Çocuğu yazın aşırı sıcak dalgalarından korumak için ipuçları

123rf / Martin Novak (Sık kullanılanlara ekle)

Bebeğe bakmak annelerin karşılaştığı zor şeydir ve yaz aylarında daha da zorlaşır.

Çünkü çocuğa güneş çarpması, cilt yanıkları ya da kızarıklık ya da Nil’in sözde ateşi gibi herhangi bir cilt hastalığına maruz kalmaması için ekstra dikkat göstermesi gerekiyor ve bu, yaz mevsimindeki yüksek sıcaklıktan kaynaklanıyor ve bu da genellikle şiddetli gecikme dalgalarına tanık oluyor. Çocuğunuzu aşırı sıcak dalgalarından korumanıza ve onları tanımanıza yardımcı olacak bir dizi ipucu sizin için topladık hanımefendi, bu makaleyi bizimle birlikte iyi takip edin.

Pamuklu giysiler seçin

Leydimin çocuğunuzun cildini korumasına ve sıcak yaz dalgalarından korumasına yardımcı olan en önemli ipuçlarından biri, sentetik elyaftan yapılmış kumaşlara göre teri daha iyi emen yumuşak pamuklu kumaşa sahip doğru kıyafetleri seçmektir. Bu nedenle, yaz aylarında rahatsızlığa veya sıkıntıya neden olmayacak ve onu ağrılı bir kızarıklığa maruz kalmaktan koruyacak, bol, pamuklu giysiler giymelisiniz.

Şapkanı dışarıda taktığından emin ol

Evin dışında ise, çocuğunuzun tercihen açık renklerde pamuklu pantolon ve uzun kollu gömlekler giymesine, yüzünü zararlı güneş ışınlarına maruz kalmaktan korumak için geniş kenarlı bir şapka takmaya özen göstermesine ve eğer çocuğunuz henüz bebeklik dönemindeyse bebek taşıyıcıyı giymesi tercih edilir. Bebeğinizi yüksek sıcaklıktan korumak için uygun, hafif naylondan yapılmış bir bebek taşıyıcı tercih etmelisiniz.

Çocuk çok fazla sıvı ve su içti

Çocuğunuz yaz aylarında ter şeklinde çok fazla sıvı kaybeder ve bu da çocuğu dehidrasyona, kızarmaya, uykusuzluğa ve hızlı nefes almaya maruz bırakır. Bu nedenle, vücudun kaybettiği sıvı eksikliğini telafi etmek için daha fazla sıvı, doğal meyve suları ve bardak soğuk su tüketerek çocuğun vücudunun hidrasyonunu sürdürmek zorunludur ve ayrıca bebeğinizi daha fazla süt yiyebilir ve gün içinde sayısını artırabilirsiniz.

Ev veya araba havalandırması

Hanımefendi çocuğunuzu zararlı güneş ışınlarından ve sıcak yaz sıcaklıklarından korumak için evin içinde iyi bir havalandırma sağlamalı, ter ve kızarıklığa maruz kalmayacak şekilde sıcak bir odada oturmamalı, günlük olarak odayı havalandırıp pencereleri açtığınızdan emin olmalı, ayrıca arabayı da havalandırmalı ve dikkatli olmalısınız. Çocuk, onu sıcak güneşten korumak için park halindeki bir arabaya bırakıldı.

Çocuğunuzun cildini nemlendirmeye özen gösterin

Yaz aylarında çocuğunuzun cildini güneşin zararlı ve yakıcı ışınlarından korumada size yardımcı olan en önemli şeyler arasında cildi nemlendirmek ve çocuğun cildini kızarıklıktan koruyan ve yüzünde, boynunda ve küçük ellerinde oluşan kızarıklık, sivilce, yara ve küçük sivilcelerin oluşmasını engelleyen doğal cilt kremleri kullanmak, Bebeğinizin cildine hindistancevizi kremi veya tatlı badem yağı sürerek çocuğunuzun cildini nemlendirebilir ya da evden çıkmadan önce çocuğunuzun vücudunun etkilenen bölgelerine bebek pudrası veya mısır nişastası solüsyonu uygulayabilirsiniz.

Fan ve klima kullanımı

Çocuğunuz iki yaşından büyükse, evdeyken fan veya klima kullanmayı tercih eder, ancak çocuğun mevcut fan veya klimanın havasına bakmamasına dikkat edin, bunun yerine başka bir tarafa oturması ve vantilatörün hareket etmesi ve çocuk sizinle evden çıkmak üzere olması tercih edilir. Çocuğun sıcaklığının aniden değişmemesi için dışarı çıkmadan yaklaşık on dakika önce fanı veya klimayı kapatmanız tercih edilir.