Cildinizin donuk görünmesini sağlayacak 5 basit numara

123rf – Konstantin Chagin

Gün boyu taze ve ışıltılı bir cilde sahip olmak ister misiniz? Ne yazık ki, işte geçen uzun saatler ve güneşin sert ışınlarına maruz kaldıktan sonra, cilt doğal parlaklığını kaybeder ve matlaşır ve yorulur.

Bununla birlikte, cildinizin doğal ışıltısını ve canlılığını hızla geri kazanmak için izleyebileceğiniz bazı basit püf noktaları vardır. Solmanın etkilerini gizlemek için yanaklarınızı ısıtan basit makyajlar uygulayabilirsiniz. Ya da cildi besleyen ve daha tazelenmiş görünmek için dış ışığı yansıtan bazı bakım ürünlerini kullanarak. İşte solgunluğu gizlemek için yapabileceğiniz en basit ve vazgeçilmez püf noktaları.

1- Taze yüz spreyi

Cildi hızla canlandırmanın en kolay yollarından biri cilt tazeleme spreyi kullanmaktır. Gerektiğinde cildinize kullanmak için yanınızda daima küçük bir şişe sprey bulundurun ve aynı zamanda yazın cilt bakımı için en gerekli ürünlerden biridir.

Yüz spreyleri, C vitamini veya E vitamini gibi besleyici ve nemlendirici elementler içerir. Ayrıca ruh halini iyileştirmeye ve sinirleri sakinleştirmeye yardımcı olan gül veya lavanta gibi ferahlatıcı çiçek özleri bakımından zengin olan bazı türler de mevcuttur.

Hepimiz, kapatıcının cilt kusurlarını gizleyerek canlı ve ışıltılı görünmesine yardımcı olan sihirli bir ürün olduğunu biliyoruz. Doğal ışıltıyı geri kazanmaya yardımcı olmak için parıldayan parçacıklarla zenginleştirilmiş parlatıcı kapatıcılar da mevcuttur. Bunları, stresin veya uykusuzluğun etkilerini maskelemek için göz altında kullanabilirsiniz. Kapatıcıyı seçerken, orijinal cilt tonunuzdan yalnızca bir ton daha açık renk seçin ve yüzünüzde lekelenmeyi önlemek için tam kapsama sağlayan ideal bir formül seçmelisiniz.

3- Allık kullanmak

Allık veya allık, teninize parlak pembe bir görünüm veren temel bir makyajdır. Doğal, yapay olmayan bir görünüm elde etmek için allıktan pembe veya şeftali rengi seçin.Ayrıca günlük kullanım için bir allık matı seçmeniz önerilir.

4- Yüzün nemlendirilmesi

Cildi nemlendirmek, gün içerisinde takip etmeniz gereken en önemli adımlardan biridir. Cilt hücrelerine derinlemesine nüfuz ederek gerekli tüm unsurları sağlayan besleyici bir formülle zenginleştirilmiş nemlendirici bir krem ​​kullanın. Her zaman temiz ve parlak bir cilt elde etmek için gün içinde birkaç kez nemlendirici krem ​​kullanın. Ayrıca, pürüzsüz bir fondöten elde etmek için makyaj yapmadan önce cildi nemlendirmek çok önemlidir.

5- Yüzün aydınlatılması

Yüz aydınlatma ürünleri veya vurgulayıcı kullanmak, size doğal olarak ışıldayan bir cilt vermek için harika püf noktalarından biridir. Stresin etkilerini kalıcı olarak maskeleyerek daha canlı görünmek için yüzdeki aydınlatmayı yansıtarak çalışır. Burnun kenarına, alnına ve yanakların üstüne biraz vurgulayıcı sürün, lekelenmeyi önlemek ve anında parıldamak için iyice karıştırın.