Ciltteki eski yanık izlerini farklı şekillerde yok edin

Yanıklar genellikle ciltte iz bırakır, şeklimizi bozar ve bizi çok utandırır ve bu sorundan kurtulmak için bize eski yanıkların sağlığımız üzerindeki etkilerini bazı güvenli maddelerle gidermek için yöntemler ve tarifler gösteren ve cildin olduğu gibi normale dönmesi için yanık izlerini hızla ortadan kaldıran bu makaleyi takip edin …

Eski yanık izlerini giderin

Bu konu içerir …

Ciltteki eski yanık izlerini giderin:

Cildin yanmadan önceki halini alması için eski yanıkların etkilerini tedavi eden birçok yol ve tarif vardır, bu tarifleri size ayrıntılı olarak açıklayacağız canım:

1- Beyaz bal tarifi:

Beyaz bal, cilt bakımı ve güzelliği için pek çok tıbbi üründe yer alan maddelerden biridir ve birçok çalışma beyaz balın eski yanıkların etkisinin tedavisinde büyük önem taşıdığını kanıtlamıştır, sizlere basit bir bal tarifi sunacağız:

içindekiler :

 • 1 çorba kaşığı bal
 • Küçük bir kaşık soda

Yöntem:

 1. Küçük bir kapta bal ve sodayı iyice karıştırın.
 2. Karışımı yanık bölgesine üç dakikadan fazla olmamak üzere hafif bir masajla sürün.
 3. Utançları bir parça temiz gazlı bezle örtüyoruz ve yaklaşık çeyrek saat kadar bırakıyoruz.
 4. Kısa bir süre sonra istenen sonucu elde etmek için bu tarifi günlük olarak tekrarlıyoruz.

2- Kakao yağı tarifi:

Kakao yağı, genel olarak vücudun cildini nemlendirmek ve yumuşatmak için kullanılır, çünkü kakao yağı yüksek oranda E vitamini içerdiği için cilde derinlemesine nüfuz etme ve tedavi etme özelliğine sahiptir, bu nedenle eski yanıkların etkilerini ve ayrıca yaraları tedavi edebilir, kakao yağı aşağıdaki gibi kullanıyoruz.

 • Yanık bölgesine biraz kakao yağı sürüp cilt tamamen emene kadar dairesel hareketlerle hareket ettiriyoruz Bu yöntemi haftada üç kez tekrarlıyoruz ve yanık bölgesinin kabuklu göründüğünü ve cildin normale döndüğünü fark edeceğiz.

Şunlar da ilginizi çekebilir: Beyaz yanıkları iz bırakmadan ciltten nasıl temizlersiniz?

3- Zeytinyağlı buğday unu tarifi:

Bu etkili tarif, herhangi bir yanık izinden basit bir şekilde kurtulmak için ve o:

 • Biraz un ve biraz kına tozunu karıştırıp üzerine zeytinyağı damlatıp hamur haline gelene kadar karıştırın.
 • Karışımı yaklaşık bir saat yanan yere koyun ve harika bir sonuç elde etmek için bu karışımı günlük olarak tekrarlayın.

4- elma sirkesi tarifi:

Elma sirkesi asidik bir madde olduğu için cildi eksfoliye etme ve bizi cildi ve ölü hücrelerden kurtarma özelliğine sahiptir ve aşağıdaki şekilde eski yanıkların etkisinden kolayca kurtulmaya yardımcı olur:

 • Sirke kompreslerini yanma bölgesine günde en az dörtte biri, günde üç kez uygulayın.
 • Elma sirkesine alerjiniz varsa, biraz su ile seyreltebilirsiniz.
 • Elma sirkesini uygularken cildi daha fazla yakmamak için cildimizi güneş ışığına maruz bırakmıyoruz.

5- Limon suyu tarifi:

Limon, elma sirkesi gibi asidik bir maddedir, çünkü ölü derinin bir an önce pul pul dökülmesine yardımcı olduğu için eski yanıkların etkisinden kolaylıkla kurtulmaya yardımcı olur ve elma sirkesi yönteminde olduğu gibi limon suyu kullanırız.

 • Günde üç kez çeyrek saat limon suyu ile kompres yapıyoruz.
 • Ancak limon kompresini uygularken vücudumuzu güneş ışınlarına maruz bırakmayız, böylece durum kötüleşmez ve yanığın etkisi tedavi edilmez.

6- Hint yağı tarifi:

Hint yağı, yaşlı vücut yanıklarını hızlı bir şekilde tedavi ettiği düşünülmesi de dahil olmak üzere birçok konuda önemli yağlardan biridir.

 • Sadece yanan bölgeye hint yağı damlalarıyla dairesel hareketlerle masaj yapıyoruz ve birkaç hafta sonra istenen sonucu elde etmek için bu tarifi her gün tekrarlıyoruz.

7- Nane tarifli salatalık:

Bu, salatalık, nane ve yumurta olmak üzere sadece üç bileşenle cildin yanıkların etkisinden tedavi edilmesinde güçlü bir rolü olan harika bir eski yanık ilacıdır. Tarifi bizimle ayrıntılı olarak öğrenin ..

 • Önce biraz taze nane yapraklarıyla birlikte elektrikli bir karıştırıcıya dilimlenmiş bir salatalığı koyun ve sıvılaşana kadar açın.
 • Daha sonra üzerine bir tane yumurta ekleyin ve yumurtaların yapışkanlığından kurtulmak için tekrar iyice çırpın.
 • Yaralanma yerine bir miktar karışım koyup yarım saat beklettikten sonra soğuk suyla yıkadık.
 • Harika bir sonuç almak ve cilt doğallığına kavuşmak için bu tarifi gün geçtikçe tekrarlıyoruz, eski yanıklardan kolaylıkla kurtulmanıza yardımcı olan bu tarifi yapıyoruz.

8- Aloe vera suyu tarifi:

Aloe vera hasarlı cildi ve yanma etkisini kolaylıkla tedavi eden maddeler içerir ve çok kolay bir şekilde kullanılır.

 • Küçük parça aloe vera yapraklarını tamamen sıvı hale gelene kadar elektrikli bir karıştırıcıda karıştırıyoruz, bu sadece suyunu alana kadar filtrelenebiliyor.
 • Yanık bölgesine günde birkaç kez dairesel hareketlerle aloe vera suyuyla masaj yapın, böylece yanığın etkisi yavaş yavaş kaybolur.

9- Aloe vera jel tarifi:

Aloe vera jeli, cildi yatıştıran, yanma ağrısını hafifleten ve yanıkları tedavi eden maddeler içerir, aloe vera jelini taze bir yapraktan çıkarırız, jeli yanma yerine koyar ve nazikçe ovalar, bu tarifi yaklaşık iki ay süre ile günde birkaç kez tekrarlayarak işe yarayan bu basit tarifle harika bir sonuç elde ederiz. Eski yanık izlerini gidermek için.

10- Soğan suyu tarifi:

Soğan suyu, cildin canlılığını, elastikiyetini ve güzelliğini geri kazanmasına yardımcı olduğu için hücreleri harekete geçiren ve kolajen üretimini uyaran maddelerden biridir.

 • Büyük bir soğanı rendeleyin ve suyunu çekinceye kadar posasını iyice sıkın.
 • Yanık bölgesini soğan suyu ile ovun ve kurumaya bırakın ve soğuk suyla durulayın.Yanık bölgedeki cilt hücrelerini yenilemek için bu tarifi günlük olarak tekrarlıyoruz.

11- Hindistan cevizi yağı tarifi:

Hindistan cevizi yağı, soğan suyunda olduğu gibi aynı özellikleri içerir.Hücrelerde kolajen üretimini uyararak etkilenen bölgenin tedavisine katkıda bulunur ve eski yanıkların harika etkilerini gidermek için tariflerden biridir.

 • Yanık bölgesine birkaç damla hindistancevizi yağı sürdükten sonra hafif ateşte ısıtıp cilt tamamen emene kadar bırakıyoruz.
 • Ciltte harika bir sonuç almak için bu tarifi günde birkaç kez ve her gün tekrarlıyoruz.

12- Vitamin E kapsül tarifi:

 • Bir kapsül E vitamini kapsülü boşaltın ve bu tarifi birkaç kez tekrarlayarak yanık bölgesine nazikçe masaj yapın.Yanığın tamamen kaybolduğunu göreceğiz.

Önemli İpuçları:

 • Tariflerin size istenen sonucu vermesinin kısa bir zaman aldığını bilmeli ve zaman için sabırlı olmalısınız.
 • Bu tarifleri her gün yapmalısınız.
 • Özellikle vücuttaki koruyucu reçetelerden veya asidik maddelerden birini kullanırken, yanmış yerin güneşe maruz bırakılmaması tercih edilir, böylece durum artmaz.
 • Cildinizin düzeldiğini fark etmezseniz, uzman bir doktora danıştıktan sonra medikal merhemlere başvurmak veya lazer operasyonlarına başvurmak mümkündür ve sonunda başvuracağımız son seçenek budur ama pahalı ve pahalı bir seçenektir.

Eski yanıkların cildimiz üzerindeki etkisini kolaylıkla ve güvenli bir şekilde gidermeye yardımcı olan, doğasına geri dönen, güzelliğinizi ve çekiciliğinizi geri döndüren size uygun tarifi seçin.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin