Diğer odalardaki Google Nest hoparlörlerinden zamanlayıcıları ve alarmları durdurabilirsiniz

İşte size bir senaryo: Yatak odanızda Google Nest Mini’de bir alarm kurarsınız, ancak alarm çalmadan önce aşağı inersiniz. Alarm daha sonra çalmaya başlar ve siz onu yukarı çıkarıp o Nest Mini’ye sesini kesmesini söyleyene kadar cıvıl cıvıl durmayı reddeder.

Google’ın akıllı hoparlörleri eskiden böyle çalışıyordu. Neyse ki, arama devi sessizce bu sorunu gideren bir güncelleme yayınladı ve kullanıcıların farklı odalarda Google Nest hoparlörleriyle konuşurken alarmları kapatmasına izin verdi.

Bir ihbarcı, Android Polisi, ofisi Nest Hub’a “mutfakta zamanlayıcıyı durdurmasını” söylediğini, bunun da mutfakta alarmın susturulmasına neden olduğunu söyledi. Özelliği gösteren bir videoda, bahşişçinin Nest Hub’ı “Akıllı ev cihazlarınızda çalan alarmları ve zamanlayıcıları durduruyorum” şeklinde yanıt vererek hangi odayı veya alarmı kapatmak istediğinizi belirtmenize gerek olmadığını gösteriyor.

Android Polisi yeni özelliğin orijinal Google Home, Google Home Max ve Google Nest Hub Max tarafından birden çok odada desteklendiğini doğrulayabildi. Bu nedenle, bir dahaki sefere bir alarm çaldığında, Google Nest markalı bir akıllı hoparlörü farklı bir odada kapatmasını söyleyin.

Google henüz yeni özelliği kabul etmedi ve şu an itibariyle kullanıma sunulmasının ne kadar yaygın olduğu belli değil. Sunucu tarafında kullanıma sunuluyor olabilir, bu durumda herkes aynı anda kullanılamayacaktır. Şu anda özelliğe erişiminiz yoksa, birkaç gün verin ve tekrar deneyin. Bununla birlikte, kilometreniz, bunun üçüncü taraf Google Asistan hoparlörleri ve Nest markalı cihazlar arasında işe yarayıp yaramayacağına göre değişebilir.

Nest cihazlarından bahsetmişken, Google’ın 30 Eylül’deki bir etkinlikte yeni bir Nest Audio cihazını duyurmak için hazırlandığı iddia ediliyor. Bu nedenle, şu anda birden fazla Nest hoparlörünüz olmasa bile, yaklaşan cihaz kontrol edilmeye değer olabilir.