Çocuklarda ve yetişkinlerde fast food hasarı

Fast food unvanı, hepsi olmasa da ev dışında yenen yiyeceklerin çoğuna verilir, evde hazırlandığından çok hızlı hazırlandığı için bu isimle anılır ve hızlı ve kolay hazırlanmasına rağmen pizza ve burger gibi lezzetli bir tada sahiptir ve buna rağmen Böylece fast food’un birçok dezavantajı olduğunu görüyoruz.

Bilim adamları, fast food’u tüketen çok sayıda insan nedeniyle zararlarını bilmekle ilgilendiler ve büyük oranda yağ, kalori, koruyucular ve bu öğünlere bir miktar zarar veren diğer maddeleri içerdiğini buldular.

Bu konu içerir …

Fast food’a genel olarak zarar verin

Obezite ve kilo alımı:

Fast food’un en zararlı etkilerinden biridir ve bunun nedeni, hazırlanmasında yer alan malzemelerde büyük oranda yağ ve şeker içermesi, vücudun çok büyük oranda kalori almasına neden olan bu maddelerin vücudun çoğu zaman ihtiyaç duymadığı ve bu nedenle çok önemli bir sebep olmasıdır. Kilo alımı için, özellikle çocuklar ve gençler için.

Solunum sistemine zarar verir ve onu olumsuz etkiler:

Bazen astıma ve nefes darlığına neden olur Deneyler ve araştırmalar bu etkinin çocuklarda sıklıkla görüldüğünü ve fast food yiyen çocukların haftada üç gün veya daha fazla bu öğünleri yediklerinde bu zararı yaşadıklarını göstermiştir.

Obezite ve solunum sistemine etkisi:

Birbirlerine bağlı iki hasardır, bu nedenle obezitenin hem akciğer hem de kalbe uygulanan baskıyı arttırdığını ve bu nedenle obez insanlar, yürürken veya egzersiz yaparak çaba gerektiren aktiviteleri uygularken nefes almakta güçlük çektiklerini hissederler.

Vücudu etkiler ve kandaki insülin seviyesini düzenleyemez hale getirir:

Çünkü daha önce de bahsettiğimiz gibi yüksek oranda şeker içerdiği için şeker hastalığına neden olabilir.

Vücudun kalorileri kolayca yakmasına izin vermeyin:

Vücudun metabolizmasını yavaşlatan çok fazla doymuş yağ içerirler.

Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Fast food’un sağlığa, sosyal ve ekonomik zararları

Fast food'a zarar vermek

Çocuklar için zararlı fast food

Çocukların akademik seviyesini düşürür:

Fast food’un yukarıda belirtilen zararlarına ek olarak, ancak çocukların akademik seviyesini düşürdüğünü de ekliyoruz.Araştırmalar, fast food’un zararlarının sadece sağlık zararları olmadığını, öğrencilerin odaklanma ve bilgi toplama becerilerini de etkilediğini göstermiştir.

Araştırma ve deneyler yapıldıktan sonra bu yemekleri yiyen öğrencilerin akademik düşüş yüzdesinin% 20’ye ulaşabileceği tespit edildi.

Sodyum içeriği çok yüksektir:

Ayrıca, fast food çok yüksek oranda sodyum içerir veya tuz olarak bilinen şey vücudun içinde su tutmasını sağlar.

Bazı kişiler bu öğünleri yedikten sonra şişkinlik hissedebilirler ve bu duygu bu öğünlerin neden olduğu su tutulmasından kaynaklanır ve bu tutma, yüksek tansiyondan muzdarip kişiler için bir risk olarak kabul edilir çünkü bu tutma kan basıncında artışa neden olur.

Saç, cilt ve tırnak sağlığını etkiler:

Çalışmalar ayrıca karbonhidrat içerdikleri için yemeklerin saç, cilt ve tırnak sağlığını etkilediğini de ortaya koymuştur.Araştırmalar, akne görünümünün vücuda giren karbonhidrat miktarı ile ilişkili olduğunu, çünkü şekere dönüştüğünü, kandaki yüzdesini yükselttiğini ve sivilce oluşumuna yol açtığını göstermiştir.

Cilt hastalıkları:

Araştırmalar ayrıca haftada üç defadan fazla fast food yiyen çocukların ve ergenlerin egzama cilt hastalığına yakalanma olasılığının daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Çocuklar için fast food riskini azaltmanın pratik yolları

Kemikleri etkiler:

Fast food’un kemikleri etkilediği ve zayıflattığı da söylendi, çünkü vücut kilo alımına yol açan ve dolayısıyla kemikleri ve kasları etkileyen yüksek oranda karbonhidrat ve doymuş yağlar elde ediyor ve bu bileşenler genellikle ağızdaki asit miktarını artırarak dişlere zarar veriyor. Ayrıca.

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından