Broşür türleribroşürler Onlar bir Her tür etkinliği tanıtmak için gerekli görülen bilgileri kamuoyuna duyurmak için gerçekleştirilen bir dizi gösterim. Yani, bir reklam işlevi görür.

Bu nedenle broşürler stratejik olarak farklı noktalarda, özellikle de insan trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde dağıtılmaktadır. “Uçmak” için seçilen yerler, reklamı yapılanla doğrudan ilişkili olmalıdır.

Broşürlerin sahip olması gereken içerik ve bilgiler açısından, bazı görsellere sahip olmalı, görsellerde ve metnin kendisinde dikkat çeken renkleri kullanmalıyız. En önemlisi, başlık broşürleri tutanlardan ilgi uyandırıyor.Gövde sayısına göre broşür türleri

Uçan yapraklar

Genellikle şu şekilde bilinir el ilanlarıaşağıdakilerden oluşan onu bu şekilde ayıran çok özel özelliklere sahip özel yaprak. Prensip olarak, görüntülerin ve bilgilerin her iki tarafına da basılabildiği bir sayfadır ve sahip olması gereken belirli boyutlar aşağıdaki gibidir. el ilanları boyutu: A4, A5, A6 x 10 X 21 cm.

Firmaların fiziksel olarak reklam eylemlerini gerçekleştirmek için en çok kullandıkları broşür reklam biçimlerinden biridir. Çok ucuz olmasının yanı sıra, basit olduğu ortaya çıkıyor ve olasılıkları eyleme çekmede çok etkilidirler. Boyutu aynı zamanda gazete veya dergi gibi çeşitli yerlerde depolanmasına da izin verir.

Üçe katlanmış broşürler

Bunun temel özelliklerinden biri broşür türü sayfanın bütünüyle sunum için üç bölümlü bir görüntü göstermesidir. Bu format nedeniyle, reklamı yapılan bir mal veya hizmeti edinmenin faydalarının her iki yanında gösterildiği çok detaylı bir reklam mecrası olarak kullanılır.

Normalde bir reklam stratejisi olarak, broşürleri her eve tek tek koyarak mahallelere dağıtılırlar. Diğer durumlarda yapılan, bu broşürlerin belirli bir kısmının meraklı kişilerin alabilmesi için tezgahlara ve ticaret tezgahlarına konmasıdır.

Renk yayını

Diptik broşürler

Bu durumda, katlanmış iki vücut sunulur. Genel olarak, bu tür broşürler, özellikle bir yerde ve burada belirtilen tarihte belirli bir faaliyeti ve olayın amacını duyurmayı amaçlayan reklam stratejilerinde kullanılır. Ayrıca ev ev ve bazı alışveriş merkezlerinde dağıtılmaktadır.

Dört Parçalı broşürler

dört ayaklı broşürler onların var kişinin açıldığında toplam dört bölüm gözlemleyeceği karakteristik özellik. Diğer broşürler ile aynı işlevlere sahiptirler, yani onları yapan kişilerin hedef kitlelerine tanıtmak istedikleri konusunda bilgi verirler.

Metin revizyonu

Poliptik broşürler

Bu durumda broşürleri olan bir tane bulacaksınız. 4’ten fazla boşluk veya gövdeyani, görüntülendiklerinde, ilgili bilgileri içeren sekiz sayfalık bir tane vardır.

Basılı ve katlanır infografik

Katlama tipine göre broşür çeşitleri

Çapraz katlama broşürü

Her iki yüzüne de basılmış bilgi ve görsellerin bulunduğu broşür formatıdır. Bu nedenle, reklam etkisinin etkili olacağı şekilde metin ve resimleri verimli bir şekilde düzenlemek daha karmaşık olduğundan broşür tasarımcısı için bir zorluktur.

Harita okuyan insanlar

Pencere kıvrımı broşürü

Bu tür broşürlerin işlevi dörtlü bir broşür oluşturmaktır.

Silindir broşürü

Pek çok kişi bunu, birlikte katlanabilen birkaç grup kıvrımdan oluşan, etrafını saran katlamalı bir broşür olarak bilir. Kıvrımlar açıldıkça ve sırayla, reklamverenin potansiyel müşteriye iletmek istediği bilgiler görünür.

Akordeon Katlanmış Broşür

Bu durumda bir Kıvrımları uzadığında bir akordeonun hareketine benzerlik sağlayan broşür.

Akordiyon domra içinde bükülen öğretici

Diğer broşür türleri

Reklamlar

Genellikle küçük boyutlu broşürler olan ve onu alan kişiye bildirmek için çok özel bir işleve sahip olan el ilanları, bir olayın gerçekleşmesine ilişkin bilgiler, veriler, bir ürün veya hizmetin teklifleri hakkında reklam vermek.

Reklam türleri

Bilgilendirici

Bu tür bir broşürün temel amacı, belirli bilgileri sağlayın hedef kitleye yöneliktir ve katılabilecekleri bazı halka açık veya özel etkinliklerle doğrudan ilgilidir.
İş kırtasiye

Reklâm

Ana amaç, bir ürün veya hizmeti ve hatta bir işletmenin markasını pazardaki konumlandırması için tanıtmaktır.

Vegan yiyecekler hakkında reklam

Toplamak

Bu tür broşürün özel amacı, potansiyel müşteriyi aynı broşürde açıklanan belirli bir amaç için bağış yapmaya teşvik etmektir. Normalde vakıflar tarafından kullanılırlar.

Madeni paralar ve faturalar ile kil domuz

Şikayet

Fikir belirli bir durumu alenen bildirmek ve kamu bilgisi haline gelir.

El ilanları

Bu durumda, genel olarak siyasi ortamda kullanılan bir tür şikayette bulunma temel amacına sahip bir dizi broşür buluyoruz.

Ekler

Gazetelerin içine koyma amacı ile tasarlanmış çok özel bir broşürdür, bu nedenle gazeteyi alan kişi için can sıkıcı olmaması için küçük formatlarda ve sadece birkaç sayfa basılmıştır. Diğer durumlarda, bu yolla tanıtılan ürünün bir tür numunesi eklenerek ayrı ayrı dağıtılır.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 05. Broşür türleri. Türler. Şuradan alındı https://10tipos.com/tipos-de-folletos/.)