Bitkilerle ve çeşitli zararsız doğal tariflerle hamile kadınlar için soğuk tedavi

Gebe bir kadının hamilelik sırasında bazı problemler yaşaması mümkündür ve hamilelik ilerledikçe onunla birlikte nefes almada güçlük, mide ekşimesi, ara sıra oluşan kabızlık, ayrıca soğuk algınlığı, grip ve soğuk algınlığı gibi sorunların arttığı ve hamilelikte ilaçların istenmeyen çözüm olarak görüldüğü bilinmektedir. Hamilesiniz, çünkü başınıza gelen her şey fetüsünüzün enfekte olmasından sorumludur, bu nedenle bu noktayı iyi bilmelisiniz, bu yüzden sağlığınıza iyi bakmalısınız ve herhangi bir garip semptom hissederseniz, sağlığınızı ve fetüsün güvenliğini kontrol etmek ve hamile kadın için soğuk algınlığı tedavisini öğrenmek için doktora gitmelisiniz.

Bu konu içerir …

Grip ve soğuk algınlığı arasındaki fark ve hamile bir kadın için soğuk algınlığı ilacı almak için ne zaman doktora gitmesi gerektiği

Pek çok kişi grip ile soğuk algınlığı arasındaki farkı bilmiyor ve bu konuda kafaları karışıyor, hatta durumlarına uygun olmayan ilaçlar alıyorlar, soğuk algınlığı ve grip (burun akıntısı – inatçı öksürük – biraz baş dönmesi – baş ağrısı hissetme) gibi belirtilerde çok benzer.

Ancak, hangi enfeksiyona maruz kaldığınızı anlayabileceğiniz başka semptomlar da vardır, bu semptomların (yüksek sıcaklık – üşüme – kemikte şiddetli ağrı – ateş) gibi önceki semptomların yanında hissettiyseniz, bunların tümü grip olduğunuzu doğrular ve burada tedavi bir şekilde farklılık gösterir. Gribi evde tedavi etmek, ancak sıcaklık normal sınırı aşarsa, derhal doktora gitmelisiniz.

Evde şifalı bitkilerle hamile kadınlar için soğuk tedavi yöntemleri

Hamileliğiniz sırasında üşüttüğünüzde önce çok dinlenmeli ve yatağa yapışmalısınız ki soğuk daha kötüleşmesin, gün içinde yeterince sıvı içmelisiniz (bal arısı ile sıcak limon – anason) Boğazda ağrı hissederseniz, ılık su ve tuzla gargara yapmayı deneyin, tıkanıklık azalır. yavaş yavaş.

Hamileler için soğuk içecekler:

 • Arı balı ilavesiyle limon suyu tüketin.
 • Limon suyu ilavesiyle tavuk çorbası yiyin
 • Nefes almayı kolaylaştırmak için burun çevresine ılık su kompresleri kullanın.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Hamile kadınların soğuk ve soğuk algınlığı bitkileri ile tedavisi ve bunları almak için en önemli talimatlar

Şifalı otlar ile hamile kadınlar için soğuk tedavi

Soğuk aldığınızda ne zaman doktora gitmelisiniz?

Genellikle soğuk algınlığı fetüs üzerinde herhangi bir etkiye neden olmaz, ancak durum kötüleşirse, sağlığınızı ve fetüsün sağlığını kesinlikle etkileyecektir ve şiddetli soğuk algınlığı komplikasyonları, fetüsün muzdarip olduğu bazı doğum kusurları, ayrıca erken bir doğumun habercisidir ve burada konu daha ciddiye alınmalı ve hissederseniz Aşağıdaki belirtilerden herhangi biri ile derhal jinekoloğunuzla iletişime geçmelisiniz.

 • Şiddetli baş dönmesi ve nefes almada güçlük
 • Anne göğüs bölgesinde güçlüdür
 • Sıcaklıkta önemli artış
 • Vajinadan sıvı gelmesi
 • Kalıcı kusma

Hamile bir kadının soğuk algınlığına yardımcı olması için alınmasına izin verilen ilaçlar

Hamileliğin ilk 12 haftasında hamile bir kadın için ilaç almaktan kaçındığı belirtilen uluslararası araştırmalara göre, hamileliğin ilk dört ayını geçtikten sonra sağlığınız ve fetüsün sağlığı açısından çok güvenli kabul edilen ancak doktorun gözetiminde alınmasına izin verilen bazı ilaçlar aşağıdaki gibidir:

 • Parasetamol : Vücuttaki ısıyı azaltmak ve ağrıyı gidermek için.
 • C vitamini Soğuk algınlığı tedavisinde büyük ölçüde yardımcı olur.
 • Öksürük ilaçları Guava gibi doğal bitkilerden oluşur.
 • Salamura Burun tıkanıklığını azaltması için.

Bazı ilaçlar var Yenmemeli Hamilelik sırasında asla aşağıdaki gibi fetüs için büyük bir tehlike oluşturmaz:

(Aspirin – ibuprofen – naproksen – kodein – sülfametoksazol)

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Ayrıntılı olarak hamilelikte güvenli ilaç ve ürünler

Hamileler için soğuk tedavi

Hamileyken soğuk algınlığı tedavisi için bazı doğal tarifler

 • Sarımsak: Pek çok faydası vardır.Yemeklerde bir diş sarımsak yiyebilir, ayrıca püre yapabilir ve besin değeri yükselen bir çorba kaşığı bal ilave edebilirsiniz, bu da soğuğun giderilmesine büyük ölçüde yardımcı olur.
 • Elma sirkesi: Güçlü bir antimikrobiyaldir, bir bardak suya bir kaşık dolusu eklemek soğuktan hızla kurtulmanıza yardımcı olur.
 • Bal, gün boyunca üç yemek kaşığı olan etkili bir antibakteriyeldir ve soğuk algınlığının yayılmasını sınırlamaya katkıda bulunur.
 • Limon: Antibiyotik görevi gören ve bakteri ve mikropları uzaklaştıran soğukta vazgeçilmezdir, soğukta her gün ılık meyve suyu olarak tüketilmelidir.
 • Sıcak içecekler: özellikle zencefil ve tarçın, boğaz ağrıları üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir.

Şifalı otlar ile hamile kadınlar için soğuk tedavi

Hamilelikte soğuk algınlığını önlemek için bazı önemli ipuçları

Hepimiz önlemenin tedaviden bin kat daha iyi olduğunu çok iyi biliyoruz ve hamilelik sırasında olabildiğince soğuk algınlığından kaçınmak için, güvenliğiniz ve fetüsünüzün güvenliği için bu ipuçlarına çok iyi dikkat etmelisiniz.

 • Yeterli uyku almak:

Geceleri, vücudunuz tamamen gevşeyene kadar günün ortasında da uyuyabilirsiniz.

 • Hafif aktivite:

Doğum sürecini de kolaylaştırmak ve hamilelikte aşırı kilo alımını önlemek için hafif, şiddet içermeyen bir hareket sürdürmeye dikkat etmelisiniz.

 • Vitamin almak:

Doktorun sipariş ettiği vitaminlere özen gösterilmesi çok önemli bir adımdır, hamilelikte vücut vitaminlerinizin çoğunu kaybetmemek için fetüsün sağlığı da en önemlisi folik asit olan bu vitaminleri almayı gerektirir.

 • Hijyene dikkat edin:

Enfeksiyonun yayılmasını önlemek için daima ellerinizi temizlemelisiniz Ilık suyla banyo yapmak sıcak sudan daha iyidir, bu da vücudunuzu soğuğa daha fazla maruz bırakır.

 • Soğuk algınlığı olan kişilere yaklaşmaktan kaçının:

Soğuk algınlığı ve grip, hamile kadınlar enfeksiyona karşı en savunmasızdır.

 • Aşırı gerginlik eksikliği:

Kendinizi olabildiğince sakin tutun ve gerginliği bırakın.

Bağışıklık sistemi, hamilelikte çok etkilenen sistemlerden biridir ve soğuk algınlığı ve benzeri gibi basit hastalıklarla başa çıkmadaki etkinliğini nispeten sınırlayan bazı değişiklikler meydana gelir.Gebe bir kadın, kış mevsiminde soğuk algınlığı ve gribe yakalanma konusunda daha savunmasız kabul edilir ve bu nedenle sağlığına iyi bakması gerekir, Ve soğuk bir çırpıda yakalarken gerekli önlemleri alın.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin