Çocuğunuz havuza girdiğinde sağlık sorunlarından nasıl kaçınılır?

123rf / Anna Om

Birçok anne yaz aylarında havuza girerken çocuklarıyla birlikte bazı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalırlar, bu nedenle yazın gelişiyle birlikte çocuklar denizin inişine, deniz suyunda ve havuzlarda oyun oynamanın ve suya atmanın zevkine daha hevesli ve mutlu olur.

Çocuklar, deniz suyunun tuzluluğu, klora doyması ve üzerine dökülen zararlı güneş ışığı nedeniyle bazı sağlık sorunları ve zararlara maruz kalabilirler, ancak deniz suyu ve yüzme havuzlarına geldiğinde çocuğu etkileyen sorunlar ve zararlı yan etkiler nelerdir? Bu sorunları tanımak için bizi takip edin ve nasıl çözülebilir?

Deride kuruluk ve iltihaplanma

Bir çocuğun yazın denize geldiğinde yaşadığı en yaygın sorunlardan biri cildinin susuz kalması ve şiddetli şekilde iltihaplanmasıdır ve bunun nedeni, güneş ışınlarının cildi kurutup sertleştirmesi ve iltihaplanma ve şiddetli kızarıklığa maruz kalması nedeniyle güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına uzun süre maruz kalmasıdır. Bu nedenle, güneş kremi çocuğunuzun hassas cildini zararlı güneş ışınlarının belirtilerinden korumak ve onu zararlı enfeksiyonlardan korumak için çalıştığından, çocuğunuzun yüzmeye hazırlanmadan önce güneş koruyucu krem ​​kullanması ve cildine sürmesi gerekir.

Cilt hastalıkları geliştirme olasılığı

Çocuğunuzun denize ve yüzme havuzlarına sık sık inmesi, bazı cilt hastalıkları geliştirebilir, cildi güneş ışığına maruz kaldığında birçok cilt enfeksiyonuna neden olabilir ve kuruluğunu ve tahrişini artırabilir, bazen de çocuğun hassas cildini etkileyen egzama gibi bazı kronik cilt hastalıkları ile enfeksiyona gelir. Kırmızı lekeler ve çıbanlar. Bu nedenle sevgili anne, çocuğunuzun güneşin hakim olduğu en yoğun zamanlarda denize inmesini engelleyebilir ve güneşin çok sıcak olmadığı ve çok sıcak olmadığı bir zamanı seçebilir, deniz suyunun cildi üzerindeki etkilerini tanıması için çocuğunuzu havuzdan çıktıktan hemen sonra iyice yıkadığınızdan emin olabilirsiniz.

Göz hassasiyeti ve iltihabı

Çocuğunuzun göz alerjisi, bir çocuğun yüzme havuzlarına girdiğinde yaşadığı en önemli sağlık sorunlarından biridir ve bunun nedeni, yüzme kuzusunun tuzlu suyla doldurulması değildir çünkü tuzlu su iyi bir göz yıkamadır ve bu, son zamanlarda yapılan araştırmalara göre, ancak bir çocuğun göz alerjisine maruz kalmasının nedeni kötü alışkanlıklardır. Çocuğunuzun gözlerine mikrop ve bakteri bulaşmasına neden olan idrara çıkma da dahil olmak üzere bazıları tarafından uygulanan, konjonktivit oluşumuna neden olan ve ayrıca kum taneleri çocuğunuzun gözüne tamamen çıkarmadan yapıştığı zaman çocuk kornea ülseri geliştirebilir. Bu nedenle, çocuğunuzun bu mikroplardan ve deniz suyunda bulunan klordan korumak için yüzme gözlüğü taktığından emin olun.

Sokmalar ve ısırıklar

Paranın denizde maruz kalabileceği sağlık sorunları arasında denizanasının ısırması ve çıplak gözle görülemeyen deniz böcekleri ve deniz larvalarının sokmaları gibi deniz canlılarının sokması ve sokması gibi yaralanmaları da yer alıyor. Bu nedenle, çocuğunuzun bu sokma ve ısırıklardan herhangi birinden muzdarip olması durumunda, etkilenen bölgeyi beyaz sirke ile iyice yıkamalı, buz kompresleri uygulamalı ve iltihabı ve kızarıklığı yatıştırmak, kaşıntı ve kaşıntıyı azaltmak için biraz merhem ve krem ​​kullanmalısınız.

Güneş çarpması

Ayrıca, çocuğunuz sürekli yüzme havuzlarında ve deniz suyunda bulunduğu zaman şiddetli sıcak çarpması yaşayabilir ve bunun nedeni güneşin ultraviyole ışığı ve ışınları ile yüksek sıcaklıkların parlamasıdır. Deri, kusma ve mide bulantısı ve bu durumda çocuğunuzun soğuk suyla yıkanması ve havaya maruz kalmaması gerekir ve durum gelişirse hemen bir uzmana başvurmalısınız.