Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Çit malzemeleri hakkında bilmeniz gereken her şey – çim ve bahçe

Sömürge döneminin kıvrımlı efsanelerinden günümüzün ayrıntılı kalıplanmış vinil desenlerine kadar, çitler her zaman mahremiyeti sağlamanın ve istenmeyen ziyaretçileri caydırmanın en gözde yolu olmuştur. İster evcil hayvanlarınızı bahçenizde güvenle saklamak isteyin, ister mahalle çocuklarınızı çiçek tarhınızdan uzak tutmak isteyin, mülkünüze uygun çit stili ve malzemeleri bulunmaktadır. Kamyonunuzu çit malzemeleriyle bir oduncuya yüklemeden önce, varsa hangi ilk […]

18 Aralık 2020 - 11:36 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi. A+A-

Çit malzemeleri hakkında bilmeniz gereken her şey – çim ve bahçe

Sömürge döneminin kıvrımlı efsanelerinden günümüzün ayrıntılı kalıplanmış vinil desenlerine kadar, çitler her zaman mahremiyeti sağlamanın ve istenmeyen ziyaretçileri caydırmanın en gözde yolu olmuştur. İster evcil hayvanlarınızı bahçenizde güvenle saklamak isteyin, ister mahalle çocuklarınızı çiçek tarhınızdan uzak tutmak isteyin, mülkünüze uygun çit stili ve malzemeleri bulunmaktadır.

Kamyonunuzu çit malzemeleriyle bir oduncuya yüklemeden önce, varsa hangi ilk adımları atmanız gerektiğini öğrenmek için yerel imar ofisinizi aramak için birkaç dakikanızı ayırın. Emlak sınırını aşıyorsanız, çok sayıda ankete ihtiyacınız olabilir. Bir ev sahipleri derneğine üyeyseniz veya sözleşmeleri izleyen bir projede yaşıyorsanız, belirli malzemelerin ve çit yüksekliğinin kullanımı kısıtlanabilir. Yeşil ışığa sahip olduğunuzda, bir sonraki adım doğru çit malzemesi türünü seçmektir.

pirinç

Arka bahçede mahremiyet çitlerinin kralı olan Cedar, uzun ömürlü güzelliği – dar dokusu, daha az düğüm ve imrenilen kırmızılar – ve dönmeme ya da küçülme sözü vermemesiyle tanınır. Sedir doğal olarak çürümeye ve böceklere karşı dirençli olsa da, bu odun işlenmiş ağaç kadar toprağa karşı dayanıklı değildir ve birkaç yıl sonra çürümesi muhtemeldir. Sedir ağacından bir çit yapmayı seçerseniz, bunun beton bir tabana monte edilmesi veya ahşapla işlenmiş kafes kirişlerin çitlerine sabitlenmesi önerilir. Bununla birlikte, kurulum süreci DIY dostudur ve panelleri, eyer ve ağ kapağı dahil olmak üzere çeşitli desenler oluşturmak için özelleştirebilirsiniz.

Bakım ipucu: Sedir doğal olarak gümüş grisine döner ve bu malzemelerden yapılmış bir çit, ara sıra alkış değişimi de dahil olmak üzere bakım gerektirecektir. Uzun süre kalıcı renk ve koruma için, uygulamanın hemen ardından ve ardından yılda bir kez nüfuz eden mastik uygulayın.

Vinil

Vinil çit birkaç on yıldır ortalıkta, ancak hala blokta nispeten yeni bir çocuk. İlk vinil eskrim ürünleri birkaç yıl sonra sararma, sarkma veya kırılgan hale gelme eğilimindeydi, ancak bugün eskrim üreticileri çeşitli yükseklik ve stillerde kalıcı çit ürünleri sunuyor. Kalite söz konusu olduğunda kalınlık önemlidir; Daha kalın ölçülü “saf” vinil, daha uzun süre daha iyi görünecektir (bazıları ömür boyu garantilidir). En iyi sonuçlar için, kurulumun hassas olması gerekir, bu nedenle profesyonel bir çit montajcısı tutmayı düşünün. Buradaki seviyenin biraz altında veya şakülün biraz dışında, bitmiş çitte gözle görülür şekilde fark edilecektir.

Bakım ipucu: Bir kez kurulduktan sonra vinil çit bakım gerektirmez. Kirleri ara sıra hafif bir deterjanla yıkayın, bir bahçe hortumuyla durulayın ve gitmeniz iyi olur.

bileşik

Plastik polimerlerle birleştirilmiş ağaç liflerinden yapılan kompozit çit, böceklerden ve küften bozulma eğilimi olmadan ahşaba benzer bir görünüm sağlar. Bu stil ve malzeme kombinasyonu, vinil ve sedirden biraz daha pahalı çalışır, ancak hem malzemelerde hem de inşaatta – vinil çit gibi, bileşik, profesyoneller tarafından dikkatli kurulum gerektirir. Malzemelerin kalitesi değiştiğinden, seçeneklerinizi keşfetmeniz ve saygın bir satıcıdan kompozit çit bileşenleri satın almanız gerekecektir.

Bakım ipucu: Profesyonel kurulumdan sonra, bileşik çit, temiz ve taze tutmak için yalnızca ara sıra düz su püskürtmeyi gerektirir.

Redwood ve tik

Sekoya veya tik ağacından bir çit için en yüksek doları ödersiniz, ancak başka hiçbir şey onun doğal yumuşaklığı ve parlaklığıyla karşılaştırılamaz. Pahalı olduklarından, sekoya ve tik çitler genellikle küçük alanlarla sınırlıdır: kaplıcaların veya havuzların etrafındaki kapalı alanlar. Sedir ağacı gibi, kırmızı tik ve tik ağacı gibi her ikisi de doğal olarak böcekleri uzaklaştırır, bozunur, küçültür ve elementlerden deforme olur.

Bakım ipucu: Hem kızılçam hem de tik ağacı, orijinal rengini korumak için yılda bir veya iki kez dolgu macunu veya yağ kullanılmasını gerektirir. Uygulamadan önce hafif zımparalama, yüzeyin aşınmasını ortadan kaldıracaktır.

benim

Metal çit seçenekleri, herhangi bir dış mekan eviyle eşleşecek veya harmanlanacak çeşitlilikle klasikten çağdaşa kadar çeşitlilik göstermektedir. Ferforje çitler, yüzyıllarca süren stil değişikliklerine dayanmıştır ve iyi bir nedenden ötürü: bir klasik olmanın ötesinde, son derece dayanıklıdırlar. Geleneksel ferforje çekiciliğini mülkünüze dahil etmek istiyorsanız, profesyonel bir çit müteahhidi tutmayı düşünün, çünkü bu muhafazalar mülklere uyacak şekilde özel yapım olma eğilimindedir ve hatta daha karmaşık desenler içerir. Yeni metal seçeneklerden bazıları – dökme demir, alüminyum ve çelik çitler dahil – manuel amaçlara daha uygun bir plaka monte ederek ferforje gücünü artırıyor.

Bakım ipucu: Alüminyum çitler tüm yıl boyunca paslanmadan dayanır, ancak ferforje ve bazı çelik çitler, korozyon belirtileri göstermeye başladığında bir fırça veya pas önleyici boya ile işlem görmeyi gerektirir.

İşlenmiş ahşap

Basınçla işlenmiş ve kimyasal işlemden geçirilmiş ahşap dübeller veya sedir şeklindeki çiviler, bir bütün olarak dış mekan yapıları için popüler bir seçimdir – çardaklar, güverteler, pergolalar ve daha fazlası – ve çit olarak monte edildiklerinde, cüzdan için uygun maliyetli bir gizlilik sunarlar. Bu daha ekonomik çit seçeneği, zemine giren çit direkleri için ideal bir seçim olsa da (işlenmiş ahşap, böcekleri ve nemi uzaklaştırır), çit direkleri, kurulumdan bir ay sonra hızla bükülme veya bükülme eğilimindedir. Bükümsüz sonuçların en iyi görüntüsünü elde etmek için paletleri toplu olarak teslim etmek yerine yerel çöpünüzden ayrı ayrı seçin. Düz ahşap plakalar arayın ve “yeşil” veya ıslak görünen herhangi bir şekli atlayın; bu, üreticiden yeni geldiğini ve kuruduğunda hareket etme olasılığının daha yüksek olduğunu gösterebilir.

Bakım ipucu: Daha iyi bir görünüm için işlenmiş ahşabı kapatın veya işlemden geçirin ve gerektiğinde eğrilmiş panelleri değiştirin.

Bina

Beton, sıva, tuğla, blok ve taş çitler evin çevresinde lüks bir estetik yaratır, ancak bir bedeli vardır: Bu malzemeler pahalıdır ve profesyonel kurulum gerektirir. Ağırlıkları nedeniyle, duvar çitlerinin donma çizgisinin altına akan yapısal bir temele veya kışın yeraltı suyunun toprağa karışmasının beklendiği derinliğe ihtiyacı vardır. Birçok ev sahibi, tasarım ve maliyet nedenleriyle bazı inşaat türlerini ferforje veya ahşap gibi başka bir çit malzemesi ile karıştırır. Beton ve dökülmüş beton, inşaat demiri gerektirir ve tuğla çitlerde genellikle beton çit veya dışta sadece tuğla kaplama bulunan iç bloklar bulunur.

Bakım ipucu: Zamanla, taş ve tuğla çitlerdeki harç derzleri gevşek bir şekilde hareket edebilir ve stabilite için yeniden yönlendirme gerektirebilir.

Bağlantı zinciri

Açık bağlantılar gizlilik için fazla bir şey sunmasa da, zincir bağlantı çitler, rekabet açısından düşük maliyetle evcil hayvan ve çocuk dostu güvenlik sağlar. Malzemeler, mevcut en ucuz eskrim seçenekleri arasındadır ve bu tür çitleri, ihtiyaç duyulan çit miktarının diğer daha pahalı seçenekler haline getirdiği büyük kır bahçeleri için popüler bir seçim haline getirir. Ekonomik malzemelere ek olarak, kolay kurulum – direklerin takılması, bir baş üstü bölme montajı ve ardından raylar ve kolonlar arasındaki bağlantılı ağın genişletilmesi dahil – ev sahiplerine daha fazla para kazandırır.

Bakım ipucu: Zincir baklası, özellikle ağ bağlantılarının birleştiği kesişme noktalarında yıpranabilir, ancak önlenmesi zordur. Daha iyi bir görünüm ve daha uzun ömür için, vinil kaplı zincir bağlantıya geçmeyi düşünün.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En İyi Çapa Makinası Alırken Nelere Dikkat En İyi Çapa Makinası Alırken Nelere Dikk...

En İyi Çapa Makineleri Aileden kalma Antalya’da küçük bir bahçemiz var. Zaman zaman orayla ilgileniyoruz ve bizi çok mutlu ediyor. Bahç...

En İyi Çim halı Döşeme En İyi Çim halı Döşeme

Suni çim: Avantajları, çeşitleri, özellikleri ve kaliteli olanı nasıl satın alınır En iyi suni çimi satın almak için adım adım kılavuz....

Beton zemine çim ekmek Beton zemine çim ekmek

Beton Zemin Üzerine Çim Nasıl Dikilir Beton zemine nasıl çim ekileceğini buradan öğrenin. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, bet...

Seyrek çim nasıl sıklaşır bakım ekim Seyrek çim nasıl sıklaşır bakım ekim...

Mükemmel çim için çim tohumu nasıl ekilir Çim tohumlarının ekilmesinin, çim satın almak ve döşemek için daha iyi bir alternatif olmasın...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/