Bir yatak odasını dekore ederken bazı püf noktalar

The yatak odası evde dinlendiğimiz yerdir ve iyi uykumuzun refahımız için ne kadar gerekli olduğunu düşünerek rahat, yaşanabilir ve güzel bir alan yaratmak vazgeçilmez hale gelir. Öyleyse odamızı düzenlerken, bazı şeyler yapmaktan kaçınmaya çalışmak iyidir. en yaygın hatalar.

Aslında,yatak odası dekorasyon fikirleri , yatak odası takımı dekorasyon , yatak odası dekorasyon örnekleri , sade yatak odası dekorasyonu , küçük yatak oda dekorasyonu , yatak odası dekorasyonu , yatak odası dekorasyonları , küçük yatak odası dekorasyonu , ahşap yatak odası dekorasyonu, çok parlak renkler seçmemek veya odayı daha kaotik ve daha az yaşanabilir hale getirmek için mobilyalarla doldurmamak, çeşitli kullanım şekillerine göre doğal ve yapay ışıktan en iyi şekilde yararlanmak için genellikle tavsiye edilir. boşluklar vb. Her endikasyon kesinlikle her zaman kişisel ihtiyaçlara ve zevklere uymalıdır, ancak kişinin seçimlerini bazılarının ışığında değerlendirmek faydalı olabilir. Düz yatak odamızın yaşanabilirliğini gerçekten iyileştirip iyileştiremeyeceğimizi öğrenmek için.

Çok parlak renkler

yatak odası dekorasyon fikirleri , yatak odası takımı dekorasyon , yatak odası dekorasyon örnekleri , sade yatak odası dekorasyonu , küçük yatak oda dekorasyonu , yatak odası dekorasyonu , yatak odası dekorasyonları , küçük yatak odası dekorasyonu , ahşap yatak odası dekorasyonu,

Uyku ve rahatlamayı uzlaştırmak için renkler canlı ve yükler her zaman cesaret kırılır, bazen de çok fazla karanlık bu odayı kasvetli yapar. Ancak zevkimiz doygun tonlara doğru giderse veya koyu mavi ve siyah duvarları karşılayabilecek kadar doğal ışık varsa endişelenmeyin!

Yanlış boy başucu masaları

Başucu masaları için kendin yap fikirleri arasında bile binlerce fikir vardır ve bunlar genellikle bakılması gerçekten güzel mobilyalardır. Ancak mobilyaların geri kalanına uygun olduklarından emin olmanın yanı sıra, boylarını da göz önünde bulundurmalısınız: eğer çok fazlaysa Alti yatağa kıyasla, uzanırken bir şeyler yerleştirmek veya almak zorunda kalmak rahatsız edici olacaktır.

Hatta onlar da bas kullanımları biraz daha rahat olsalar da her zaman harika görünmezler. Ancak, odanın tamamı alçak mobilya eğilimiyle işaretlenmişse (“alçak mobilya”), sorun yaşamazsınız.

Yatak çok büyük

Altın kural en azından olmasını ister 70-80 cm yatağın yanları veya altı ile duvarlar arasında, böylece çok fazla zorluk çekmeden dolaşabilirsiniz. Bu nedenle odalar her zaman bir çift kişilik yatağın bu şekilde yerleştirilmesine izin vermez, bu nedenle boyutu gerçekten küçültmek istemiyorsanız (örneğin bir buçuk kare), en azından en basitini ve çoğunu seçmeniz gerekecektir. ince yatak yapıları mümkündür.

Ayrıca orada başlık yatağın boyutu modele ve boyuta göre koordine edilmelidir: çok büyük veya çok küçük odanın uyumunu bozabilir ve şekiller ve renkler mobilyanın geri kalanıyla eşleşmelidir.

Çok fazla yastık: Bu kişisel bir tarz ve zevk meselesidir, ancak yatakta bu kadar çok yastığa sahip olmanın kolayca bir izlenim verebileceğine de şüphe yoktur. düzensizlikHer sabah yatağı hazırlarken dikkatlice onları düzenlemek için zaman harcamaya istekli değilseniz.

Çok fazla mobilya

Minimalizmi yaşam tarzınız haline getirmeniz kesin değildir, ancak oda mobilyalarla doluysa ve belki sadece dekoratif olanlar (sandıklar, valizler, sepetler) veya hiç kullanmadığımız herhangi bir durumda (odanın yanında küçük bir masa) varsa Neredeyse hiç oturmadığımız koltuk), onları ortadan kaldırmak ve görünmelerini sağlamak daha iyi daha geniş Odamız.

Alan nedeniyle kesinlikle gerekli değilse, odaya ofis köşesi kurmamaya çalışın: bir sıra iş için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi göz önünde bulundurmak, asla tamamen kopmamak ve günün her anında pratik olarak bunu düşünmek anlamına gelmez.

Çok küçük halılar

Halılar rahat ve döşemelidir, ancak oldukça geniş bir odada çok küçük daha büyük olanlar gibi çok rahat görünmesini sağlamazlar.

Gerektiğinde yatağın yanlarından ve altından çıkarak zeminin çoğunu kaplayanlar tercih edilir.

Işığı kötüye kullan

Odanın bol miktarda doğal ışığı varsa, yalnızca yaratıcılık konusunda endişelenmeniz gerekir. diğer ışık noktaları gece için. O halde, merkezi avizeye ek olarak, hangi alanları nasıl aydınlatmak istediğinizi düşünün. Genel olarak, uyurken ışığın doğru yöne yönlendirilmesi uygundur: bu nedenle, yatağın köşesindeki zemin lambalarından kaçının.

Bunun yerine komodin ve yastığı iyi aydınlatan lambaları tercih edin, belki de aplike duvara veya yatağın başlığına yerleştirilmek üzere veya her durumda tercih ettiğimiz yere yönlendirilebilir.

Yanlış perdeler

Perdeler, oda için en iyi renklere göre seçilmeli, aynı zamanda pencereden ne kadar ışık geliyor. Belki gündüz olduğunda tam bir doğal ışık korumasının iki aşırılığına maruz kalmamak için çok ağır veya çok şeffaf kumaşlardan kaçınmanız ve sadece biraz mahremiyet yaratmak veya engelleyememeniz tavsiye edilir. ihtiyacımız olduğunda ışık. karanlıkta dinlenmek. İki tür farklı malzeme kullanmak bir çözümdür, aksi takdirde, örneğin kadife ağırlığı ve organze soyutluğu gibi kumaşlar arasında çapraz olan kumaşları seçin.

Bu ipuçları sizin için yararlı olabilir mi?yatak odası dekorasyon fikirleri , yatak odası takımı dekorasyon , yatak odası dekorasyon örnekleri , sade yatak odası dekorasyonu , küçük yatak oda dekorasyonu , yatak odası dekorasyonu , yatak odası dekorasyonları , küçük yatak odası dekorasyonu , ahşap yatak odası dekorasyonu,