Dermatologlar düğünden önce geline tavsiyeler

123rf puhhha

Düğün tarihiniz yaklaşıyorsa dermatologlara, düğün gününde en iyi şekilde görünmenizi sağlamak için cildinize özen göstermeleri ve canlılığını geri kazanmaları için en önemli tavsiyeleri burada bulabilirsiniz.

Düğününüz yaklaşıyorsa dermatologlar ve uzmanlar, bu dönemde maruz kalabileceğiniz baskılar ile solgunluk ve yorgunluk belirtilerine maruz kalabilecek cildinize özen göstermeniz için düğün hazırlıklarında zaman ayırmanızı tavsiye eder. Bu süre zarfında cildinize düzgün bir şekilde bakmak için uzmanlar, cildinize özen gösterecek günlük bir program yazmanızı ve cildinize canlılığınızı geri kazandıracak ve düğünden önce sivilce oluşumunu engelleyecek bir dizi ipucu uygulamanızı tavsiye ediyor.

Düğün öncesi gelin için en önemli tavsiyeleri dermatologlar öğrenin.

Cildi nemlendirmek

Cildinizin canlı ve ışıltılı görünümünü geri kazanmanın ilk adımı cildi nemlendirmektir. Dermatologlar, cilt nemlendirmesinin sadece dış nemlendirme ile sınırlı olmadığını, cildin içten nemlendirilmesi, cildin görünümü ve elastikiyetinde ilk kontrol olduğunu belirtmektedir. Cildi nemlendirmek ve elastikiyetini korumak için günde iki litre su içtiğinizden emin olun. Bal, avokado, zeytinyağı ve hindistancevizi yağı gibi bazı doğal maddeler cildi yüksek derecede nemlendirme özelliğine sahiptir. Eşit miktarda su ve gliserin karışımını da kullanabilir ve geleneksel cilt nemlendiricisine alternatif olarak kullanabilirsiniz.

Yüz masajı

Cildinizi makyaj yaparken ortaya çıkabilecek ince çizgi ve kırışıklıklardan korumak için her gün yatmadan önce 15 dakikayı cilde masaj yapmaya ayırmaya çalışın. Parmakların hareketini kolaylaştırmak için bir kat jojoba yağı, argan yağı veya hindistancevizi yağı sürün ve yüzün altından üste doğru dairesel hareketlerle cilde masaj yapmaya başlayın, ağız ve alın çevresi gibi kırışıklık ve çizgilere odaklanın. Doktorlar ayrıca cildi pul pul dökmeye, ince çizgilerden kurtulmaya ve kollajen üretimini teşvik etmeye yardımcı olan retinol preparatlarının kullanılmasını önermektedir.

Göz çevresine dikkat edin

Pek çok kız göz çevresine özen göstermeyi ihmal etmekte ve koyu halkalar ve göz çevresinde şişlik gibi makyaj uygulamasıyla bile gizlenemeyen bazı sorunlarla karşılaşmaktadır. Yatmadan önce düzenli olarak bir göz kremi veya serum uyguladığınızdan emin olun. Göz çevresini beslemek ve koyu halkaları ortadan kaldırmak için, göz çevresindeki E vitamini kapsüllerinin içeriğini kullanabilir ve kan dolaşımını hızlandırmak için gözleri nazikçe okşayabilirsiniz. Ayrıca aloe vera özü, göz çevresindeki ince çizgilerden kurtulmanıza yardımcı olur ve cildi sıkılaştırır, bu nedenle yatmadan önce ince bir tabaka aloe vera jeli sürün ve sabahları durulayın.

Tahıl savaşçıları

Sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olan sebeplerden kaçının ki düğün gününde ciltte göründüklerine şaşırmayacaksınız. Doktorlar, sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olan düğün öncesi dönemde yağlı ve kızarmış yiyeceklerin alımını azaltmayı tavsiye ediyor. Kırılmaya eğilimli bir cildiniz varsa, çay ağacı yağını sivilce ve sivilce bölgelerine uygulayarak günlük cilt bakımı rutininize dahil ettiğinizden emin olun. Ayrıca cildinizde bazı sivilceler oluşması durumunda sivilcelerin olduğu yerlere bir parça pamuk kullanarak ılık su ve tuz karışımını kullanabilir ve durulamayın çünkü tuzlu su sivilcelere neden olan bakterileri yok etmeye yardımcı olur ve ayrıca buna bağlı ciltte kızarıklık ve iltihaplanmadan kurtulmaya çalışır. Ayrıca bazı aspirin tabletlerini ezip biraz suyla karıştırıp bu karışımı sivilce bölgelerinde tutucu olarak kullanabilirsiniz. Dermatologlar ayrıca ani sivilcelerin ortaya çıkmasını önlemek için düğünden bir hafta önce ciltte kortizonlu kremler kullanılmasını önermektedir.