Büyütülmüş meme büyüklüğünde emzirme

Büyümüş göğüsler emzirmeyi nasıl etkiler?

Hamilelik ve doğum sırasında büyük veya büyümüş göğüsleriniz varsa, en iyi pozisyonla ilgili bazı sorularınız olduğuna şüphe yoktur. Emzirme Siz ve çocuğunuz için temsil ettiğiniz yer Emzirme Özellikle ilk günlerde, her annenin bebeğin yeterli anne sütünü emmesine yardımcı olacak ve aynı zamanda bebeğin meme ucunu düzgün emmemesinden kaynaklanan sağlık sorunlarını önleyecek şekilde bebeğin memeye uygun şekilde takılmasını istediğiniz ilk günlerde büyük bir zorluk.

Büyük göğüslü bir anne, meme ile bebeği uzun süre bir arada tutamama gibi bazı sorunların ortaya çıkması veya memenin çocuğun burnunu kapatacağından korkması gibi zorlukları ikiye katlamaktadır. Emzirme Bu, boğulmasına veya rahatça beslenememesine neden olabilir.

Tüm bu zorluklar ve diğer doğal şeyler ilk kez emziren annelerle karşı karşıya kalır ve küçük bir yardımla bunların üstesinden gelinir ve anne güvenli ve düzgün bir şekilde emzirebilir.

Meme büyüklüğünün anne sütü miktarıyla ilişkisi nedir?

Annenin memesi ne kadar büyükse süt miktarı o kadar fazla olur ve bunun tersi yaygın bir inanıştır, ancak bu kesin değildir Bu, annenin diğer anneler gibi anne sütü eksikliği sorununa maruz kalmayacağı büyük bir meme boyutuna sahip olduğu anlamına gelmez.

Bu nedenle anne, gençliğini izlemek için memenin büyüklüğüne aldanmamalı ve tanıdık dolgunluk belirtilerinin ortaya çıkmasıyla emzirmekten memnun olduğundan emin olmalıdır.

Öte yandan, iri göğüslü anneler, daha büyük miktarlarda emzirme sütü üretmeye adaydır; bu, genellikle bir avantaj olarak kabul edilir, ancak çocuğun yeterli miktarda süt tüketememesi, meme büyümesine ve meme uçlarının yaralanmasına neden olacak şekilde can sıkıcı bir duruma dönüşebilir. Emzirme sürecini anne ve bebeği için ağrılı ve meşakkatli bir süreç haline getirir ya da bebek anne sütünün artan bulunabilirliğine yanıt verebilir, bu da reflü, gaz ve tahriş gibi bazı yan etkilerle birlikte hızla kilo almasına neden olur.

Büyük göğüslerle sağlıklı bir emzirme için ipuçları

Göğüs büyüklüğünün artmasıyla emzirme sürecini kolaylaştıracak ipuçları arıyorsanız, bu ipuçları daha fazla güvenlik ve rahatlık sağlamak için işe yarayacaktır, ancak başlangıçta biraz çaba göstermeniz gerekecektir:

1) Göğüs desteği

Memeyi sütle doldurmak ve boyutunu arttırmak, ağırlığını büyük ölçüde arttırır, bu da fazladan ağırlığı taşımaya çalışan ve sırt ağrısı hissini ortadan kaldıran bir emzirme sütyeni satın almanıza neden olur, tabii ki hamilelik öncesi geleneksel veya kullanılmış sütyenler, küçük olması ve yeni duruma yetersiz kalması nedeniyle iyi bir çözüm olmayacaktır.

2) Doğru besleme konumu

Doğru emzirme pozisyonunun seçilmesi, özellikle meme büyüklüğünün büyümesinden muzdarip annelerde, memenin fazla ağırlığının boyun ve sırt omurlarını etkilediği ve bu sırada rahatsız edici ağrılara neden olabilen anne ve bebek için emzirme sürecinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde tamamlanmasına büyük katkı sağlar.

Doğru beslenme pozisyonunu seçmek sadece rahatça emzirmenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bebeğinizin memeye olan mandalını izlemenizi ve nefes alma problemi yaşamadan tam öğününü almasını sağlayacaktır.Bu gibi durumlarda anne için en yüksek rahatlığı sağlamak için el çantası pozisyonu kullanıp yan yatmanız önerilir. Ve bebek.

3) Beslenmeden önce meme küçültme

Tam göğsün kemikleşmeye veya sertliğe neden olduğunu hissederseniz, sizi yorabilir ve çocuğu engelleyebilir. Emzirme Bebeğin göğsü kavrayabilmesi ve kolayca emebilmesi için sütün bir kısmını emzirme seansından hemen önce elle sıkarak veya tıbbi bir pompa kullanarak atın.

4) Bebeğinizden öğrenin

Annenin emzirme dönemi boyunca bebeğinin sinyallerini takip etmesi, iyi emzirdiği durum ve zamanları, sıkıntı ve acıma belirtileri gösterdiği zamanları takip etmesi, onun için her zaman en rahat pozisyonları seçmesi için faydalıdır.

5) Tıbbi tedavi

Bir dönem içinde memeyle ilgili hastalıkların ortaya çıkması Emzirme Emzirmenin zorluğunu artıran ve onları bir ağrı kaynağı haline getiren mastitis, tıkanıklık veya çatlak meme uçları gibi, bu nedenle annenin herhangi bir sorun ortaya çıktığında her zaman önce doktoruna danışması ve bunları hızlı bir şekilde tedavi etmeye çalışması daha iyidir.

Kaynak

Lawrence, Ruth A., MD, Lawrence, Robert M., MD. Emzirme Tıp Mesleği Yedinci Baskı Kılavuzu. Mosby. 2011.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin