Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

çözüldü! Ahşapta kullanım için en iyi boya – palet

S: Evimde çok az ahşap yüzey kullanılabilir. Ahşap için en iyi boya hangisidir – sulu veya yağlı?> A: Ahşap, önceden boyadığınız sürece su bazlı veya yağ bazlı bir boya elde etmek için yeterince uyarlanabilir. Ancak bu iki kategorideki birçok boya ve parlaklık, boyahanede size inanılmaz bir seçenek yelpazesi sunabilir. Sonuçta, en iyi boya ve parlaklık […]

24 Aralık 2020 - 13:21 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi. A+A-

çözüldü!  Ahşapta kullanım için en iyi boya – palet

S: Evimde çok az ahşap yüzey kullanılabilir. Ahşap için en iyi boya hangisidir – sulu veya yağlı?>

A: Ahşap, önceden boyadığınız sürece su bazlı veya yağ bazlı bir boya elde etmek için yeterince uyarlanabilir. Ancak bu iki kategorideki birçok boya ve parlaklık, boyahanede size inanılmaz bir seçenek yelpazesi sunabilir. Sonuçta, en iyi boya ve parlaklık türü, boyadığınız ahşap yüzeye bağlıdır. Bu nedenle, piyasadaki en popüler boya ve cilalardan hangisinin ahşap boyama projenize en uygun olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Boya seçenekleri ve parlaklıkları hakkında bilgi edinin. Sulu boya, boya dükkanlarında ve ev merkezlerinde geleneksel lateks (galon başına 15 ila 40 dolar), süt (çeyrek başına 15 ila 25 dolar) veya tebeşir türlerinde (çeyrek başına 15 ila 35 dolar) satılırken, yağlı boyalar alkiddir (çeyrek başına 15 ila 25 dolar). Alkid denilen sentetik reçinelerden yapılır; galon başına 20 ila 50 dolar) veya bitkisel yağlar (keten tohumu veya diğer bitkisel yağlardan yapılır; litre başına 30 ila 50 dolar). Geleneksel lateks, alkid ve bitkisel yağlar da en düşükten en yükseğe sırayla düz (mat), yumurta kabuğu, saten, yarı mat ve çok parlak olmak üzere bir dizi cilaya sahiptir. Parlak spektrumun her adımı için galon başına 1 ila 2 dolar ödemeyi bekleyebilirsiniz. Satın alabileceğiniz veya kendin yap yapabileceğiniz iyi sonuçlar veren süt boyası ve tebeşir doğal olarak doğal değildir, bu nedenle bu boyaların ticari kutuları parlaklığı göstermez.

Projeden bağımsız olarak ahşabınızda lekeleri önlemek için bir astar seçin. İster bitmemiş ister boyalı ahşap boyuyor olun, boyamadan önce hazırlamanız önemlidir çünkü tanen adı verilen ahşapta renklendirilen organik bileşikler, özellikle düğüm çamı gibi tanen bakımından zengin koyu renkli ahşapları boyarken, üstüne basılmış herhangi bir su bazlı boyaya akacaktır. Astar, ahşap ile boya arasında tanen kanamasını önleyen bir bariyer oluşturur. Yağ bazlı boya, tanenin akmasına daha az eğilimli olsa da, daha düzgün bir kaplama elde etmenize yardımcı olacak eşit bir temel sağlamak için tüm kaplamalarda bir astar (galon başına 16 ila 25 ABD doları arasında değişen) önerilir. Bu nedenle, kullandığınız boya türüne uygun olanı seçin: lateks boya için leke önleyici lateks astar ve yağlı boya için leke tutucu yağ bazlı astar. Ahşabınızın karmaşıklığı, kullanılacak astar ve kaplama türlerini belirlemede size yol gösterebilir, çünkü yağ bazlı astarlar (boyalar gibi) ahşaba nüfuz etmek ve kapatmak ve tanenleri tıkamak için sulu bir astardan daha etkili bir iş çıkarır.

Kullanımı zor mobilyalarda geleneksel lateks boya kullanın. Bu su bazlı boya, mobilya için istediğiniz herhangi bir renge uyması için renklendirilebildiğinden ve yağ bazlı boyadan daha hızlı kurduğundan, sık kullanılmayan mobilyalar (giriş yolu masaları veya merdiven milleri gibi) için mükemmel bir seçimdir. (Referans için, lateks boya kaplamaları yağlı boya kaplamaları için genellikle sekiz saat veya daha fazla yerine bir ila dört saat içinde dokunulduğunda kurur.) Günümüzde lateks boyalar da daha ucuzdur, uçucu organik bileşenlerde (VOC) daha düşüktür ve rahatsız edici fırça izlerini gösterme olasılığı daha düşüktür. Alkid esaslı kaplamalar üzerinde görünün. Lateks boyalarda, düz ila saten parlaklığa sahip olanlar, mat parlaklığa göre daha az ışığı yansıtır; bu, mükemmel pürüzsüz bir kaplamanın, mobilya kusurlarını (boyanacak delikler ve çizikler) daha etkili bir şekilde gizlediği anlamına gelir. Aynı zamanda sık çalışmadığınız mobilyalar için en ucuz parlak seçenek.

Eskimiş mobilyalar için tebeşir boya veya süt kullanın. Bu su bazlı dekoratif boyalar, şık görünümleri ve mat yüzeyleriyle tanınırlar, bu da onları sıkıntılı bir görünümden faydalanabilecek mobilyalar için çekici bir seçim haline getirir. Süt boyası kolayca çatlar, çatlar ve sıkılaşarak onlara daha görünür bir görünüm kazandırır ve kütük dolapları veya yatak başlıkları gibi odak bölümleri için uygundur. Tebeşir boyasını kendi başına rahatsız etmek daha az zordur, size sıkıntılı bir etki üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve genellikle daha yumuşak bir yaşlanma etkisi ve sehpalar veya portmantolar gibi bir odayı tamamlayan öğelere mükemmel bir şekilde teslim olur.

Günlük mobilyalar için alkid bazlı yağlı boyayı düşünün. Ahşabın üzerinde sert bir tabaka halinde kurur ve zamanla ahşabın yüzeyinde sertleşmeye devam eder, bu da sık kullanılan ahşap sandalyeler, yemek masaları ve diğer mobilyaların raf izlerine veya çizilmelere, pürüzsüz, daha esnek su yüzeyine – kaplama bazlı boyaya göre daha az eğilimli olmasını sağlar. Alkid bazlı boya, bitkisel yağ bazlı boyadan daha hızlı kurur (bazı bitkisel yağ bazlı boyaların kuruması üç gün kadar sürer) – kullandığınız mobilyaların, bitkisel yağlı boyayla kaybolduğu sürece kuruması zor olmayacaktır. Yarı mat veya çok parlak parlaklığı seçin; Bunlar, dokunması en kolay ve silinmesi en kolay olanlardır. Bu cilalar, daha az parlak bir yüzeyi lekeleyebilen sert temizleyiciler ve ovalayıcılarla daha iyi yapışır.

Mutfak ve banyo dolapları için alkid bazlı yağlı boya seçin. Bu dolaplar, zamanla orta su bazlı boya tarafından daha büyük ölçüde emilen ve kabin yüzeyinde küf oluşumunu tetikleyebilen su veya pişirme dumanlarından önemli ölçüde neme maruz kalır. Yağlı boyalar suya ve küflenmeye karşı dayanıklıdır. Neme maruz kalan dolaplarda bitkisel yağ bazlı boya yerine alkid boya kullanın çünkü zamanla sararma olasılığı daha düşüktür – ki bu bitkisel yağ bazlı boyanın bir dezavantajıdır. Yarı parlak veya çok parlak bir boya parlaklığı en iyi bahsinizdir; Gözeneksiz ve pürüzsüz yüzey temizliği daha kolaydır ve bu yüzeyleri emmek yerine nem tanecikleri oluşturur, böylece kaplama zamanla solmaz veya solmaz. Bunun istisnası, dolabın içindeki raflardır; Bunları boyamayı seçerseniz, saten bir parlaklık istersiniz çünkü bulaşıkların ağırlığını daha iyi tutabilirler.

Evin kuru alanlarındaki dolapları geleneksel lateks ile örtün. Nemin sorun olmadığı yerlerde (örneğin ev ofisinde veya eğlence odasında) yaşayan dolaplar için en ucuz ve en hızlı kurutma seçeneğidir. Düzden satine yüzey kaplama, özellikle elektronik veya diğer ağır öğeleri tutan dolap rafları için en iyisidir, ancak kabinin dış tarafı için temizleme çalışmasını daha hafif hale getirmek için çok parlak bir yarı mat seçin.

Standart döşeme için alkid bazlı yağlı boya kullanın. İster paneller, kapı kasaları, pencereler veya tavan olsun, iç kaplama, zamanla önemli miktarda sürtünme izleri, çizikler veya çarpmalar oluşturur. Yağ bazlı bir kaplamanın katı kalitesi, bu kusurlara karşı daha yumuşak ve daha az dayanıklı bir kaplamaya göre daha etkili bir şekilde koruma sağlar. Bir iç mekanın göze çarpan bir özelliği olan trim (özellikle beyaz duvarlara uygulandığında), sararma riskini önlemek için bitkisel yağ bazlı boya yerine alkid boyayı seçmek isteyeceksiniz. Dolaplarda olduğu gibi, yarı mat veya çok parlak bir boya seçmek, kirleri temizleme işini kolaylaştırır.

Dekoratif süslemelerde geleneksel lateks boya kullanın. Dekoratif kaplama – örneğin, kaydırma işlemeli taç kalıplama (spiral şeklinde bir desen) – açıklık, yağlı boyanın su bazlı boyadan daha kalın ve daha viskoz olduğu için ulaşması ve boyaması için zor olan oluklara sahiptir. Su bazlı boyanın düşük viskozitesi, boyanın daha tiner oluklara daha kolay ulaşmasını ve kesimde sıkışmasını sağlayarak size daha eşit bir kaplama kapsamı sağlar. Düz Parlaklıktan Saten’e, sık sık temizlenmesi gerekmeyen düşük trafikli alanlarda dekoratif döşeme için en ucuz seçenektir.

Zeminler için alkid bazlı yağlı boya kullanın. Ayakkabı topuklarının, ayakkabıların ve şemsiyelerin günlük kötüye kullanımı ile başa çıkabilir ve mobilyaları sudan veya bozulmadan zarar görmeden hareket ettirebilir. (Su bazlı bir boyanın daha pürüzsüz ve daha esnek yüzeyi, trafiğin yoğun olduğu alanlarda boyalı ahşap zeminlere de tolerans göstermez.) Bitkisel yağ bazlı bir boya bu faydaları da sağlarken, çoğu ev sahibi için geniş bir arazi alanına uygulamak oldukça pahalıdır. Yarı parlak veya çok parlak boya seçin; Düz pürüzlüden saten parlaklığa kadar çalışıyorsanız, zemin alanı temizlemek için daha emek-yoğundur.

Küçük kapaklarda bitkisel yağlı boya seçin. Uygun fiyatlı ve kolayca bulunabilen alkid bazlı yağlı boyalar bitti, ancak bu tür boya hala küçük ahşap şeylerin doğal parlaklığını artırmak için kullanılıyor – ahşap mücevher kutuları, resim çerçeveleri ve en pahalı olanın çok pahalı olmadığı diğer yüzeyleri düşünün. Bitkisel yağ bazlı boya, alkid bazlı yağlı boyalara göre daha pürüzsüz ve daha esnek bir yüzey oluşturduğundan, ahşabın yüzeyi, kaplamanın kırılgan hale gelme ve çatlama riski çok az olan sıcaklık değişimleriyle genişleyip büzüşebilir. Dahası, boyalar genellikle sadece bitkisel yağlar, yağ kurutucu maddeler ve doğal boyalardan oluştuğu için evinizde herhangi bir VOC yaymazlar. Yarı parlaktan çok parlaklığa kadar olan renkler daha fazla ışığı yansıtır ve küçük şeylerin daha az parlaklığın izin verdiğinden daha iyi öne çıkmasını sağlar.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar...

Duvar boyama. İç dizayn. Evinizde herhangi bir oda hayal edin, duvarların hayal gücünüzde görünmediğine eminim. Gerçek şu ki, evle...

Lake dolap boyama Lake dolap boyama

Ahşap lake mutfak dolapları nasıl yeniden boyanır Lake Mutfak dolaplarını yenilemenin en kolay ve en hesaplı yolu Mutfak dolaplarınızı ...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri görseller

Ev için en iyi dış cephe boyası hakkında bilgi edinin .. Şimdiye kadarki en güzel 6 renk! dış cephe boya renkleri görseller , en güzel ...

Hayal edin, yapın: perdelerinizi nasıl boyarsınız – boyama Hayal edin, yapın: perdelerinizi nasıl b...

Garip gelebilir, ancak perdelerdeki düz eski lateks boya çok fazla (iyi türden) dram katabilir. 1. Pencerenize uyması için perde paneli...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/