Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Colorzilla chrome nedir

ColorZilla Nedir, ne işe yarar ve kullanmanın faydaları nelerdir? Doğru olsa da, renk tasarımın herhangi bir dalında büyük önem taşıyan bir faktördür ve o olmazsa bugün web tasarımında vazgeçilmez bir unsurdur . Yapı ve şekillere ek olarak, renkler , yeterli renk kullanımının kullanıcı deneyimini iyileştirebileceği gerçeği sayesinde , kullanıcılar tarafından belirli eylemleri tetiklemekten sorumludur . Bu nedenle, renklerin ruh hallerini […]

30 Ocak 2022 - 14:13 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi. A+A-

Colorzilla chrome nedir

ColorZilla Nedir, ne işe yarar ve kullanmanın faydaları nelerdir?

Doğru olsa da, renk tasarımın herhangi bir dalında büyük önem taşıyan bir faktördür ve o olmazsa bugün web tasarımında vazgeçilmez bir unsurdur . Yapı ve şekillere ek olarak, renkler , yeterli renk kullanımının kullanıcı deneyimini iyileştirebileceği gerçeği sayesinde , kullanıcılar tarafından belirli eylemleri tetiklemekten sorumludur .

Bu nedenle, renklerin ruh hallerini motive edebildiğine ve dolayısıyla insanların karar vermesini etkilediğine inanılmaktadır . Bu nedenle, web tasarımında bu yönüyle ilgili yanlış bir karar sizi doğrudan başarısızlığa götürebilir . Ancak ColorZilla yardımıyla bu önlenebilir .

Bu anlamda, grafik tasarımcılar ve web geliştiricileri tarafından , web’in belirli bir renk kodunu veya kullandığı tüm renkleri basit bir şekilde bulmak için yaygın olarak kullanılan bir tarayıcı uzantısıdır . Daha sonra ColorZilla’nın ne işe yaradığını, nasıl ele almanız gerektiğini ve bu konuda bazı alternatifleri açıklıyoruz .REKLAM

İNDEKS:

ColorZilla nedir ve bu araç ne için?

Temel olarak ColorZilla, web geliştiricileri, tasarımcıları veya ön uçlar tarafından optimum yönetim için en temel araçlardan biri olarak tahmin edilmektedir . Renkle ilgili farklı görevleri kolaylaştıran ve böylece web tarayıcısında herhangi bir yerden renk okuması elde etmenizi, hızlı bir şekilde ayarlamanızı ve başka bir tasarım programına yapıştırmanızı sağlayan bir tarayıcı uzantısı olduğu için.REKLAM

Aynı şekilde damlalığı vardır ve bu nedenle ekrandaki web’den bir renk seçerek detaylarını (RGB veya onaltılık olarak değeri) görmenizi sağlar ve size elementin ID sınıfını gösterir. hangisini yapıyorsun . Kendi adına, sayfayı hızlı bir şekilde yakınlaştırma imkanı sunar .

Bir palet görüntüleyici ve düzenleyici sağlamanın yanı sıra, otomatik kopyalamaya izin verir ve RGB, HSV ve HTML renkleri için tam desteğe sahiptir . Buna ek olarak , daha fazla basitlik için önceden tanımlanmış renkleri seçmenize ve en çok kullanılanları özel paletler aracılığıyla kaydetmenize izin verdiği unutulmamalıdır .

Renkleri tarayıcınızdan diğer programlara taşımak için ColorZilla’yı nasıl kullanacağınızı adım adım öğrenin

Daha önce de belirttiğimiz gibi ColorZilla , bir web sayfasındaki tüm renkleri analiz etme yeteneğine sahiptir ve bu nedenle, renk okuması elde ederek onu ayarlayıp Photoshop gibi başka bir tasarım programına yapıştırmanıza olanak tanır . Bu , renkleri tarayıcınızdan diğer yazılımlara geçirme yeteneği sağladığı anlamına gelir . Ancak, birçok kullanıcı bu işlevin farkında olmasına rağmen, bunu doğru bir şekilde nasıl yapacaklarını gerçekten bilmiyorlar .

Bunun nedeni, oradan renkleri yakalamak ve en çok kullanılanlardan ilham almak için bu tarayıcı uzantısının nasıl kullanılacağını adım adım öğrenmek gerekiyor. Bunun için öncelikle bu eklentiyi tercih ettiğiniz tarayıcıya yüklemeniz uygun olacaktır . Yani, Google Chrome veya Mozilla Firefox aracılığıyla .

Buna göre izlenecek adımlar şu şekilde olacaktır:

 • ColorZilla’yı bu platforma kurmak istiyorsanız, öncelikle Google Chrome web mağazasına girmelisiniz. Mozilla’dan yapmayı tercih ederseniz, onun tamamlayıcılar veya Eklentiler sayfasına erişmeniz gerekecektir .
 • Bundan sonra, doğrudan ilgili arama motorundan “ColorZilla” arayın .
 • Sonuçlar arasında söz konusu aracı bulduğunuzda, ona erişin ve “Chrome’a ​​Ekle” veya “Firefox’a Ekle” düğmesini tıklayın .

Şimdi, tarayıcı renklerini taşımak için gerçekleştirilecek prosedür şunlardan oluşur:

 • İlgilendiğiniz web sayfasına erişin ve üzerine tıklamak için web tarayıcısının üst kısmındaki ColorZilla simgesini bulun .
 • Bununla, çeşitli seçenekler içeren bir menü görüntülenecek ve bunlar arasında , web’de dikkatinizi çeken herhangi bir pikseli seçmeye başlamak için “Sayfadan Renk Seç” seçeneğini seçin . Ardından webin üst kısmında RGB, onaltılık vb. renklerin gösterildiği siyah bir çubuk görebileceksiniz .
 • Bundan sonra, renkleri tarayıcınızdan diğer tasarım programlarına taşımak için kara kutunun açılır menüsünden “Seçim ortalaması” seçeneğini seçin ve serbestçe taşınacak rengi seçmeye devam edin.
 • Ardından, seçilen renk aynı araç tarafından kopyalanacak ve tek yapmanız gereken ColorZilla simgesine tıklayıp “Panoya Kopyala…” seçeneğine tıklamak . Seçilen rengin, açılır menünün “Renk Seçici” seçeneğinde görüntülenenle aynı olduğunu doğrulama .

Buna ek olarak , tüm renk seçicilerinizin geçmişini görmek istiyorsanız, söz konusu aracın menüsüne erişmeniz ve “Seçici Renk Geçmişi” ni tıklamanız yeterlidir .

Buna ek olarak, altta ayrıca üç tane daha ilgi çekici seçeneğiniz var:

 • Web Sayfası Renk  Analizörü : Okuduğunuz web sayfasının renklerinin her birini analiz etme özelliğine sahip bir fonksiyondur . Bu sayede o platformda kullanılanların tümünü içeren bir renk paleti elde etmiş olacaksınız.
 • Palet Tarayıcı : Temel olarak tüm olası kombinasyonları gösteren ve hangi RGB rengini seçeceğinizi bilmenizi sağlayan bir renk paletidir.
 • CSS Gradient Generator : Bu seçenek sayesinde , kodunu kolayca (kopyalayıp yapıştırarak) elde edeceğiniz CSS gradyanlarını dilediğiniz gibi oluşturabileceğiniz ek bir sayfaya ulaşacaksınız.

Hakkında Bilmeniz Gereken En İyi ColorZilla Alternatif Tarayıcı Uzantıları

Günümüzde ColorZilla dışında , aynı işlevleri belirli bir şekilde sunan başka tarayıcı eklentileri de var. Bu nedenle, belirli bir web sayfasının renklerini analiz ederken ve taşırken daha fazla seçenek yelpazesine sahip olmak için , bu türdeki en iyi çözümlerin neler olduğunu bilmek önemlidir .

İşte bunlardan üçü:

damlalık

Google Chrome ve Chromium’da bulunan açık kaynaklı bir uzantıyı ifade eder . Bu, ilk etapta, kullanıcılarının herhangi bir web sayfasından renkleri tanımlamasına ve seçmesine olanak tanır . Bunun için uzantıyı kurmaları, açmaları ve belirtilen pikseli seçmeye devam etmek için “Renk seç” seçeneğini tıklamaları gerekecek. Yukarıdakiler yapıldıktan sonra, kopyalamaya ve taşımaya devam edebilmeniz için onaltılık kodu görüntülemekten aynı eklenti sorumlu olacaktır . Başka bir deyişle, çalışması ColorZilla’nınkine çok benzer .

Diğer özelliklerin yanı sıra, daha önce kopyaladığınız tüm renkleri görebileceğiniz ve daha sonra alabileceğiniz , düzenli bir şekilde bir geçmiş sütunu da sağlar . Ayrıca, kullanılacak tonu ayarlamak için kullanışlı bir renk paletine sahiptir .

Hem Google Chrome’da hem de Mozilla Firefox’ta mevcuttur ve istenen rengi doğrudan tarayıcıdan aramak için kullanışlı bir uzantıdan oluşur. Bunun için araç çubuğundaki simgeye tıklamanız yeterlidir ve kullanıcı arayüzü görüntülendiğinde dört farklı bölüme erişebileceksiniz . Buna ek olarak , bir renk paleti sunan ve renk seçiciyle ilgili kullanıcı arayüzünü temsil etmek için kullanılabilen büyük bir simge içerir .

Bu şekilde, yeni bir renk seçebilir veya tonu değiştirebilirsiniz . Ayrıca, bir ton seçtiğinizde, sağ tarafta karşılık gelen değerleriyle birlikte altı farklı format göreceksiniz.Şimdi , bu web eklentisinin özellikle web sayfalarından renk seçmek veya taşımak için tasarlanmadığını belirtmek gerekir . Çünkü, size bir kullanıcı arayüzünden (UI) renkleri seçme ve kopyalama yeteneği verir .Sizin için önerilen:URL nedir, ne işe yarar ve bilgisayar ve web sayfalarında baş harfleri ne anlama gelir?

renkli damlalıklar

Son olarak, Google Chrome’da bir uzantı olarak bulunan bu diğer çevrimiçi aracı vurguluyoruz . İstenilen rengin renk kodunun onaltılık kodunun otomatik olarak kopyalanabilmesi için belirli bir seçenek sunması ile öne çıkmaktadır . Bu sayede klavye kısayollarıyla da çalıştığı için kullanımı kolay bir damlalık aracıdır . Bu anlamda, söz konusu kodu herhangi bir web sayfasından bilgisayarın panosuna yakalamak ve kopyalamak.

Chrome araç çubuğundaki Renk Damlalığı simgesine basmanız veya Windows ve Mac için aşağıdaki varsayılan klavye kombinasyonlarını kullanmanız yeterlidir:

 • Windows’ta : Rengi “Ctrl + Shift + E” ile kopyalayabilirsiniz .
 • Mac’te : İşlev “Cmd + Shift + E” ile etkinleştirilecektir .

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İnstagram reklam hesabım kısıtlandı İnstagram reklam hesabım kısıtlandı

Reklam hesabı devre dışı bırakıldı, ne yapmalı? Engellenen reklam hesabınızı kurtarmak kolaydır, çoğu zaman bu bir hatadır! Facebo...

Facebook Hesap Kalitesi 2022 Facebook Hesap Kalitesi 2022

[2022] Facebook Reklamları politikaları ve hesabınızdan yasaklanmaktan nasıl kaçınılacağım Birçoğunuz, Facebook’un Reklam İlkeler...

Facebook reklam hesabı devre dışı bırakıldı Facebook reklam hesabı devre dışı bırakı...

Facebook Reklam Hesabınız devre dışı bırakılırsa ne yapmalısınız? Korku hikayesinden çıkmış bir şeye benziyor. Bir gün reklamlarınız üz...

Ubuntu Linux Nedir Ubuntu Linux Nedir

Ubuntu Linux Nedir, ne işe yarar ve bu işletim sistemini kullanmanın avantajları nelerdir? Ubuntu, ücretsiz dağıtımı olan tek işletim s...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/