Bu, Sony’nin iptal edilen Xperia Play 2’ye ilk bakışımız olabilir

Sony Ericsson hala önemliyken, şirket mobil oyunculara yönelik yenilikçi bir Android cihazı piyasaya sürmüştü – Sony Ericsson Xperia Play. Cihaz, bir D-pad, joystick olarak kullanılacak iki touchpad, PlayStation düğmeleri ve başlat / seç düğmeleri ortaya çıkarmak için açılabilen, ekranın altına gizlenmiş bir kayar mekanizmaya sahipti. Cihaz, PlayStation mobil oyunlarını oynamak için tasarlandı ve meraklılar arasında oldukça popülerdi. Ancak ne yazık ki Sony, sonraki yıllarda cihazı yenilemedi ve şirketin oyun akıllı telefon serisi zamansız bir ölümle karşılaştı. Ancak, artık Sony’nin aslında ikinci nesil Xperia Play üzerinde çalıştığı ortaya çıktı ve şimdi iptal edilen Xperia Play 2’ye ilk bakışımızı aldık.

Ekteki resimlerde de görebileceğiniz gibi Xperia Play 2 prototipi, selefi ile benzer bir kaydırma mekanizmasına sahiptir. Denetleyici aynı düğme ve izleme dörtgenine sahiptir, ancak cihazdaki düğmeler biraz yeniden düzenlenmiştir, siyah ve kırmızı renk şemasına sahiptir ve 3D olarak işaretlenmiş ek bir düğme vardır.

Bu gönderideki resimler, Shenzhen, Çin merkezli prototip akıllı telefon koleksiyoncusu olan XDA Kıdemli Üyesi JerryYin’den alınmıştır. Resimlerdeki cihazın Xperia Play 2’nin bir prototipi olduğunu ve Çin eBay benzeri bir çevrimiçi pazar yeri olan Idle Fish’e koyduğunu iddia ediyor. Kişi listeyi yalnızca teşhir amaçlı yayınladığı için cihaz aslında satışta değil.

Idle Fish listesindeki diğer resimlere baktığımızda, Xperia Play 2 prototipinin sağ kenarda sol ve sağ omuz düğmelerine sahip olduğunu ve bunların arasında ses yükseltici, SD kart yuvası ve SIM kart yuvası bulunduğunu görebiliriz. Cihazın arkasında LED flaşlı tek bir kamera ve altında Sony Ericsson logosu bulunuyor. Cihazın ekranın altında Android’in eski dokunmatik kapasitif düğmeleri ve üstte PlayStation markası bile var.

Sony bu projeyi hurdaya çıkarmış olsa da, dürüst olmak gerekirse, şirketin onu mevcut nesil donanımlarla geri getirmesine aldırış etmem. Akıllı telefon oyunlarının artması ve bulut oyun hizmetlerinin popülerlik kazanmasıyla birlikte, bunun gibi donanımlar Sony’nin küresel olarak oyun akıllı telefon pazarının önemli bir bölümünü yakalamasına yardımcı olabilir.

Bahşiş için XDA Tarafından Tanınmış Katılımcı AndyYan’a teşekkürler!