Boyanın gebe kadında zarar görmesi ve hamilelikte anne ve fetüs sağlığı üzerindeki etkisi

Saç boyama, bir kadının yapmak isteyeceği en önemli şeylerden biridir, bu nedenle bir kadın her zaman şeklini değiştirmeyi sever ve boya kullanmaz, ancak bazı kadınların özellikle bu kadın hamile ise boyanın neden olduğu riskler ve zararlar konusunda endişeli olduğunu görürüz, bu nedenle size boyanın zararlarını göstereceğiz. Hamile.

Bu konu içerir …

Hamile kadınlarda boya hasarı

  • Boya ve neden olduğu hasar ve sonuçları hakkında çok sayıda tıbbi araştırma yaptıktan sonra, bazı doktorlar saç boyalarının ciltte toksik olma potansiyeline sahip herhangi bir madde içermelerine ek olarak genellikle ciltte hafif kimyasallar içerdiği sonucuna varmışlardır.
  • Cilt için çok güvenli kabul edilir ve cilt, bileşenlerinin çok azı dışında boyayı emmez, bu nedenle cilde ulaşan pigment yüzdesi çok küçük olduğundan hamile bir kadın için çok güvenli kabul edilir ve bu da cenine geçerek fetüse ulaşacak kimyasalların yüzdesinin çok küçük bir yüzde olacağı anlamına gelir. Ya da neredeyse yok.
  • Emzirme döneminde boyanın çok güvenli kabul edilmesinin yanı sıra bazı doktorlar ve uzmanlar, emzirme döneminde boya yapan bazı annelerin, cildinin emdiği bazı kimyasallarla süt ile karışarak çocuklarına zarar verebileceğini, bu nedenle emzirme döneminde boyanın bu durumu önlemek için kullanılması tercih edilmediğini söyledi. Nadir durumlar.
  • Ayrıca, boyanın keskin bir kokusu vardır, bu nedenle doktorlar ve uzmanlar, hamileliğin ilk ve orta aylarında kullanmamalarını tavsiye eder, çünkü kokusu boğulmaya ve mide bulantısına ve fetüse nahoş bulaşma olasılığı bulunanlara neden olur.

Boyayı hamilelik sırasında kullanmak için ipuçları

  1. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bir annenin hamilelikte saçlarını boyaması için en uygun dönem hamileliğin son üç ayıdır, böylece cenin boyadaki kimyasal maddelerden etkilenmez.
  2. Boyayı yapacağınız yerin çok sayıda çıkış yeri olduğundan emin olmanın yanı sıra, iyi bir havalandırmaya sahip olduğu anlamına gelir, böylece anne kokudan çok fazla etkilenmez.
  3. Cildin fetüse ulaşmaması için çok fazla kimyasalı emmemesi için anne, ambalaj üzerinde belirtilen süreden fazla boyayı veya kimyasalları bırakmamalıdır.
  4. Kadın saçlarını ancak saç boyama süresi bittikten sonra su ile iyice yıkamaya özen göstermelidir.
  5. Bir kadın, cildine boyayı çok fazla sürmeden önce, hassasiyetine neden olabilecek herhangi bir madde içermediğinden emin olmak için cildine test etmelidir, bu nedenle önce küçük bir miktar uygulanmalıdır.
  6. Boyayı yapacak kişi eldiven giymeli ve eğer anne boyayı kendisi yapacaksa ellerini kimyasallardan korumak için eldiven giymelidir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: En güzel saç boyaları en güzel olmak için

Saç boyarken genel tavsiye

Boyanın aralıklarla saça uygulanması tercih edilir ve tek seferde saça uygulanması tercih edilmez çünkü tüm boyanın uzun süre uygulanması saça çok yapay gibi görünen koyu bir renk verebilir.

Önce saça uygun miktarda boya uygulanmalı, daha sonra uçlar için daha açık bir renk alana kadar saçtan sonra uçların boyanması tercih edilir ve saç üzerindeki boyanın süresinin beş dakikayı geçmemesi tercih edilir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Saçları doğal boyalarla boyama, kına, boya nasıl hazırlanır ve kullanılır

Saç boyasının rengindeki ilk etkinin, daha önce yapılmış pigmentlerden etkilenen temel saç rengi olduğu gerçeğinin yanı sıra, kozmetikçiler ve uzmanlar, kadının istediği renkten biraz daha açık bir boya rengi seçmesini ve paketin dışardan rengine bağlı kalmamasını tavsiye ediyor.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin