Güncel İçerikler

Depresyonu rahatlatmak ve tedavi etmek için doğal bitkiler

123rf – Alexander Raths Oldukça az insan ciddi bir akıl hastalığından muzdariptir. Yaşadığımız psikolojik, sosyal ve yaşam stresleri nedeniyle bu hastalıklar son dönemde yaygınlaşmıştır. En ünlü akıl hastalıklarından biri olan akut depresyon, bir bireyin muzdarip olduğu en tehlikeli psikolojik durumlardan biridir. Bununla birlikte, psikiyatrinin gelişmesiyle birlikte, depresyonu tedavi etmek, sakinleştirmek ve gevşetmek için doğal yöntemler […]

Bu Haber 15 Aralık 2020 - 22:04 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Depresyonu rahatlatmak ve tedavi etmek için doğal bitkiler

 • 123rf – Alexander Raths

  Oldukça az insan ciddi bir akıl hastalığından muzdariptir. Yaşadığımız psikolojik, sosyal ve yaşam stresleri nedeniyle bu hastalıklar son dönemde yaygınlaşmıştır.

  En ünlü akıl hastalıklarından biri olan akut depresyon, bir bireyin muzdarip olduğu en tehlikeli psikolojik durumlardan biridir. Bununla birlikte, psikiyatrinin gelişmesiyle birlikte, depresyonu tedavi etmek, sakinleştirmek ve gevşetmek için doğal yöntemler keşfedildi. Bu yöntemlerden en önemlilerinden biri de bazı otlar ve doğal karışımlar yemektir. Öyleyse bizi takip edin canım, depresyon ve tedavi için en önemli şifalı bitkiler hakkında bilgi edinin.

  Depresyon nedir?

  Depresyon, bir kişinin uzun süre çeşitli olumsuz duygular, üzüntü ve trajik düşünceye maruz kalmasıdır. Depresyonu olan bir kişi aynı zamanda bir coşku ve umutsuzluk duygusu, karamsarlık, suçluluk duygusu ve hayatının temel amacını kaybettiğini hisseder. Bu durum, etkilenen kişiyi psikolojik olarak etkiler ve düşüncelerini, duygularını ve davranışlarını etkiler. Öyleyse rahatlama ve depresyon tedavisi için bazı doğal bitkiler hakkında bilgi edinelim.

 • 1- Papatya çiçeği

  123rf – Olga Miltsova

  Papatya çiçeği, şiddetli depresyon tedavisinde en önemli ve en popüler doğal bitkilerden biridir.

  Papatya çiçeğinin sinirleri yatıştırmada ve nefesi büyük ölçüde gevşetmede etkili olan büyük oranda doğal maddeler içerdiği yerlerde. Aynı zamanda stresi ve kaygıyı gidermeye yardımcı olur ve birçok tedavi edici faydası vardır. Böylece insanları problemlerden kurtarır ve onların üstesinden gelmelerine yardımcı olur.

 • 2- Kırmızı ginseng

  123rf – bbtreesubmission

  Kırmızı ginseng, depresyon ve kötü ruh hali için doğal bir tedavi yöntemidir.

  Bu bitkinin, depresyona direnen ve bir kişinin yaşadığı şiddetli depresyonla savaşmaya çalışan çok sayıda madde içerdiği ve sağlık için güvenli olduğu ve hiçbir zararı olmadığı yerlerde.

 • 3 – Safran

  123rf – George Tsartsianidis

  Safran çayı, kaygı ve şiddetli zihinsel depresyonu rahatlatmak ve hafifletmek için kullanılan en popüler şifalı bitkilerden biridir.

  Birçok ağır psikolojik rahatsızlığın tedavisinde büyük ölçüde yardımcı olur. Ayrıca sevgili bir kişiyi kaybetmek veya önemli bir şeyi kaybetmek gibi yaşam baskılarının bir sonucu olarak maruz kaldığımız stresi ve psikolojik kaygıyı da giderir. Aynı zamanda histerik ağlama nöbetlerini tedavi eder ve gerginlik ve aşırı öfke duygularını giderir.

 • 4 – Kediotu bitkisi

  123rf – Petra Barz

  Kediotu ayrıca akut depresyonu ve kronik zihinsel ve nörolojik sorunları tedavi eder.

  Bu nedenle sinir spazmlarının ve ağır ruhsal bozuklukların semptomlarının giderilmesinde üstün bir role sahiptir. Doğal antidepresanlar içerdiği ve sinirleri sakinleştirdiği için akut depresyon tedavisinde de çok kullanılır ve aynı zamanda rahatlamaya da yardımcı olur.

 • 5 – nane yaprakları

  123rf – lzflzf

  Nane, kronik depresyon tedavisinde büyük bir rol oynar ve rahatlama ve psikolojik sakinlik duygusuna yardımcı olur.

  Sinirleri yatıştıran, gerginliği, tahrişi ve gerginliği gideren mentol gibi doğal antidepresanlar açısından zengindir. Bu yüzden küveti nane yapraklarıyla doldurmalı, ardından suyu nane ile ıslatıncaya ve mentol özü ılık suyla çıkıncaya kadar yarım saat bekletmelisiniz. Bu havuzda en az yarım saat oturulması tercih edilir.

 • 6 – lavanta

  123rf – Petar Paunchev

  Büyülü lavanta bitkileri, sinirleri yatıştırmada ve depresyonun akut semptomlarını azaltmada etkili olan doğal özellikler açısından zengin oldukları için depresyon ve akut gerginliği gidermede çok faydalıdır.

  Lavanta bitkileri baş ağrılarını ve kronik baş ağrılarını hafifletir ve sırt ağrısı, kas ve sinir gerginliğini tedavi eder. Lavanta, gevşemeye ve akut psikolojik sakinleşmeye yardımcı olduğu için, kadınların yaşadığı uyku bozuklukları sorununu da tedavi eder.

  Banyo suyuna damla lavanta yağı damlatın, ardından duş aldıktan sonra vücudunuza birkaç damla püskürtün ve rahatlayın.

 • BENZER HABERLER
  YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

  Güncel İçerikler
  sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal