Bitter ve normal çikolatadaki kaloriler ve en önemli faydaları

Çikolata, yetişkinler ve çocuklar, erkekler ve kızlar gibi birçok insanın sevdiği en popüler tatlılardan biridir, ancak kızlar genellikle çikolatayı daha çok sever. Kakao tozu ve pek çok kişinin sevdiği göz önüne alındığında, çikolatadaki kalori sayısını bilmeniz gerekir.

Bu konu içerir …

Normal çikolatadaki kalori

Normal çikolata 49 gramında yaklaşık 220 kalori içerdiğinden ve aynı miktarda 25 g karbonhidrat ve 35 sodyum elementinin yanı sıra yaklaşık 13 g doymuş yağ içerdiğinden çikolatanın kalorisi türüne göre değişmektedir. 1 gram lif, 3 gram protein ve yaklaşık 24 gram şeker.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Yer fıstığındaki kalori ve bunları yemenin vücuda faydaları

Bitter çikolata kalori

 • Bitter çikolata, çoğu insan tarafından en çok tercih edilen ve sevilen çikolatalardan biridir, bunun yanında kalbe, tansiyona ve atardamarlara birçok faydası vardır ve birçok faydası vardır.
 • Ancak birçok faydası olmasına rağmen ana maddesi kakao olan 101 gr çikolata çok fazla kalori içerir.
 • Bu kaloriler yaklaşık 602 kaloridir ve 11 gr lif içermesinin yanı sıra 42 gr doymuş yağ ve yaklaşık 46 gr karbonhidrat içerir ve demir, çinko, sodyum ve magnezyum gibi birçok mineral ve besin içerir.
 • Bu çikolatanın bir çeşidi de var, ancak 100 gramında sadece 539 kalori var ve bazıları bu çikolatanın çikolata olarak kabul edilmediğini çünkü içindeki kakao yüzdesinin içeriğinin% 70’inden az olduğunu söylüyor.
 • Çikolatadaki kalorideki fark, onunla doldurulan farklı bileşenlerden kaynaklanmaktadır, bu nedenle fındık veya başka herhangi bir dolgu türüne eklenebilir.
 • Çikolatada boş kalori denen bir kalori de vardır ve bu boş kaloriler bazen doymuş veya doymamış şeker veya yağdır.
 • Ancak doktorlar ve bilim adamları, bir kadının çikolatadan veya diğer gıdalardan olsun, günde 250’den fazla boş kalori ve 120’den az boş kalori yememesini tavsiye ediyor. 330’dan fazla boş kalori.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Amerikan kahvesinde kalori

Çikolatanın faydalarından bazıları

 1. Çikolata, beyindeki endorfin üretimine yardımcı olur, bu da bir rahatlama, mutluluk hissi veya bir kişinin ruh halinde bir değişikliğe neden olur.
 2. Çikolata, herhangi bir kalp krizi veya felç riskini azaltmaya çalışan bazı antioksidanlar içerir ve ayrıca kan pıhtılarını önlemeye yardımcı olur.
 3. Kandaki kolesterol seviyesini düzenlemek ve kontrol etmek için her gün az ve yeterli miktarda çikolata yiyin.
 4. Vücuttaki kansızlığı önlemenin yanı sıra cilde fayda sağlar ve erken yaşlanma sıklığını azaltır.
 5. Çikolata yemek, vücut hücrelerini yenilemek ve içlerindeki hasarları onarmak için çalıştığı için yağlı cilt sahiplerinin cilt sorunlarından kurtulmasına, tazelik ve güzellik kazanmasına katkı sağlayabilir.
 6. Kadının adet sancılarını hafiflettiği ve ruh halini iyileştirdiği için adet döneminde çikolata tükettiği, kadınların depresyon ve üzüntüden muzdarip olmamasına yardımcı olduğu da söyleniyor.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Espressodaki kaloriler ve en iyi ürünleri

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin