Bulaşık makinesinin önemi ve bakımı ve bakımı

123rf – bacho12345

Bulaşıkları ve bulaşıkları yıkamak sıkıcı bir iştir ve özellikle bayramlardan ve kutlamalardan sonra her kadın için bir kabustur.

Yemek pişirmeyi ve yemeyi bitirdikten sonra, kadın için gerçek savaş mutfakta başlar ve bir anda bu bulaşıkların yorgun veya stres olmadan temizleneceğini umar. Bulaşıkları yıkamak ve lavaboyu temizlemek tüm kadınların hayatında zordur. Ancak bulaşık makinesi, sihirli bir çözüm, gerçekten işi bitirdi! Evet, geçen yüzyılın son yıllarında ortaya çıkan sihirli bir icat var, bulaşık makinesi. Öyleyse, bugün sizinle konuşacağız canım, bulaşık makinesiyle ilgili her şey hakkında, avantajları ve dezavantajları nelerdir? Nasıl korunur? Bu makaleyi bizimle birlikte takip edin ve bulaşık makinesi hakkında her şeyi öğrenin.

Bulaşık makinesi nedir

Bir bulaşık makinesi veya bulaşık makinesi, zamandan ve emekten tasarruf etmek için her evde bulunması gereken en önemli elektrikli cihazlardan biridir. Bir bulaşık makinesinin, kadının müdahalesi olmadan kirli bulaşıkları temiz ve steril tabaklara dönüştürebildiği yer, bulaşıkları ve özel tozu içlerine koyması dışında. Bulaşık makinesi, yağlı maddeleri, sosları ve istenmeyen maddeleri temizleme konusunda yeterli kabiliyete sahip olduğundan, mutfağınızı yorulmadan ve çaba harcamadan temizlemenize de çok yardımcı olur. Bu nedenle evde yemek pişirmeyi ve yemeyi bitirdikten sonra bulaşıkların birikmesiyle stres veya rahatsızlık hissetmeden rahatlığın ve sakinliğin tadını çıkarmanız için çok önemlidir.

Bulaşık makinesi özellikleri

Bir bulaşık makinesinin sahip olduğu birçok avantaj vardır. Kadınların bulaşıkları temizlemesine, tortu ve yemek artıklarını temizlemesine, çok sıcak suyla dezenfekte edip sterilize etmesine, birçok hastalığa neden olan bakteri ve mantarlardan kurtulmasına yardımcı olur. Bulaşık makinesinin en önemli özelliklerinden biri, elde bulaşık yıkamak için kullanılan sudan daha az su tüketmesidir. Ayrıca, bulaşık makinesi daha az sabun kullanır ve bulaşıkları ve bardakları enfeksiyona neden olan mikropları ve mikropları gidermek için sterilize ederken daha iyi yıkama yeteneğine sahiptir. Ayrıca bulaşık makinesi, mutfak eşyalarını yıkamak için kullanılan elektrikten daha az enerji kullanır. Ellerinizi kuruluktan korumadaki rolüne ek olarak, büyük ölçüde zaman, emek ve rahatlık kazandırır.

Bulaşık makinesinin dezavantajları

Bir bulaşık makinesinin bazı artıları ve eksileri olduğu gibi, bu da bazı olumsuzlukların varlığını engellemez. Bunlardan biri, bulaşık makinesinin mutfakta geniş bir yer kaplaması ve normal çalışması için su ve enerji kullanımında oldukça verimli olması gerektiğidir. Bulaşık makinesinin diğer bir dezavantajı, bulaşık makinesinin tam bir döngü için bulaşıklarla doldurulması gerekliliğidir. Yani aileniz 2 veya 3 kişiden oluşan küçükse, bulaşıkları dolana kadar bulaşık makinesinde birkaç gün bırakmak zorunda kalabilirsiniz, bu da bakteri ve mikropların çoğalması nedeniyle sağlıksızdır. Ayrıca maalesef bir bulaşık makinesinin tencere ve çay kaplarını yıkamak için büyük bir kapasitesi yoktur ve bazen hassas veya çok kirli kapları ellerinizle yıkamanız gerekebilir. Bu, çamaşır makinesinin fahiş fiyatının yanı sıra çamaşır tozu fiyatı ile birleştirilir.

Bulaşık makinesi çamaşır tozu yapmanın yolları

Pahalı bulaşık makinesi deterjanı sorunu nedeniyle, bugün bu tozu evinizde doğal ve etkili malzemelerle yapmanın harika bir yolunu sağladığımızdan emin olduk.

içindekiler

İki bardak karbonat

Yarım bardak çamaşır sodası

Bir fincan boraks

Çeyrek bardak tuz

Ve çeyrek fincan sitrik humus

İki yemek kaşığı limon yağı

Yol

Malzemeleri bir şişede karıştırın ve biraz sirke ile bulaşık makinesine koyun.

Bulaşık makinesinin bakımını nasıl yaparsınız

Çamaşır makinesinin güvenliğini ve bakımını sağlamak ve tıkanmasını önlemek için izlenmesi gereken bazı basit adımlar vardır. Bunlardan en önemlilerinden biri, filtresinin tıkanmasını önlemek için bulaşık ve kapları çamaşır makinesine koymadan önce yemek artıklarından ve atıklardan kurtulmaktır. Ayrıca biriken yağın erimesini kolaylaştırmak için sıcak su musluğunu en az iki dakika açmalısınız. Ayrıca, bulaşık sepetini ve bulaşık sepetini temiz tutmak için çamaşır makinesi sepetini sirke ile yıkadığınızdan ve ayda bir durulama işlemi yaptığınızdan emin olmalısınız.