Dijital Denge, yürürken telefonunuzu kullanmanıza engel olmak için “Uyarı” hazırlar

Bugün erken saatlerde, Digital Wellbeing uygulamasının 1.0.342229637.beta sürümü Google Play Store’da kullanıma sunuldu. Güncelleme yüzeyde herhangi bir önemli eklemeyi içermese de, yürürken telefonunuzu kullanmanıza engel olacak Uyarılar adlı yaklaşan bir özelliğin kodunu tespit ettik.

Bir APK sökümü genellikle bir uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde gelebilecek özellikleri tahmin edebilir, ancak burada bahsettiğimiz özelliklerden herhangi birinin gelecekteki bir sürümde bunu yapmaması mümkündür. Bunun nedeni, bu özelliklerin şu anda canlı derlemede uygulanmaması ve geliştiriciler tarafından herhangi bir zamanda gelecekteki bir derlemede çekilebilmesidir.

Baş editörümüz Mishaal Rahman, özelliği manuel olarak etkinleştirmeyi başardı ve şöyle görünüyor:

Ekteki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, yayınlanmamış Uyarı özelliği, Kesintileri Azalt bölümündeki Dijital Denge ayarlarında görünür. Seçeneğe dokunduğunuzda, açıklamayı içeren bir kurulum ekranı açılır: “Uyarı ile adımınızı izleyin… Telefonunuzu kullanırken yürüyorsanız, etrafınızdakilere odaklanmanız için bir hatırlatıcı alın… Dikkatli kullanın. Uyarı, dikkat vermenin yerini almaz. “

Kurulum işlemini başlatmak için daha sonra sağ alt köşedeki İleri düğmesine dokunabilirsiniz. Özellik başarıyla kurulduktan sonra, yürürken telefonunuzu kullanıyorsanız bir hatırlatıcı ekrana gelir. Hatırlatıcıları devre dışı bırakmak istemeniz durumunda, Dijital Denge ayarlarında “Uyarılar” seçeneğine bir kez daha dokunmanız ve ardından sonraki sayfada Uyarı seçeneğinin yanındaki düğmeye dokunmanız gerekir. Bu sayfa aynı zamanda özelliğin gerektirdiği izinleri de gösterecek – Fiziksel Aktivite ve Konum (isteğe bağlı) – ve ayrıca altta bir geri bildirim düğmesi de yer alacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, Uyarı özelliği hala devam eden bir çalışmadır ve kullanıcılara sunulmamıştır. Bununla birlikte, özellik neredeyse tamamen işlevsel görünüyor, bu nedenle yakında kullanıma sunulabilir. Özellik beta kanalındaki kullanıcılara sunulduğu anda bu gönderiyi güncelleyeceğiz. Google, yakında çıkacak Uyarı özelliğiyle birlikte, Dijital Denge uygulamasına bir iş profili planlayıcısı ve Dikkatli bir duvar kağıdı özelliği getirmeye çalışıyor. Bu özellikler, bu yılın başlarında Eylül ayında uygulamanın APK sökülmelerinde görüldü.


Bize kullanım lisansı sağladığı için PNF Yazılımına teşekkürler JEB Decompiler, Android uygulamaları için profesyonel düzeyde bir tersine mühendislik aracı.