Çocuğunuzun akrabalarınızla bağ kurmasının 6 yolu

123rf / koreograf (Sık kullanılanlara ekle)

Çoğumuz, çocuklarımızın annenin ailesine yakın bağlılığı içinde yaşıyoruz ve bu, eski zamanlardan beri sosyal miras olarak kabul edilebilir.

Çocukların annenin ailesiyle ilişkisinin çok güçlü ve sürekli olduğunu ve ilişkilerinin ezici bir şekilde sevgi, şefkat ve şefkatle boğulduğunu gördüğünüzde, bu, çocuklarımızın kocanın ailesiyle olan ilişkisiyle karşılaştırılır ve çoğu zaman aralarındaki ilişkiyi hafif ve biraz yüzeysel bulursunuz ve bu nedenle bugün, çocuğunuzun ailesine olan bağlılığında anne olarak size yardımcı olacak bazı yöntemler topladık Ve onu tanımak istiyorsanız, bu makaleyi bizimle birlikte iyi takip edin.

Kocanın ailesiyle sosyal iletişim

Çocuğunuz ve kocanızın ailesi arasındaki bağları güçlendirmenize yardımcı olmanın en önemli yollarından biri, onlarla sosyal iletişimin gerekliliğidir ve bu iletişim, kocanın annesi ve kardeşleri, yani çocuğunuzun amcaları ve teyzeleri ile düzenli ziyaretlerin sayısını artırmak ve özellikle tatiller ve sosyal günlerde ziyaretlerin değişimini sağlamaktan ibarettir ve siz de yapmalısınız. Hediye taşıma ve izin alma gibi ziyaretin görgü kurallarına uymaya, ziyarette kalmayı ve sosyal görevleri yerine getirmeyi abartmamaya isteklidir.

Kocanın ailesi hakkında olumlu konuşmak

Çocuğunuz ile kocanızın ailesi arasındaki ilişkiyi iyileştirmek ve aralarındaki bağları güçlendirmek için izleyebileceğiniz en önemli yollardan biri, kocanızın ailesi hakkında olumlu bir şekilde konuşmak ve çocuklarınıza olumsuz duygular iletmemek, bu nedenle örneğin torununu çok sevdiği babaanneden veya halanın armağanı hakkında konuşmalısınız. Oğlunuz güzeldir ve onu sevdiğini ve ona değer verdiğini gösterir, çünkü bu olumlu eylemler ve davranışlar çocuğunuza anne-baba hakkında olumlu düşünce ve duyguları aşılamaya yeterlidir ve sevdiklerimin, çocuğunuzun ruhları üzerinde güçlü bir etki bıraktığı ve ona yabancılaştığını hissettirdiği için çocuğunuzun önünde kocanın ailesi hakkında olumsuz bir şekilde konuşmamasını sağlayın.

Kocanın ailesini evinize davet ettiğinizden emin olun.

Bu yönteme olabildiğince başvurabilirsiniz, yani kocanın ailesini evinize davet ederken, hoş geldiniz ve onları evinize sevgiyle ve saygıyla kabul ederken, onları onurlandırmanız, onlara sevgi ve dostluk göstermeniz ve çocuklarınız için bir rol model olduğunuzu ve sizin gibi yapacaklarını bilirsiniz, sonunda çocuğunuzun ebeveynleri onlardır. Onlarla ilişkilendirilmesi gerekir.

Kocanın ailesinin çocuğunuzun karşısındaki davranışlarından şikayet etmemek

Siz ve kocanızın ailesi arasında bazı sosyal sorunlar yaşıyorsanız, çocuğunuzun önünde ortaya çıkan bu sorunlara dikkat edin ve eşinizle aranızdaki farklılıkların ayrıntılarını saklayın ve abartılı konulardan kaçının, bu bir savaş değil, çocuğunuzun kendini güvende, istikrarlı ve psikolojik olarak dengeli hissetmesi gereken bir aile hayatıdır, bu yüzden şikayet etmeyin. Çocuğunuzun önünde anneannenin ve teyzelerin davranışlarından başlayın ve çocuğunuza reddedilme hissini açığa vurma ve onları ailenin bir üyesi olarak kabul etmeme bahanesiyle olumsuz duygular iletmeyin, bu çocuğunuzu büyütmenin uygun bir yolu değildir ve çocuk yetiştirmede kocaya ihanet etme şekli olarak kabul edilir.

Çocuğunuza sembolik hediyeler hediye etmesini sağlayın

Çocuğun babasının ailesiyle ilişki kurma yollarından biri de onu rahimle, özellikle de büyükannesiyle olan ilişkisinde yetiştirmektir.Çocuğunuzu onlara sembolik hediyeler hediye etmeye, sosyal görevleri yerine getirmeye ve kendisiyle aralarındaki aile ilişkisini güçlendirmek için onlarla sevgi ve samimiyetle ilgilenmeye alıştırmalısınız.

Siz ve eşiniz arasında geziler ve geziler düzenlemek

Mutlu bayramlar ve sosyal günler ışığında, kocanızın ailesiyle geziler, piknikler veya ortak geziler düzenlemelisiniz, bu yöntem çocuğunuz ile onlar arasındaki ilişkileri güçlendirir ve aranızdaki birçok psikolojik ve duygusal engeli ortadan kaldırmaya yardımcı olur.