Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Çörek otu yağı ve nasıl satın alınacağı ile sağlık ve güzellik için büyülü faydaları

Üzerinde çok bilimsel araştırma yapıldı çörek otu yağı Ve bunların büyük bir yüzdesi tartışılmaz bir gerçekle sonuçlandı, bu çok şaşırtıcı faydaları ve vücudun birçok sağlık sorununu tedavi etmedeki rolü, bu yüzden bu tür yağlara ışık tutmamız ve size bununla ilgili tüm bilgileri vermemiz gerekiyordu. Bu konu içerir … Organik çörek otu yağını nasıl elde ederiz? […]

29 Aralık 2020 - 14:07 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi. A+A-

Çörek otu yağı ve nasıl satın alınacağı ile sağlık ve güzellik için büyülü faydaları

Üzerinde çok bilimsel araştırma yapıldı çörek otu yağı Ve bunların büyük bir yüzdesi tartışılmaz bir gerçekle sonuçlandı, bu çok şaşırtıcı faydaları ve vücudun birçok sağlık sorununu tedavi etmedeki rolü, bu yüzden bu tür yağlara ışık tutmamız ve size bununla ilgili tüm bilgileri vermemiz gerekiyordu.

Bu konu içerir …

Organik çörek otu yağını nasıl elde ederiz?

Çörek otu yağı veya Nigella sativa, Rano Nicolas ailesine katılan çörek otu çörek otu tohumlarından elde edilir, bu bitki Güneybatı Asya, Akdeniz ülkeleri ve Afrika’da yetişir ve bu tohumlar kokuları ve lezzetli tadı ile ayırt edilirler, bu nedenle baharat ve bitkisel ilaç olarak kullanılırlar.

Çörek otu ile gerçek kimyon tohumu, cuminum siminum, çörek otu, karabiber ve son olarak karayılan otu arasında fark olduğu için dikkatli olmalısınız.

Çörek otu yağı neden sağlık için iyidir?

Bazı çalışmalar, Nigella sativa yağının birçok mantar türü ve zararlı mikroplarla mücadelede etkinliğine yol açmış ve bunu tetrasiklin, amoksisilin, gatifloksasin gibi bazı antibiyotik ürünlerle karşılaştırmıştır.Çalışma 144 suştan 97’sinin çörek otu yağına antibiyotiklere direncine rağmen direnemediğini kanıtlamıştır. .

çörek otu yağı

Bunun arkasındaki sebep, bu yağın üç doğal kimyasal bileşik ve amca içermesidir:

Timokinon (TQ)
Kekik ve Hidrokinon (THQ)
Timol

Her bileşiğin patojenlerin% 100’ünü inhibe ettiği kanıtlanmıştır.

Thymoquinone, timohidrokinon ve timolün yanında, cilt hücrelerine ve test edilmiş mayalara karşı mantarlarla savaşan en iyi bileşik haline gelir.

Timol en iyi antifungallerden biridir ve doğal fitokimyasalların varlığında mantarların ve küfün gelişemeyeceğine dair önemli bir kural vardır.

Hazırlamak Thymoquinone: Siyah çörek otu tohumlarındaki aktif maddeler arasında ensefalit, diyabet, astım ve kansere katkıda bulunduğu belirtilen antioksidan, antienflamatuvar ve anti-kanser özelliklere sahiptir.

İlginç bir şekilde, timokinon, anti-oksidatif stres enzimleri olan glutatyon peroksidaz ve glutatyon-transferazı koruyan güçlü bir serbest radikal peroksit görevi görür.

Glutatyon peroksidaz ve S-transferaz, karaciğeri detoksifiye ederek hücresel antioksidan savunma sistemlerini güçlendirmeye aktif olarak yardımcı olan detoksifiye ediciler olarak adlandırılır.

Timohidrokinon: Timokinona benzer şekilde timohidrokinon, en etkili doğal asetilkolinesteraz inhibitörlerinden biridir.

ACHE inhibitörleri, beyinde nörotransmiter asetilkolinin uyarılmış veya aktif kaldığı süreyi ve miktarını artıran enzim aktivitesini inhibe eden kimyasallardır.

Asetilkolinesteraz inhibitörlerinin apati, Alzheimer hastalığı, glokom, bazı akıl hastalıkları, kas güçsüzlüğü, sinir problemleri, postural aritmi sendromu, şizofreni ve son olarak Parkinson tedavisinde tıbbi olarak kullanıldığı unutulmamalıdır.

Timol: Aktif bileşen uçucu yağlara tıbbi özelliklerini verir, çünkü timol aşağıdakiler için kullanılan doğal bir monoterpendir:

Tüberküloz ve birçok virüs gibi.
Tıbbi amaçlar için antiseptik olarak.
Hızlı ve dengesiz pestisit.
Gıda tatları
Parfümler.
Ağız gargaraları.
bakım ürünleri.

Çörek otu yağının faydaları

Kanserle savaş

İçeriğindeki aktif fitokimyasallar ve antioksidan özellikleri sayesinde bu yağın doğal yollarla kanserle mücadeleye katkı sağladığı kanıtlanmıştır. Tümör hücrelerinin yüzdesini% 52 oranında azaltmaya yardımcı olurlar.

Son laboratuvar çalışmaları, timokinonun, kanser hücrelerinde (kan, meme ve beyin) inhibisyona ve apoptoza katkıda bulunduğu için bu yağın en biyoaktif bileşeni olmasına da yol açmıştır.

Karaciğer sağlığını teşvik edin

Karaciğer, vücuda giren neredeyse tüm toksinler karaciğer yoluyla atıldığı için vücudumuzdaki en önemli organlardan biridir.

Uyuşturucu, alkolizm veya bazı hastalıkların yan etkilerinin bir sonucu olarak gevşeklik veya bozulmuş karaciğer fonksiyonundan muzdarip insanlar için çörek otu yağı, çörek otu yağı kullanarak karaciğer fonksiyonunu iyileştirerek iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Diyabetle mücadele

Çörek otu yağı, pankreas beta hücrelerinin kademeli ve kısmi rejenerasyonuna yardımcı olur, düşük serum insülin seviyelerini teşvik eder ve kan serumundaki glikozu düşürür, Nigella sativa’nın, hipoglisemiye karşı korumaya katkıda bulunmak için bir öneri olarak aday gösterilen gezegende bulunan birkaç doğal maddeden biri olduğunu belirtmek gerekir. Birinci tip ve ikinci tip.

Araştırmaya göre çörek otu, glukoz toleransını metformin kadar verimli bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olur, ancak gözle görülür bir yan etkisi yoktur ve çok düşük toksisite ile karakterizedir.

Metformin en yaygın tip 2 diyabet ilaçlarından biri olduğu için, çok sayıda yan etkiye neden olabilir, örneğin:

Şişkinlik
Kabızlık
ishal
Deride kızarıklık
Gazlar
Sindirim güçlüğü
Göğüste ağrılı yanma hissi
Baş ağrısı
Tırnak değişiklikleri
Ağızda metalik bir tat
Kas ağrısı
karın ağrısı

Kilo vermek

Sağlıklı bir zayıflama diyeti ve günlük egzersiz ile ekstra kilo vermenize yardımcı olur.

Cildi koruyun

İranlı bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma, çörek otu yağının etkisinin betametazon kreminin cilt üzerindeki etkisine eşdeğer olduğunu ortaya çıkardı, çünkü kalitesini artırmaya ve egzamanın şiddetini azaltmaya yardımcı oluyor, çörek otu yağına karşı alerjiniz yoksa birçok uzman çörek otu yağı gibi doğal bir yağın kullanımını destekliyor. Ciltte.

Saç sağlığını iyileştirin

Nigella sativa yağını saç ve saç derisi sağlığını iyileştirmek için kullanmak hiç de uzak değil, çünkü çalışmalar antihistamin olduğunu gösteren nigilone içerdiği için androjenik alopesi veya alopesi areata sonucu saç dökülmesinin durdurulmasına katkıda bulunuyor.

Antioksidan, antibakteriyel, anti-fungal ve antienflamatuvar özelliklerine ek olarak, aynı zamanda genel kafa derisi sağlığının geliştirilmesine, kepek ve kuruluğun ortaya çıkmasının önlenmesine ve aynı zamanda saç büyümesinin iyileştirilmesine de katkıda bulunabilir.

MRSA enfeksiyonlarını tedavi edin

Çörek otu yağının öldürebileceği tüm öldürücü mikroplar arasında metisiline dirençli Staphylococcus aureus, bir hastalığın tüm dünyada hastaneleri ve yaşlı bakım merkezlerini rahatsız ettiği düşünüldüğünde en önemli hastalıklardan biridir. Çünkü düzenli stafilokok enfeksiyonu genel antibiyotiklerden etkilenmemiş ve etkinliğine dirençli hale gelmiştir.

Yaşlı insanlar bu enfeksiyona karşı özellikle savunmasızdır. Zira bağışıklık sistemi performansının bozulması sonucu genellikle invaziv prosedürlerle, örneğin ameliyatlar, intravenöz tüpler ve yapay eklemlerle ilgilidir.

Neyse ki çörek otu yağının kontrol dışı MRSA yayılmasını yavaşlatmada veya engellemede etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Doğurganlığı artırın

2000 ve 2014 yılları arasında yapılan araştırma çalışmalarına göre erkeklerde kısırlığın tedavisine katkıda bulunduğu için, bu yağın faydalarının doğal olarak doğurganlığı artırmaya kadar uzanması ilginçtir.

Nigella sativa yağı ve kolesterol

Siyah tohumlar, toplam kolesterolü, LDL (kötü) kolesterolü, glikoz seviyelerini düşürmeye ve sağlıklı (iyi) kolesterolü artırmaya yardımcı olur.

Çörek otu yağı nasıl kullanılır

 • Çörek otu yağını topikal olarak kullanabilirsiniz, ancak her zaman birkaç çay kaşığı hindistancevizi yağı, zeytinyağı veya tatlı badem yağı gibi herhangi bir taşıyıcı yağ ile seyrelttiğinizden emin olun, çünkü kuruluk ve egzama gibi bazı yaygın cilt sorunlarının çözümüne katkıda bulunur; Anti-bakteriyel ve antiinflamatuar özelliklerinden dolayı, bazı insanlar onu sedef hastalığı ve rosaceayı tedavi etmek için kullanır.
 • Sıcak bir masaj için masaj yağlarına ekleyebilir ve rahatlayabilirsiniz.
 • Bir çorba kaşığı taşıyıcı yağa bir damla ekleyin. Sağlıklı saçları ve saç derisini desteklemek için, şampuan ve saç kremi gibi saç bakım ürünlerine birkaç damla yağ ekleyebilirsiniz.
 • Ev kokusu yapmak istiyorsanız, güzel bir biberli kokusu olduğu için onu uçucu yağların karışımına ekleyebilirsiniz.
 • Baharatlı bir tada sahip olduğu için çörek otu yağı kullanılabilir ancak% 100 saf, kaliteli, sertifikalı ve soğuk preslenmiş olup, et, güveç, çorba gibi birçok yemeğe ilave edilebildiği gibi meyve suları ve çay gibi içeceklere de eklenebilir.

Çörek otu yağının zararları ve kullanımına yönelik önlemler

 • Bu yağ ciddi cilt tahrişine neden olabilir ve bu nedenle kızarıklık ve nevüs ile birlikte olabilir ve böylece çörek otu tohumlarına alerjisi olan kişiler için kontakt dermatit gelişme şansını arttırır.
 • Çörek otu yağı, kanda oksijen taşınmasında ve beyne ve kalbe iletilmesinde zorluğa neden olan kan basıncını düşürebilir, bu da yorgunluk, bulantı ve nefes darlığı hissine neden olabilir ve hatta tansiyonu olan hastalarda bayılma ve ölüme neden olabilir, bu nedenle doktorlar, baskıdan muzdarip kişiler için tüketimine karşı uyarıda bulunur.
 • Rahim kaslarının kasılmasına neden olduğu için doğum yapmayı zorlaştırdığı için üzerlerine olumsuz yansıyacağı için hamile kadınların tüketmeleri tavsiye edilmez.
  Nigella sativa antioksidan bakımından zengindir, bu nedenle kanser hastaları için radyasyon tedavisi ve kemoterapiyi azaltacak ve direnecektir.
 • Bazı kişilerde boğazda, dilde ve ağızda hassasiyet meydana gelebilir, bu da dispne ve yutmanın yanı sıra ağızda ve yüzde şişmeye neden olabilir.
 • Çörek otu yağı kanın pıhtılaşmasını yavaşlatır, bu nedenle kanama olasılığını artırır, bu nedenle ameliyat sırasında veya sonrasında tüketilmesi önerilmez.
 • Bazı kişilerde kan şekeri düzeyinin düşmesine neden olur, bu nedenle bu yağı kullanılıyorsa hastayı kendisi için izlemek gerekir.
 • Göz çevresinden ve burun mukozasından kaçının.
 • Kusma, kabızlık, mide rahatsızlığı olabilir.
 • Bazı insanlarda nöbet riskini artırabilir.
 • Kullanmadan önce cilt üzerinde test edilmeli ve alerjik bir reaksiyon oluşursa kullanımına son verilmelidir.
 • Direkt ışıktan, ısıdan ve çocuklardan uzak karanlık bir ambalajda saklanmalıdır.

Çörek otu yağı nasıl alınır

Çörek otu yağı satın alabilirsiniz Çapraz basınç BuradaVe arama kutusuna çörek otu yağı veya çörek otu yağını yazın.Önünüzde birçok ürün ve aromadan oluşan bir liste görünecektir.Sizin için en iyi olanı seçin ve alışveriş listenize ekleyin ve makbuz üzerine ödeyin.

Sonuç olarak, bilgilerinizin sonucuna çörek otu yağının sağlık için bazı faydalarını da ekledik, bundan sonra mutfağınızda önemli yağlardan biri haline geleceğini umuyoruz.

Sevgili Raifa, bu yazıda bahsedilen tüm tıbbi bilgiler, sadece sağlık bilincini artırmaya yönelik eğitici bilgiler olup, uzman doktora gitmenin yerini tutmaz.

Ayrıca şunları da önemseyebilirsiniz: Sihirli çörek otunun sağlık, cilt ve saç için faydaları ve onu kullanmanın en önemli yolları

Ya da keten tohumu hakkında bilmediğiniz sağlık ve estetik faydaları en iyi çeşitleri ile fiyatlara

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Azarotun vücut için faydaları, bağışıklık özellikleri ve olası yan etkileri Azarotun vücut için faydaları, bağışıklı...

Azarotun sağlığa faydaları, aanzarote kökünde bulunan aktif bitki bileşikleri sayesinde, bağışıklık güçlendirici, yaşlanmayı geciktiric...

Hurma çekirdekli kahvenin faydaları, hazırlama yöntemleri, yeme uyarıları ve fiyatı Hurma çekirdekli kahvenin faydaları, haz...

Pek çok insan çeşitli şekillerde, türlerde ve tatlarda Arap kahvesi içmeye oldukça bağımlıdır ve pek çok kişinin sevdiği tadına rağmen ...

Hibiskus çiçeğinin saçlar için faydaları ve onu kullanmanın en popüler güvenli yolu Hibiskus çiçeğinin saçlar için faydaları...

Hibiskusun saçlar için faydaları sonsuzdur, hatta ebegümeci “saç bakımı çiçeği” olarak adlandırılır.Bitkinin parçaları, uçl...

Yulafın kilo kaybı için faydaları ve kilo kaybı için yulaf ezmesi diyetinin aşamaları Yulafın kilo kaybı için faydaları ve kil...

Zayıflamak için yulafın faydaları sonsuzdur, bu nedenle kilonuzu kontrol etmek için günlük yulaf ezmesi tüketmeyi düşündünüz mü? 2009&#...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/