi ve SaaS araçları oluşturma çalışan dahil olmak üzere bulutta bu kadar basit.

Üst yönetim yaklaşımı

Yönetim kadrosu küçük indirgemeci vizyona sahip olma eğilimindedir insan kaynakları bürosunun, bu, esas olarak acenteleri etkileyen iki nedenden kaynaklanmaktadır.

  1. İdari yönetimin gelir ve ekonomik kaynaklara doğrudan erişimi yoktur ve değerini düşürür.
  2. Çünkü insan kaynaklarını üretken veya verimsiz personelin işbirlikçileri olarak görüyorlar.

vakıf olarak insan kaynakları alanı

Bu iki faktör daha iyi performansı engelliyor, çünkü çoğu yönetim insan kaynaklarından uzaklaşıyor. Böylelikle bu alanı bir şirketin üretimi ve gelişimi için temel bir kaynak olarak değil, maliyet merkezleri olarak görüyorlar.

Çalışanları elde tutun

Tüm iş gücü tamamen çeşitlidir, bu da tasarım tazminat planları genel olarak takıma çekici gelenler.

Dolayısıyla insan kaynakları temsilcileri, kişiselleştirilmiş tanıma programları oluşturma görevindedir, bu büyük bir idari görevdir. Birçok dezavantaj var küçük veya büyük bir şirkette İK’ya sahip olmak, ve ticari alana başlarken daha fazlası.

Bu makale, insan kaynaklarından geliyorsanız karşılaşabileceğiniz olası problemler konusunda sizi uyarmak amacıyla yazılmıştır, çok faydalı olacağını umuyoruz.