Çocuğuma fast food yemekten kaçınması için nasıl yardım edebilirim?

Çocukların fast food ve konserve yemeklere güvenmesi, ebeveynler için çok fazla endişe ve rahatsızlığa neden olan yaygın bir sorun haline geldi ve çoğu ailenin bu yemekleri evde yemek yerine yemeyi tercih ettiğini görüyoruz.

Bebeğimin çığlık atmasını ve ağlamasını nasıl sakinleştirebilirim?

Ama aslında bu yiyecekler hem yetişkinler hem de çocuklar için pek çok risk oluşturuyor ve çocuklarınızın bu yiyecekleri yemesini önlemek için elinizden gelen her şeyi yapıp onları sağlıklarına ve zihinlerine olan tehlikelerden korumak için yapmanız gerekiyor.

Fast food’un çocuklar üzerindeki tehlikeleri:

1- Zayıf hafıza

Son zamanlarda yapılan birçok araştırma ve çalışma, aşırı yemek, fast food ve kraker yemenin çocukların ve ergenlerin sağlığı için büyük bir risk oluşturduğunu kanıtladı ve bu çalışmalar, bu yiyeceklerin çocukların zayıf akademik başarıları üzerinde güçlü bir etkiye sahip olduğunu ve zihinsel sağlıklarını ve davranışlarını da büyük ölçüde etkilediğini ve bu durumlarda çok fazla olduğunu kanıtladı. Çocuğun, bedenini ve zihnini doğal ve düzgün bir şekilde büyütmesine yardımcı olan balıkları ve yararlı unsurları yemediği için bu yiyecekleri yemeye bağlıdır ve taze sebze ve meyveler yeme arzusunu yitirir, bu da daha sonra fiziksel ve zihinsel seviyesini büyük ölçüde etkiler.

Çocuk sağlığına zarar veren yiyecekler ve onlara sunulan alternatifler

Çocuğumu süt yemeye ve içmeye nasıl teşvik ederim?

2- Kilo alımı

Kısa süre önce İngiliz gazetesi The Daily Mirror’da yayınlanan bir çalışmada, çocukların% 30 ila 40’ının cips, kola ve çikolata gibi hızlı yiyeceklere ve alkolsüz içeceklere bağımlı olduğu ve tüm bu unsurların vücudu ve tüm aparatını önemli ve tehlikeli bir şekilde etkilediği ve seviyede zayıflığa neden olduğu gösterildi. Skolastik neden ve aşırı kilo alımı.

Bir çocukta kabakulak iltihabı .. belirtileri ve tedavisi
Çocuğumu internetin zararlı etkilerinden nasıl koruyabilirim?

3- Yüksek kolesterol ve sindirim sorunları

Fast food terimi, hazırlanmasında uzun süre gerektirmeyen her türlü yemeğe uygulanmıştır ve çoğu durumda maliyetleri çok düşüktür ve bu nedenle, ister yetişkinlerde ister çocuklarda insan vücudunun sürekli ihtiyaç duyduğu yararlı besinlerin birçoğundan yoksundur ve bu öğünler genellikle içerir. Bu öğünlerin düzenli olarak aşırı alımı birçok hastalık riskini artırarak kana zararlı yüksek kolesterol oluşmasına neden olur ve bu öğünler sıklıkla çocuklarda astıma neden olmasının yanı sıra sindirim sisteminde pek çok soruna ve etkilenmesine neden olur. Bir çocuğun zihinsel gelişimi.

En ince çocuğu tedavi etmek için 10 beslenme ipucu
Çocuğunuzun kemiklerini güçlendirmek ve kırılganlığa karşı korumak için 7 ipucu

Çocukların fast food ürünlerine bağlanmasına yönelik çözümler:

1- Evde yeni yararlı yiyecek türleri oluşturduğunuzdan emin olun.

2- Çocuğun vücudu için çeşitli faydalı unsurlar içermesi şartıyla, çocukların tercih ettiği yemekleri nasıl yapacağınızı bilin ve evde yapın.

3- Sizin ve eşinizin çocuklarınıza örnek olması gerekiyor, bu yüzden bu öğünleri ve hızlı yiyecekleri yemekten kaçının ve çocuklarınızı evde yemek yerken paylaşın.

4- Onları sürekli ev yemeği yemeye ve bazı sembolik ödüllerle ev dışında fast food yemekten kaçınmaya teşvik edin.

5- Çocuklar yemekte her zaman yenilik yapmayı sevdiklerinden, geleneksel yemeklerin yapımında yumuşak davranmayın.

Ayrıca oku:

Çocuk büyütürken yaptığınız 6 yanlış davranış

Çocuğuma kolay bir şekilde okumayı ve yazmayı nasıl öğretirim?