Bu yıl Ramazan’dan daha iyi bir kişiliğe sahip olarak nasıl çıkarsınız?

Ramazan, mağfiret, maneviyat ve Allah’a bağlılık ayı olmanın yanı sıra, aynı zamanda bir verme ve gönülsüz hissetme ayıdır ve aynı zamanda günahlardan ve günahlardan kurtulmak, öz disiplin ve reform yapmak ve hatta insanların hayatlarının yolunu daha iyiye götürmek için büyük bir fırsattır, yani bu yılı farklı bir kişiliğe sahip Ramazan’ı terk etme arzunuz varsa Daha iyi bir hayata doğru ilerliyoruz Size sadece bu makalede neye rehberlik edeceğimizi görmeniz gerekiyor.

Bu konu içerir …

Ramazan’dan daha iyi bir kişiliğe sahip çıkmak için ipuçları

Ramazan ayı sadece yiyecek ve içecekle oruç tutmak için değil, vaktini değerlendirmek isteyen herkes için çok değerli bir hazinedir ve bunların en önemlileri arasında şunlar yer almaktadır: –

Ölçülü yiyin

Aşırı yemek enerjinizi ve hareketinizi azaltır ve hatta kilonuzu ve obezitenizi artırır, bu nedenle tatlıları, şekerleri ve hatta daha fazla suyu azaltmak için elinizden geldiğince çok deneyin.

İyi bir alışkanlık oluşturun ve kötü bir alışkanlığı durdurun

Kurtulmak istediğiniz tüm kötü alışkanlıklarınızı yazın, yerine iyi davranışlar ve iyi alışkanlıklar koyun ve bunları Ramazan ayının her günü yapmaya alışın, çünkü 30 gün büyük ölçüde iyi alışkanlıklar edinmek için yeterlidir.

Kendin için çabala

Kendi kendine cihat çok ödüllendirici bir şeydir, çünkü gıybet, dedikodu ve hakaret gibi Tanrı’yı ​​rahatsız eden her şeyden uzak durarak kendinizi eğitiyorsunuz.

Sadaka vermeyi artırmak

Yüreğinizin arzuladığı her şeyi fakir ve muhtaçlara harcayın ve bağışta bulunun; çünkü Tanrı bize sevdiğimiz şeyi harcamamızı emretti.

Zamanınızı değerlendirin ve iyi değerlendirin

Ramazan bir fırsattır, gelecek yıl tazmin edilip edilmeyeceğini bilmiyoruz, onun için günlerinin en ufak bir faydası olmadan geçmesine izin vermeyin, onun için hayır işini, sözlerini ve iradesini artırın, anma ve ibadet bolluğunun yanı sıra Allah’a niyet edin. Önceden düşünülmüş ve anlaşılmıştır.

Daha az televizyon izle

Sık sık dizileri izlemek ve eğlence programlarını izlemek için uzun saatler televizyon karşısında oturmak, bir zaman ve enerji hırsızı olduğu için faydasız ve değersizdir. Bunu, Kuran yorum programları veya Peygamber’in biyografisinin kitaplarını okumak gibi zihninizi besleyen ve düşüncenizi geliştiren programlarla değiştirin.

Sosyal medya kullanımını sınırlayın

Vaktinizi her türden medyaya göz atmakla harcamak, bunun yerine yalnızca iyi haberleri ve yayınları okumak için belirli bir zaman ayırmak daha iyidir.

Sonunda, Tanrı’ya çok dua edin ve imkansız olanı isteyin, çünkü Tanrı elinizi hayal kırıklığına uğratmayacak, sadece niyetinizi ve iyiliğini tutmanız ve Tanrı’nın hayal ettiğiniz her şeye cevabında tam olarak kesin olmanız gerekir ve her Ramazan ve siz bin iyisiniz.

Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Ramazan’da çalışma saatleri nasıl düzenlenir ve kutsal aydan nasıl yararlanılır?

Veya bu Ramazan ayında günlük cilt bakımı programınızla kendinizi şımartın

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin