Böceklerden kurtulmak ve temizlemek için önemli ev ipuçları

İnatçı lekeleri çıkarmak için

Zor lekeleri çıkarmak, kadınların evde karşı karşıya olduğu bir sorundur, ancak bunları çıkarmanıza ve yüzeyleri ve kıyafetleri temizlemenize olanak tanıyan bazı hızlı ipuçları vardır, işte bunlardan bazıları:

Ayna yüzeyindeki lekeleri çıkarmak içinAynaların parlamasını sağlamak için havlu ve alkol bazlı sıvı ile silin.

Giysileri beyazlatmak için On dakika boyunca bir dilim limon eklenmiş kaynar suya koyun, sonra iyice yıkayın ve parlak beyaz bir renk göreceksiniz.

Çikleti giysilerden çıkar.Giysileri bir saat dondurucuya koyun, sonra çıkarın ve ovalayın, o (sakız) veya sakızın gittiğini göreceksiniz.

Giysilerden mürekkebi çıkarmak içinSonra mürekkep lekesinin üzerine bir miktar diş macunu sürün, tamamen kuruyana kadar bekletin, sonra her zamanki gibi yıkayın.

Böcekleri kovmak için ipuçları

Pestisitleri çok kullanabiliriz ve bu da göğüste ciddi alerjilere yol açar İşte böcekleri kovmanın bazı doğal yolları.

Karıncalardan kurtulmak için:
Salatalık kabuğunu karıncaların çıktığı yere koyun ve ondan kurtulmanın ve bir daha ortaya çıkmamanın muazzam sonucunu göreceksiniz.

Farelerden kurtulmak için: Fareler onları hızla kaçarken bulduğunda, muhtemelen farelerin olması muhtemel yerlere karabiber serpin.

Sivrisinekleri ve saçakları uzak tutmak için: Özellikle geceleri yastığın yanına ve odanın karşısına birkaç taze nane yaprağı koyun.

Hamamböceklerini evin dışında tutmak için: Çöpleri günlük olarak atın, bulaşıklar ve mutfak eşyaları üzerinde yemek artıkları bırakmayın, yiyecekleri açıkta bırakmayın, önce eşyaları yıkayın, yere düşen kalıntıları temizleyin ve mutfak yüzeylerini ve zeminleri deterjanla karıştırılmış dettol veya klor ile silin.