Chrome OS’nin medya kontrolleri, Android 11’de olduğu gibi Hızlı Ayarlar’a taşınıyor

Google, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Chrome OS 76’yı piyasaya sürdü ve bu da platforma Android benzeri medya kontrollerini tanıttı. Hareketin arkasındaki fikir, hem Chromebook hem de Android akıllı telefona sahip kullanıcılara daha homojen bir deneyim sunmaktı. Ancak Google şimdi Android 11’deki medya kontrollerini yenilediğinden, deneyim artık aynı değil. Bu sorunu çözmek için Google şimdi medya kontrollerini Chrome OS’deki Hızlı Ayarlar paneline entegre etmeye çalışıyor.

Millet şurada Chrome Hikayesi Chrome OS’de Global Media Controls’u (GMC) Hızlı Ayarlar paneline taşımadan bahseden yeni bir kod değişikliği isteği keşfetti. Şu anda, Chrome OS’deki medya kontrolleri Hızlı Ayarlar panelinin üst kısmındaki bir kartta görüntülenmektedir. Ancak bu yeni değişiklik uygulandığında, ortam kontrolleri geçişlerin altındaki Hızlı Ayarlar panelinde görünecektir.

Bu yeni yerleşim, Android 11’de yenilenen medya kontrolleriyle daha uyumludur. Ancak, kullanıcılar için fazladan bir adım ekler. Ekteki demo videoda görebileceğiniz gibi, kullanıcıların Hızlı Ayarlar panelini açmak için önce Chrome OS cihazlarının sağ alt köşesindeki saat / pil simgelerini tıklamaları gerekecek. Ardından, paneli genişletmek ve medya kontrollerini ortaya çıkarmak için panelin sağ üst köşesindeki ok simgesine tıklamaları gerekecek. Video, Hızlı Ayarlar panelinin üstündeki ortam kontrol kartını göstermeye devam ederken, yeni tasarım kullanıcılara sunulduğunda kart kaldırılabilir.

Şu an itibariyle, Chrome OS’deki yeni medya kontrollerinin yayınlanma zaman çizelgesine ilişkin hiçbir bilgimiz yok. Özellik hakkında daha fazla bilgi edindikçe bu gönderiyi güncelleyeceğiz.


Kaynak: Chromium Gerrit, Chromium bugs

Via: Chrome Story