Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Çocuğunuzu memnun edecek 4 uyku hikayesi

123rf- famveldman Uyumadan önce anneleri harika ve eğlenceli hikayeler anlattığında tüm bebekler mutludur. Çocuklara yatmadan önce hikaye okumak, onları sakin, rahat ve rahat hissettirir, aynı zamanda siz ve çocuğunuz arasındaki iletişimi güçlendirir ve insanların hikayeyi hayal etmelerini ve hikayenin sonunu tahmin etmeye başlamalarını sağlar. Bilmelisin sevgili anne, bu hikayelerin çocuğunuzun ruhunu da büyük ölçüde etkilediğini […]

31 Aralık 2020 - 13:42 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi. A+A-

Çocuğunuzu memnun edecek 4 uyku hikayesi

123rf- famveldman

Uyumadan önce anneleri harika ve eğlenceli hikayeler anlattığında tüm bebekler mutludur.

Çocuklara yatmadan önce hikaye okumak, onları sakin, rahat ve rahat hissettirir, aynı zamanda siz ve çocuğunuz arasındaki iletişimi güçlendirir ve insanların hikayeyi hayal etmelerini ve hikayenin sonunu tahmin etmeye başlamalarını sağlar. Bilmelisin sevgili anne, bu hikayelerin çocuğunuzun ruhunu da büyük ölçüde etkilediğini ve onları her zaman hatırlayacağını bilmelisiniz, bu nedenle çocuğa aşılamak ve onlardan faydalı fikirler ve önemli vaazlar öğrenmek için harika ilkeler ve değerler taşıyan eğlenceli ve güzel hikayeler seçmek gerekir.

Bugün, çocuğunuzu mutlu etmek ve değerlerini geliştirmek için yatmadan önce anlatabileceğiniz dört harika hikaye topladık.

1- Açgözlü karınca

Evine varmak için yolda yürüyen çok küçük bir karınca vardı ve yolda önünde bir damla bala denk gelip onu bırakıp yoluna devam etti, ama bir süre durup kendi kendine dedi bu şey nedir? Bilmek için geri geleceğim. Nitekim karınca bal damlasının olduğu yere dönerek çok dikkatli yaklaşmaya başlamış ve onu tatmaya çalışmış, tadı çok güzel ve daha önce tatmamış olduğunu görmüştür. Her seferinde bir damla balı yudumladı, sonra geç kaldığı için çabucak eve gitmesi gerektiğini ve karanlığın geleceğini ve o zaman geri dönüş yolunu bilmeyeceğini hatırladı.

Balı bırakıp kendi yolunda yürüdü, ama bal damlasının tadını asla unutamadı, bu yüzden tekrar yudumlamak için ona geri dönmeye karar verdi. Bal damlasının kenarında dururken, bundan memnun olmadı, ancak daha fazla bal yudumlamaya karar verdi ve yediği şey de yeterli değildi, bu yüzden bal damlasının ortasına girene ve damlanın kenarında durmaktan memnun kalmayana kadar daha fazla yudumlamaya başladı. Doygunluk hissinden sonra dışarı çıkmaya çalıştı ama damlada sıkışıp kalamadı ve açgözlülüğünün bir sonucu olarak bala boğulana kadar dışarı çıkamadı.

2- Cesur horoz

Büyük bir horoz olduğu, güzel şekli olduğu ve üç genç civciv olduğu söylenir. Bir gün horoz, civcivlerin çocukları ile yiyecek aramak için dışarı çıktı ve horozdan ve çocuklarını bir civciv kaçırdığında ağlamasından korktuğu için horoz ve çocuklarını uzaktan takip eden Karkar adında bir kurt vardı. Böylece, kurt karkar küçük civciv kaçırmak için herhangi bir fırsat bekledi. Horoz bu anlarda çocuklarına ormanda herhangi bir tehlikeye maruz kalmamak için önünde durmalarını ve ondan uzaklaşmamalarını söyledi, bu nedenle civcivler babalarının, horozun sözlerini duydu, ancak küçük civciv babasının sözlerini duymadı.

Küçük civciv uzaklaştı ve ana horoz onu fark etmedi, burada kurt Karkar bu fırsattan yararlandı ve civcivleri yemek için kaçırmaya gitti. Aynı anda horoz oğluna tehlike hissetti ve onu yemeye hazırlanırken kurdun elinde görene kadar onu aradı. Horoz öttü, kurdu saldırdı ve gagası ve pençeleriyle ona vurdu, ta ki kurt küçük karkardan ayrılıp ortaya çıkmadan önce kaçtı. Küçük civciv, cesur horoz olan babasından çok mutluydu, kurt ise civcivleri yakalayamadığı için üzgündü ve babasının sözünü duymayan yeni civcivleri ormanda aramaya devam etti.

3- Hırsız tilki

Büyük bir arı kovanına sahip bir çiftçinin bal ürettiği bir köyde büyük bir tilki yürüyordu. Tilki köyde yürürken kocaman bir bal paketi gördü, bu yüzden çok dikkatli saldırdı, çaldı ve köy halkından kaçtıktan sonra ormana geri verdi. Tilki çaldığı bal paketinin tamamını yedi ve midesini sonuna kadar doldurduğu ve uyuduğu için çok mutlu oldu.

Sabah erkenden tilki, bazı köylülerin onları aldattığı ve onlardan bal çaldığı için kurnaz bir tilki gibi görünen bir adamdan bahsettiğini duydu. Köylüler orayı terk ettikten sonra, tilki konuşmaları hakkında düşünmeye devam etti ve adamı neden tilki olarak tanımladıklarını söyledi? Tilkiyi sevdikleri ve onunla adamı tarif ettikleri için mi? Tilki kendini mutlu ve kibirli hissetti ve kendi kendine köylülerin onu sevdiğini ve onlara giderse onu onurlandıracaklarını ve ona yiyecek sağlayacaklarını söyledi.

Tilki köye giderek sokaklarında insanlara elleriyle sallayarak ve gülümseyerek yürüdü ve dün onlardan bal çaldığını ve midesinin hala dolu olduğunu unuttu. Köylüler arasında yürürken gülümseyen tilkinin ağzından biraz bal özü döktü. Köy halkı tilkinin ağzından akan bala hayran kaldı, bu yüzden hırsız olduğunu anladılar. Onu yakaladılar ve cezalandırılması için karanlık bir odaya koydular. Tilki cezası bittikten sonra ormana geri döndü, ağlayarak ve yaptıklarından pişmanlık duydu ve kendi kendine çaldığı için cezalandırıldığını ve bir daha yapmayacağını söyledi.

4- Güzel Ayı

Ormanın ağaçlarının arasında yürüyen bir tavşan, ağacın üzerinde bir elma görene ve alamayana kadar yiyecek arıyordu. Birden bir karganın sesini duydu Tavşan bağırdı ve kargaya, “Bu elmayı benim için seç” dedi. Karga ağacın yanından uçtu ve elma yere düşene kadar gagasıyla elmayı topladı, bu yüzden tavşan kargaya teşekkür etti ve elmayı almaya gitti ve onu bir kirpi başına düştü ve dikenlerine sarıldı buldu.

Tavşan kirpi’ye: “Bunu elmamı ayağa kaldır!” Dedi. Ama kirpi ona bağırdı ve ona onun elması olduğunu çünkü ağaçtan düştüğünü ve onu yakalayanın kendisi olduğunu söyledi. Tavşan, karga üzerlerine inene kadar kirpi ile kavga etti ve “Bunlar benim elmalarım ve onları kendim için seçtim” dedi. Çığlıklar aralarında yoğunlaştı ve kavga başladı ve her biri kendini savunmak için silahını kullandı. Aralarındaki büyük kargaşayı duyduktan sonra aralarında ne olduğunu öğrenmek için nazik ayı gelene kadar böyle kaldılar.

Her biri elmayı alıp ayıdan adaletle hükmetmesini istedi, bu yüzden tavşan: “Elmayı gören benim.” Ve karga: “Onu seçen benim” dedi. Ayı onları dinledikten sonra şöyle dedi: “Demek elma üçe bölünür ve her biriniz elmadan hakkını alırsınız.” Herkes elmayı birlikte yedi ve “Adaletin bölünmesini daha önce nasıl düşünmemiştik?” Dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kızımın adetini nasıl açıklarım? Kızımın adetini nasıl açıklarım?

123rf Vadim Guzhva Ergenlik ve menstrüasyon ile korku ve panikle karşılaşan bazı kızlar vardır çünkü onlar bundan ve gereklerinden habe...

Zina eden çocuk, onunla doğru dürüst başa çıkmak için 6 adım Zina eden çocuk, onunla doğru dürüst baş...

123rf Sergiy Tryapitsyn Zina eden çocuk, ne olursa olsun arzularını yerine getirmekte ısrar eden inatçı ve inatçı çocuktur. Çocuğunuz b...

Çalışma sırasında çocuk için tam beslenme Çalışma sırasında çocuk için tam beslenm...

123rf- Desislava Vasileva Çalışma, yaz tatilinin bitiminden sonra tekrar geri döndü ve bununla birlikte anneler, zayıf odaklanma ve oku...

Zakia, adının sıfatlarını ve anlamını keşfet Zakia, adının sıfatlarını ve anlamını ke...

Zakia, adının sıfatlarını ve anlamını keşfet...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/