Daha uygun fiyatlı bir Google Nest WiFi Yönlendirici yakında piyasaya sürülebilir

Google, daha uygun fiyatlı bir Nest WiFi yönlendirici başlatmaya hazırlanıyor olabilir ve 99 $ kadar düşük bir maliyete sahip olabilir.

Rapor nereden geliyor 9to5Google, Google WiFi ve Google Home uygulamalarında yeni bir cihaza (kod adı “esinti”) olası referanslar bulan. “Esinti” kod adı, Google’ın rüzgarla ilgili terimlerle kod adlandırma yönlendiricileriyle eşleşir. Ayrıca, Google Home uygulaması “Breeze” i diğer Google ürünlerinin model numaralarına benzeyen “GJ2CQ” model numarasına bağlar. Adlı bir yöntem isGale Google Home uygulamasında, model numarası “gale” (Google WiFi) veya “esinti” ile eşleşirse doğru değerini döndürür; bu, “esinti” nin Google yapımı bir WiFi yönlendirici olduğunun bir başka kanıtıdır. Ve bu hala yeterli değilse, 9to5Google Google’ın, Google WiFi ve Nest WiFi yönlendiricileri için zaten kullandıkları “esinti” için aynı kurulum animasyonunu eklediğini buldu.

Tıpkı Google’ın Android TV dongle’ında olduğu gibi, bu yeni Nest WiFi cihazının perakende listeleri Walmart ve Home Depot’ta “Google Breeze Kablosuz Adaptör” adı altında sızdırıldı. İlginç bir şekilde, fiyat 99 dolardan listelendi.

Breeze’in ne sunması gerektiğine gelince, bu bilgi hala belirsiz. Google Nest Wifi 169 dolara, bir Nest Wifi noktası 149 dolara mal olur, bu nedenle bu yeni 99 dolarlık seçenek Google’ın ağ yönlendirme deneyimini daha fazla kişiye getirebilir. (Değeri ne olursa olsun, erişim noktası olarak kullanmak üzere başka bir Nest Wifi’ı almak için 99 $ ödeyerek kendimi daha rahat hissediyorum.) Breeze sadece bir yönlendirici mi olacak, yoksa bir erişim noktası olarak da kullanılabilir mi? 99 $ ‘da, bu güzel olurdu, özellikle de Breeze, görünüşe göre bir Ethernet portuna sahip olduğu için. 9to5Google, bu da farklı odalarda kablo bağlantısı kurmayı harika bir seçenek haline getirir.

Google’ın 30 Eylül için planlanan bir etkinliği var ve şirketin Pixel 5, Pixel 4a 5G, yeni bir Chromecast ve yeni bir Nest hoparlörü tanıtması bekleniyor. Belki de Google, bu gizemli yeni Nest Wifi yönlendiricisiyle ilgili ayrıntıları paylaşma fırsatını da değerlendirecektir.

Öne çıkan resim: Google Nest WiFi Yönlendiricisi