Büyülenmiş olduğunuzu nasıl anlarsınız ve Kuran ve Sünnet alimleri arasında sihir hakkındaki gerçek nedir?

Pek çok insan büyünün gerçekte var olduğuna inanır ve hayatlarında başlarına gelen her şeyi ona atfeder.Günlük yaşamlarında küçük bir sorun yaşarlarsa, bunu çabucak sihire bağlarlar, ancak bazı insanlar nasıl bildiğinizi aramaya başladıkça ona inanmayanlar da vardır. Büyülenmiş olup olmadıklarını bilmeleri için büyüleniyorsunuz.

Bu konu içerir …

Sihir nedir

Arap dilinde sihrin anlamı, aldatmak, aldatmak veya yağmalamaktır, çünkü bir konuda aldatma ve aldatma kullanılması anlamına gelen bir terminoloji olup, kullanıcısı etrafındakileri etkilemektedir.

Herkes sihir öğrenebilir ya da Tanrı’dan başka bir büyücünün yardımıyla öğretebilir, böylece kendisi için insanların gözünü kamaştıran ve olağan dışı bazı garip şeyler elde etmek için cinlerden yardım isteyebilir.

Sihrin gerçeği

Din bilginleri, sihrin anlamı ve varlığının gerçeği ve bunun kanıtı konusunda birbirinden farklı bakış açısına sahip iki gruba ayrıldı.

Kuran’dan ilk bilim adamlarından oluşan ekibin hayatımızda sihrin var olduğunu aktardı, ki bu ayetin gerçeği Yüce Allah’ın dediği: (ve Kral Süleyman ve Kafr Süleyman hakkında iblisleri okuyan, ancak şeytanlar inanmayan, insanlara sihir öğreterek, Babil Harut ve Marut’taki iki meleğe anlatılanları izleyin).

Allah Resulü’nün sözüne ek olarak, Allah onu kutsasın ve ona barış versin: (Bizden değildir, ona uçan, uçan, onu tahmin eden veya tasavvur eden, büyüleyen veya büyüleyen ve bir rahibe gelen ve ona iman eden, Muhammed’e vahyedileni inkar ettiğine inanan bizden değildir, Allah onu kutsasın ve barış versin).

Sihirin varlığını kabul etmeyen ve sihrin hafiflik ve sihirden başka bir şey olmadığını söyleyen alim İbn Hazm ve alim Ebu İshak’ın da yer aldığı ikinci gruba gelince, bu bir fanteziler ve kamuflaj biçimidir ve Yüce Allah’ın buna delil olarak aktarmışlardır:

(Büyülerinden çabaladığı anlaşılıyor.) Ayrıca, sadece Yüce Tanrı’yı ​​söyleyerek gözü aldattığı sonucuna varmışlardır: (“Yere yatın, bu yüzden fırlattıklarında insanların gözlerini büyüledi ve onları korkuttu.”

Ayrıca ilginizi çekebilir: Evli bir kadın için bir rüyada sihirle ilgili bir rüyanın yorumu nedir ve ne zaman iyi veya kötüdür?

Bir büyü tarafından lanetlendiğinizi nasıl anlarsınız?

Büyünün varlığına inanan bilim adamları, büyücülüğün büyülü kişide mevcut olan birkaç işarete sahip olduğunu söyler, ancak bir kişide bu işaretlerin varlığı, bu kişinin büyülenmiş olduğuna dair kesin bir kanıt değildir.

Bu işaretler, kişinin din ilkelerini veya din ile ilgili herhangi bir şeyi dinleyememesine ek olarak, kişinin ritüel eylemlerden uzaklığı ve Tanrı’dan uzaklığı, ritüelleri yerine getirirken ağırlık hissinde temsil edilir.

Büyülenmiş kişi her zaman günlük olarak tekrarlanan korkunç rüyalar ve kabuslar görür.

Büyülenmiş kişiye şiddetli ağrıya neden olan inatçı baş ağrılarının yanı sıra, büyülenmiş kişide genellikle soluk yüz veya genel olarak ten renginde bir değişiklik gibi bazı değişiklikler görülür.

Ayrıca, büyülenmiş kişinin çok sersemlemesinin yanı sıra her zaman dikkati dağıldığı için odaklanamadığını da not eder.

Ayrıca görme bozukluklarından muzdarip olduğu için bakışlarını hiçbir şeye sabitleyemiyor.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Bekar kadınlar için bir rüyada sihir görmek iyi mi yoksa kötü mü?

Büyülenen şeylerin doğruluğundan emin olamaz çünkü hayal görür ve gerçeği hayal gücünden bilmez, günleri, zamanı ve yerleri karıştırdığı için geçmiş ile bugünü ayırt edemez.

Çoğunlukla üzgün hisseder ve öfkesini ve üzüntüsünü başkalarına dökmek için sorun yaratmak ister, çünkü her zaman bu sorunların gerekçeleri veya açık nedenleri olmadan sorunlar yaratır.

Kendine veya dış görünüşüne karşı ilgisizliğinin yanı sıra nefes darlığı hissi ve ayrıca çalışamama hissi.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Bir rüyada büyü ile ilgili bir rüyanın yorumu Bu vizyon sizin için iyi mi yoksa kötü mü?

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından