Güncel İçerikler

Bunun hakkında tüm bildiğin

123rf / neydt Sigaranın birçok hastalığa neden olması ve ölüme yol açması nedeniyle sağlığa ciddi zararları olduğu bilinmekte ve bazı kişiler sigara yerine nargile içmektedir. Psikiyatrist ve bağımlılık tedavisi danışmanlığı yapan Dr. İbrahim Magdy, nargile içen kişinin sigaradan daha az zararlı olduğunu iddia ettiğini ancak bunun tam olarak doğru olmadığını, çünkü nargilenin de sağlığa çok […]

Bu Haber 27 Aralık 2020 - 6:24 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

Bunun hakkında tüm bildiğin

123rf / neydt

Sigaranın birçok hastalığa neden olması ve ölüme yol açması nedeniyle sağlığa ciddi zararları olduğu bilinmekte ve bazı kişiler sigara yerine nargile içmektedir.

Psikiyatrist ve bağımlılık tedavisi danışmanlığı yapan Dr. İbrahim Magdy, nargile içen kişinin sigaradan daha az zararlı olduğunu iddia ettiğini ancak bunun tam olarak doğru olmadığını, çünkü nargilenin de sağlığa çok ciddi zararları olduğunu söylüyor. Gelişme ile birlikte elektronik nargile ve elektronik sigara içen yeni bir sigara türü ortaya çıktı. Elektronik nargile içmenin amacı, sigarayı bırakamayan insanlar için sigarayı bırakmaya yardımcı olan bileşenler içerdiğinden sigarayı bırakmaktır. Ayrıca şekli geleneksel nargile için yeni olduğu ve sigarayı bırakmak için kullanmayan kadınlar da var. Bu yazımızda sizlere elektronik nargilenin en önemli bileşenlerini, en önemli zararlarını ve faydalarını göstereceğiz.

Elektronik nargile bileşenleri

Elektronik nargile bir şarj bataryası içerir ve onun yanında çalışır ve lityum kimyasal elementten yapılır. Ayrıca bir ekshalasyon sensörü veya bir çalıştırma düğmesi içerir, biri sigara içmeye başladığınızda nargilenin otomatik olarak çalışmasını sağlayan bir ekshalasyon sensörü içeren, diğer tipte fermuar sensörü içermeyen ve sigara içerken nargile çalıştırmak için basılan bir düğme içeren iki tip elektronik nargile vardır. Nargile ısıtma ünitesi, dışarı verilen havayı içerisine geçirerek nikotini ısıtır. Bu likit çözeltiye ek olarak, bu yüzden bu çözelti içicinin isteğine göre çeşitli tatlarda gelir, biri normal nikotin tadı olan, diğeri meyve aromalı diğeri bitkisel aromalı bir çeşidi vardır. Çözelti,% 1’i geçmeyen çok küçük bir nikotin yüzdesi içerir ve bu yüzde, sigara içen kişinin normal sigara içmesini bir şekilde telafi etmeye çalışır. Elektronik nargile biraz sigaraya benzeyen kalem şeklini alır ve türüne göre bir veya birkaç kez kullanılabilir. Elektronik nargile aromaları, geleneksel nargile aromalarından daha az güçlüdür, ancak sigara içen kişiyi geleneksel sigara içimi için biraz telafi edebilir.

Elektronik nargilenin faydaları

Elektronik nargile, sigara içen kişinin geleneksel içimi önemli ölçüde azaltmasına yardımcı olur. Bir süre sonra sigara içen kişi nargile veya geleneksel sigara içemez ve geleneksel dumanın kokusunu veya tadını kabul etmez. Sigara içen etrafındakileri olumsuz etkilemez, çünkü dışarıdan duman çıkmazken kişinin çıktığı duman su buharıdır ve bu nedenle sigara içen etrafındakilere hiçbir zararı yoktur. İçerisindeki yüksek nikotin nedeniyle kansere neden olan sigara ve nargile gibi kansere neden olmazlar. İçerisindeki nikotin yüzdesi kontrol edilebiliyor, böylece elektronik nargile içmeye başladığınızda elektronik nargile içerisine bir miktar nikotin konulabiliyor ve bu oran daha sonra sigara içen kişi alıştıkça azaltılarak içerisindeki nikotin seviyesini sıfıra çekebiliyor. Yüksek oranda Risperdal içerir ve bu ilaç sigarayı bırakmaya yardımcı olur. Sigara içtiğiniz yerde hoş olmayan bir koku bırakmaz ve kıyafetlerde hoş olmayan bir koku bırakmaz, boğulma veya nefes darlığına neden olmadığı için kapalı mekanlarda içilebilir. Güçlü aroması sayesinde koku alma duyusunu ve tat alma duyusunu geliştirir.

Elektronik nargile hasarları

Bazı elektronik nargile türleri etil alkol içerir ve bu tür alkoller tıbben tartışmalıdır. Bazı türler, sigara içen kişinin ve çevresindeki insanların sağlığını etkileyen, nikotinin etkisinin küçük bir çocuğun ciğerine daha fazla zararlı olduğu küçük çocuklar ve bebekler için bir miktar nikotin içerir. Üretimi, sağlığa çok fazla zarar verebilecek bazı kimyasal bileşikler içerir. Ayrıca göğüs alerjisi geliştirme riskini artırır ve göğüs alerjisi olan veya astım hastaları için önlenir. Satın almanın maliyeti çok yüksektir ve kimse satın alamaz ve pili çok pahalıdır ve zaman zaman değiştirilmesi gerekir. Bazı türler ucuzdur veya kaynağı bilinmemektedir ve içlerindeki çözelti ağza sızabilir ve bu çözümün sağlığa çok fazla zararı vardır.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal