Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Ciltte, saçta ve vücutta uyanıklığın zarar görmesi ve uyanık kalmanın psikolojik zarar görmesi

Vücudun oksijene ve suya ihtiyaç duyduğu için gecenin yeterli periyotları boyunca uyuması gerekir, çünkü geç kalmanın verdiği zararlar üzerine yapılan birçok çalışma, geceleri bir saat uykunun gündüz iki saat uykuya eşit olduğunu kanıtlamıştır ve bu, vücudun gece uykusunda sahip olduğu büyük faydaları göstermektedir. Derin uyku dönemlerinde, özellikle gece uykusunda vücut, düzenli ve düzgün bir şekilde […]

28 Aralık 2020 - 13:44 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi. A+A-

Ciltte, saçta ve vücutta uyanıklığın zarar görmesi ve uyanık kalmanın psikolojik zarar görmesi

Vücudun oksijene ve suya ihtiyaç duyduğu için gecenin yeterli periyotları boyunca uyuması gerekir, çünkü geç kalmanın verdiği zararlar üzerine yapılan birçok çalışma, geceleri bir saat uykunun gündüz iki saat uykuya eşit olduğunu kanıtlamıştır ve bu, vücudun gece uykusunda sahip olduğu büyük faydaları göstermektedir.

Derin uyku dönemlerinde, özellikle gece uykusunda vücut, düzenli ve düzgün bir şekilde büyüme hormonu, melatonin, kortizol ve leptin gibi hormonlar ürettiğinden, geç kalmak bu hormonların salgılanmasında dengesizliğe yol açarak vücut fonksiyonlarında bozulmaya neden olur.

Bu konu içerir …

Uykusuzluk veya uykusuzluğun nedenleri :

ders çalışıyor

Bazı öğrenciler, gece döneminin özelliği olan sakinlik ve sessizlik dönemini yakalamak için geç kalma eğilimindedirler, bu nedenle geç kalmanın ödev çalışmak ve harcamak için en uygun zaman olduğunu düşünürler, ancak Amerikan Uyku Tıbbı Akademisi’nden yapılan bilimsel araştırmalar, zihnin bilgiyi özümseme yeteneğinin sabah dönemi için çok az olduğunu ve çabanın çok az olduğunu göstermiştir. Zihnin harcaması bu dönemde iki katına çıkar, yani “büyük çabayla az emilim” demektir.

Kahve, çay ve kafein gibi uyarıcılar

Kafein, sinir sisteminin çalışmasını büyük ölçüde uyardığı için uykusuzluğun ve uyuyamamanın ana nedenlerinden biridir ve bu, vücudun biyolojik saatinde dengesizliğe ve gece yeterince uyku yoksunluğuna yol açar.

Ayrıca uyarıcılar, aktivitede ve uyanmada büyük rol oynayan kortizol hormonunun salgılanmasını arttırır, bilimsel çalışmalar, gece rahatlama ve daha iyi uyuma yeteneği için kortizol hormonu salgılanmasının azaldığını, ancak uyarıcılarla kortizol hormonunun yüksek kaldığını ve uykusuzluk ve uykusuzluğun nedenlerinden biridir. Gece dönemleri.

Depresyon, kaygı ve düşünme

Bunlar vücudun maruz kaldığı psikolojik nedenler olup, uyuyamaması,

Ayrıca ilginizi çekebilir: Sınav kaygısı ve kişinin okul sınavlarındaki başarısına etkisi

Uykusuzluk ve uykusuzluktan kaçınmak için ipuçları

Bu nedenle, bu semptomlardan kurtulmak için bazı adımlara başvuruyor:

Spor yapmak

Sporun kalp atışını düzenleme ve ateroskleroza karşı koruma gibi pek çok faydasının yanı sıra, egzersiz sonucu vücut yorgun ve bitkin hisseder, bu da egzersiz yapmak için harcanan çabayı telafi etmek ve uykusuzluktan tıbbi ilaçlardan sağlıklı bir şekilde kurtulmak için dinlenmeye ve uyumaya yönelir.

Uyku ve uyanma saatlerinizi düzenleyin

Araştırmacılar, biyolojik saatte bir dengesizlikten kaçınmak için uyku saatine bağlı kalmanın ve tüm gün uyanmanın gerekliliğini vurguladılar, çünkü bilinçaltı normal uyku saati gelir gelmez uykululuktan sorumlu olan melatonin hormonunun salgılanmasının artarak geceleri yeterli uykuya yol açtığını anladı.

Doğru ortamı sağlayın

Uyumak için belirli bir yer ayırmak ve zihin buranın uyku yeri olduğunu anladıkça değiştirmemek, bu yüzden uykusuzluktan kurtulmak ve uyumaya yardımcı olmak için bu yerde salgıladığı uyku hormonlarını salgılar.

Geç kalmanın psikolojik zararları

Vücuda geç kalmanın zararları

Zayıf bağışıklık

Düzenli uyku dönemi, vücudun bakteri, virüs ve mikrop gibi yabancı veya yabancı cisimleri yok etmekten sorumlu antikorları salgıladığı için bağışıklık sisteminin çalışma süresidir, çünkü uyanıklık ve uykusuzluk antikor salgılanmasını azaltır ve enfeksiyon olasılığı nedeniyle kişinin bağışıklığı daha az verimli hale gelir. Bir hastalık veya enfeksiyon ile ve hastalığın süresi normalden daha uzundur.

Beyin hücresi hasarı veAlzheimer

Uyanıklığın neden olduğu en önemli ve en tehlikeli zararlardan biri, unutkanlık ve hafıza kaybı olarak bilinen Alzheimer hastalığıdır Araştırmacılar, uykunun amiloid beta proteini birikimini azalttığını ve uyanma sırasında doğal olarak arttığını kanıtladılar. Sinir hücreleri arasındaki sinapsların birlikte erozyona uğraması yani sinir sinyallerinin sinir hücrelerinden düzgün bir şekilde iletilememesinden kaynaklanır ve bu bir felaket ve sonuçta Alzheimer hastalığına yol açan beyindeki bir bozukluktur.

Odak yoksunu

Uyanık kalmak, vücudun uyku sırasında düzenlediği ve uykuda kaybettiği sinirsel sinapsların düzensizliği sonucu, sinir hücreleri arasındaki iletişim sürecini azaltır, bu nedenle kişi vücudun biyolojik işlevlerinde ve bilgi emiliminde yavaşlık hisseder.

Deride geç kalma hasarı

Kırışıklıkların erken ortaya çıkması

Bir İngiliz araştırması, melatonin hormonunun yalnızca geceleri çalıştığını ve gün batımından sonra salgılanmasının en yüksek seviyelerde olduğunu doğruladı ve bu hormonun işlevlerinden biri, erken yaşlanmayı ve kırışıklıkların görünümünü engellemesi ve bir kişinin geç saatlere kadar uyurken yaptıklarıyla çelişen saf ve saf bir cilde sahip olmasıdır.

Yavaş yara iyileşmesi

Erken uyumak ve geceleri yeterli miktarda uyumak, bağışıklık sistemi yaranın yerine gitmek için antikorlar salgıladığından veya yaralandığından bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur ve geç kalmanın komplikasyonlarından biri de bağışıklık sisteminin eksikliğine yol açması ve böylece yara iyileşme süresini uzatmasıdır.

Saçları izlemede hasar

Saç kaybı

Bazı insanlar şiire bakmanın nasıl bir ilişki olduğunu merak ediyor! , 2000 kişi arasında yapılan bir deney, gecenin uzun saatlerinde ayakta kalan insanların% 40’ında saç dökülme oranının normalden daha yüksek olduğunu ve saçların günde 30-70 saç dökülmesinin normal olduğunu ancak bu sınırın aşılmasının geç kalmanın bir komplikasyonudur. Kaçınılması gereken.

Kıvrılma ve hasar

Geç kalmanın komplikasyonlarından biri vücuttaki önemli demir ve D vitamini eksikliğidir ve bu elementler saç köklerinin güçlenmesinde ve beslenmesinde çok önemli rol oynar, ancak gecenin uzun saatlerinde geç kalma bağımlısı kişiler bunlardan mahrum kalırken, diğer yandan gece yeterli miktarda uyuyanlar kutsanmıştır. Bu önemli unsurlarla.

Gözün üzerinden bakmanın zarar görmesi

Gözde kızarıklık

Geç kalmanın komplikasyonları doğrudan gözle ilgilidir, çünkü bilim adamları geç kalmanın komplikasyonlarından birinin bağışıklık sistemi eksikliği ve yüksek tansiyon olduğunu kanıtlamıştır.Göz, yüksek tansiyondan hedef alınır, bu da gözdeki kan damarlarının genişlemesine yol açarak azalmayı telafi etmek için göze daha fazla kan geçmesine izin verir. Yüksek tansiyona bağlı olarak gözde şiddetli kızarıklığın görüldüğü gözde oksijen.

Uzağı görememe

Gece kuşlarının çoğu zamanını loş ve sessiz bir ışıkta televizyon izleyerek veya cep telefonlarında geçirir. Bu cihazlara loş bir ışıkta bakmak, bu cihazları uzun vadede körlüğe neden olabilecek mavi ışınlarla doyurmak için göz kaslarının yorulmasına ve miyopiye yol açar.

Gözlerin altındaki koyu halkalar

Gözlerin altında koyu halkaların oluşmasının en popüler nedeni geç uyanmaktır ve bu durumda halkaların ilk tedavisi uyku programlarını düzenlemek ve geç kalmamaktır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Koyu halkaları tedavi etmek için en iyi ilaçlı krem

Geç kalmanın psikolojik zararları

Depresyon

Depresyon, ya belirsiz gelecekte ya da geçmişe ya da başka şeylere olan nostaljiye aşırı düşünme yoluyla sızar ve depresyonun eşlik ettiği düşünmenin zihninize girmesi için gecenin boşluğundan daha iyi bir dönem yoktur, bu yüzden boşluğun sizi yıkıcı düşünmeye sevk etmesine ve gecenin izolasyonunda depresyonun kapılarını açmasına izin vermekten kaçının ve bunun en iyisi, Her şey, uykunuzu planlayarak ve başarılı yaşam kararları vererek geç saatlere kadar uyumaktan kaçınmak ve gününüzü yeni aktivitelerle doldurmakla ilgilidir.

Stres ve kaygı

Gerginlik bir hastalık değil bir semptomdur, yani hayattaki baskıların veya ertesi gün sizi bekleyen bir sınav veya mülakat endişesinin bir sonucu, bu noktada tamamen gevşemeli ve bunun dünyanın sonu olmadığından, geçmişte tüm başarılarla geçtiğiniz testlerden biri olduğundan emin olmalısınız. Tüm bu düşünceler, vücudunuzu uyanıklığa ve olumsuz düşünceye maruz bıraktığınızda gece yarısı sonrası aşamada sizi rahatsız eder.

Burada canım tanışmış olabilirsin Geç kalmanın zararları Her yönüyle bu kötü alışkanlıktan kaçınmalı ve sağlığınız bizim için önemli olduğundan vücut fonksiyonlarınızı, cildinizin tazeliğini ve pürüzsüzlüğünü korumalı, uykunuzu ve uyanma saatlerinizi koruyarak, geceyi uyumak ve dinlenmek için kullanarak saçınızın çekici parlaklığını korumalısınız.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
D vitamini eksikliğinin belirtileri, nasıl tedavi edileceği ve en iyi D vitamini kaynakları. D vitamini eksikliğinin belirtileri, nas...

D vitamini, hastalıklardan korunmak için bağışıklık düzeyini artırmak için vücudun ihtiyaç duyduğu temel vitaminlerden biridir ve bu ne...

Limonun zararlı yağ ve toksinlerden kurtulmadaki faydaları Limonun zararlı yağ ve toksinlerden kurt...

123rf- Anna Pustynnikova Limon, vücudun ve cildin ihtiyaç duyduğu birçok vitamin ve mineral içeren turunçgillerden biridir. Limon, mand...

Beyazlatma için doğal diş macunu tarifleri Beyazlatma için doğal diş macunu tarifle...

önceki Sonraki 123rf-Shao-Chun Wang Kadınlar için güzelliğin en belirgin belirtilerinden biri, dişlerin kadının yüzünün dış görünümünü ...

Karaciğer kanseri Karaciğer kanseri

123rf – Andriy Popov Karaciğer kanseri, erkekleri kadınlardan daha fazla etkileyen en tehlikeli kanser türlerinden biridir. Bu ha...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/