Cildi temizlemek ve aydınlatmak için doğal kekik tarifleri


önceki
Sonraki

 • Kadınların çoğu, cildini aydınlatmak ve onu saf, taze ve ışıltılı göstermek için her zaman doğal yollar ve tarifler arıyor.

  Cildinize bakmak için doğal kekik otlarından daha iyi çalışmayacaksınız canım, çünkü kekik cilde pek çok estetik fayda içerir, çünkü çok kısa sürede rengini açıp tekdüze hale getirme yeteneği vardır. Cildi temizler, sivilcelerin etkileri ve zararlı güneş ışınlarına maruz kalma sonucu oluşan kir ve bakterilerden arındırır. Kekik, yumuşaklık ve tazeliğin yanı sıra ışıltı, canlılık ve daha fazla parlaklık verir. Kekik aynı zamanda cildin gözeneklerini açmaya, sağlıklı ve sağlıklı bir şekilde beslemeye çalışır, nemlendirmeye ve yüzünde biriken mikroplardan arınmasına yardımcı olur. Kırışıklıkları sıkılaştırarak ve siyah noktaları önleyerek cilt gençliğini korur. Su kaybı gibi yüzü etkileyen cilt sorunlarına karşı da koruma sağlar. Ayrıca kekiğin cildi arındırmak ve bakımını yapmak için birçok kozmetik ürünün imalatında kullanıldığını da belirtmeliyiz. İşte cildinizi temizlemek ve aydınlatmak için doğal bir kekik temizleyici için birkaç tarif.

 • Kekik losyonu ve zeytinyağı

  Kekik, cildin güzelliğine, özellikle aydınlanmasına ve temizliğine özen göstermek için doğal tariflerde yer alan birçok önemli madde ve elementi içerdiği için çok değerlidir.

  Hanımefendi bu losyonu çok kolay bir şekilde hazırlayabilir, bir çorba kaşığı öğütülmüş kekik ve bir çorba kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Bu malzemeleri tutarlı bir macun haline gelene kadar iyice karıştırın, ardından dairesel hareketlerle cildinize nazikçe masaj yapın. En az yarım saat cilde dokunmamaya daha dikkat etmeli ve ardından yüzünüzü ılık suyla durulamalısınız. Kısa sürede en iyi sonucu almak için yaklaşık on gün boyunca bu tarifi her gün bir kez tekrarlayın.

 • Jojoba yağı içeren kekik yağı losyonu

  Bu losyon, açık cilt gözeneklerini kapatmak ve sivilce probleminden kurtulmak için özel olarak hazırlanabilir.

  Ayrıca cildi bu losyondan arındırır, içine dört damla kekik yağı, bir çay kaşığı karbonat ve bir çay kaşığı jojoba yağı ekler. İyice karıştırın, sonra bu karışımı sivilcelerin olduğu yere koyun ve yaklaşık 10 dakika bekletin, sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Kısa sürede harika sonuçlar elde etmek için, bu tarifi sivilcelerden tamamen kurtulana kadar sabah ve akşam bir kez tekrarlayın ve sivilcelerden arınmış temiz, sakin cildin tadını çıkarın. Tarifin geri kalanını başka bir zamanda kullanana kadar buzdolabında saklayabilirsiniz.

 • Yeşil nane yapraklı kekik losyonu

  Taze kekik, cilt hassasiyeti ve tahrişinin giderilmesine ve burun ve yüz bölgesinde büyüyen siyah noktaların giderilmesine katkıda bulunduğu için cilt için genel bir analjezik olarak kullanılır.

  Aynı zamanda cildi temizlemeye, saf ve pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olur ve nane cilde tazelik katar ve cildi kirden arındırır. 1/2 bardak kuru kekik yaprağını ve 10 taze nane yaprağını en az bir saat bekletin. Süzün ve ıslatma suyunu cilde uygulayarak kullanın ve yaklaşık yarım saat bekletin. Ölü deriyi çıkarmak ve zararlı hücreleri yok etmek için cildi pamuklu bir bezle soyun.

 • Yeşil çaylı kekik losyonu

  Cildi temizlemek, aydınlatmak, berrak, ışıltılı ve ferah yapmaktan bahsederken, yeşil çay yapraklarını saf kekik otları ile kullanmak gerekir.

  Yeşil çay, cilt üzerindeki lekelerin ve lekelerin daha koyu ten tonlarını aydınlatırken etkilerini tedavi etmedeki rolü ile bilinir. Bu yüzden kekik ve yeşil çay ile yapılmış bir yüz temizleyici seçmeye özen gösterdik. Temiz bir kase getirin ve içine çeyrek fincan kekik ve üç çay kaşığı yeşil çay yaprağı ile büyük bir fincan su koyun. Kısık ateşte kaynatın, sonra ocaktan alın ve biraz dinlendirin. Daha sonra sabah erkenden süzün ve günlük temizleyici olarak kullanın, suyla iyice durulayın. Bu tarifi iki hafta boyunca her gün tekrarlayın ve sonuçlara hayran kalacaksınız.