Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Dini erkek isimleri sevenler için özel bebekleri için Cennetten Erkek İsimleri

Herkes çocuklarına en sevilen ve en güzel isimler vermek ister, bu yüzden bunlardan birinin hamileliği haberi yayılır yayılmaz, herkes yeni doğmuş bebeğe isim vermek için güzel isimler aramaya başlar ve Cennet’ten erkek isimlerden daha değerli ve daha güzel isimler yoktur, bu yüzden bu yazıda Cennet’ten erkeklerin, belki de bunlardan birinin eşleştiği isimlerini sunuyoruz. Ne seversin. […]

21 Aralık 2020 - 22:39 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi. A+A-

Dini erkek isimleri sevenler için özel bebekleri için Cennetten Erkek İsimleri

Herkes çocuklarına en sevilen ve en güzel isimler vermek ister, bu yüzden bunlardan birinin hamileliği haberi yayılır yayılmaz, herkes yeni doğmuş bebeğe isim vermek için güzel isimler aramaya başlar ve Cennet’ten erkek isimlerden daha değerli ve daha güzel isimler yoktur, bu yüzden bu yazıda Cennet’ten erkeklerin, belki de bunlardan birinin eşleştiği isimlerini sunuyoruz. Ne seversin.

Bu konu içerir …

Cennetten erkek isimleri

Erkeklerin sayılmayan pek çok ismi vardır, bazıları Farsça erkek isimleri de dahil olmak üzere yabancı erkek isimleri de dahil olmak üzere Batılı erkek isimlerdir ve bunların en güzeli Cennetten gelen erkek isimlerdir, bu yüzden bu isimlerden bazılarını anlamları ile gözden geçiriyoruz:

Babam

Erkeğe verilen, işleri kolay kabul etmeyen anlamına gelen ve anne-babadan, yani ret anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

Elaph

Kuran’da geçen, samimiyet ve samimiyetten alınan bir isim olan erkeklere verilen, bin sayısına atfedilen ve belirli bir şeye yazmak ve hazırlamak anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

Ias

Erkeklere verilen, çaresizlik ve umutsuzluktan alınan Arap kökenli bir isim.

Gülüyorum

Erkeğe verilen, çok gülümseyen veya her zaman gülümseyen kişi anlamına gelen Arapça kökenli isim.

Etil

Taa harfinin yerine günah geldiği taktirde kadınlara, erkeklere ve kadınlara verilen Arapça kökenli bir isim, şeref ve şan anlamına gelen “Aseel” olur.

Ahmose

Erkeklere verilen ve yoğunlaşan anlamına gelen Arapça kökenli bir isim, örneğin yağmurların sıcak olduğu, yani yağmurların daha yoğun olduğu söyleniyor.

Hassasiyet

Erkeğe verilen Arapça kökenli bir isim, çözgü ile lekelenmemiş ve ona meyilli olmayan heteroseksüel bir kişi anlamına gelir.

Yenilik

Erkeğe verilen, yaratıcılıktan alınan ve belirli bir konuda yenilik yapan ve mükemmelleşen yenilikçi bir kişi anlamına gelen Arap kökenli bir isim.

Komut

Erkeklere verilen ve komutanın sahibi anlamına gelen Arapça kökenli bir isim, konunun sahibi olan şehzadeden alınmış olabilir.

severim

Erkeğe verilen, mahabbe kelimesinden alınan ve en sevgi dolu anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

Anwar

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim olup, ışığa sahip parlak bir yüze sahip olan anlamına gelir ve ışıktan veya ışıktan alınır.

Adeem

Erkeklere verilen, yeryüzünden görünen anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

İnsanlar

Erkeklere verilen, çatallanma ve bölünme anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

آزر

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim ve bu isim Kuran-ı Kerim’de geçiyor ve başkalarına güçlü bir şekilde yardım eden kişi anlamına geliyor.

Sıralandı

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim ve bir yıldızın adıdır.

Harith

Erkeğe verilen Arap kökenli isim, tarım arazilerini işleyen ve süren kişi anlamına gelir.

سففيان

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim ve bu isim son zamanlarda Arap dünyasında meşhur olmuş ve çoğul bir isim olan Saffy’nin tekil adıdır, yani rüzgarın tozdan estiğini ifade etmektedir.

Masumiyet

Erkeklere verilen ve masumiyetten alınan Arapça kökenli bir isim, saflığıyla lekelenmemiş, iyi niyetli bir insan anlamına gelir.

Vaaz

Güzel anlamı olan az sayıdaki popüler isimlerden biri olan erkeğe verilen, müjdeli, iyimser ve iyimser bir isim anlamına gelen Arap kökenli bir isim.

Ecevit

Erkeklere verilen, cömertlik açısından cömert anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

yazar

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim ve terbiyeli, kibar biri anlamına geliyor.

En güzel

Erkeklere verilen, en iyisi, en iyisi, en güzeli anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

insan

Erkeklere verilen, yeryüzünün kütikülü anlamına gelen Arapça kökenli bir isim ve peygamberlerin babasının adı olan Adem, selam olsun.

Personel

Erkek denilen Arapça kökenli isim, konaklama ve huzur anlamına gelen köşeden alınır.

İslâm

İslam diniyle ilgili olarak hem erkeklere hem de kadınlara verilen Arap kökenli bir isim.

Adham

İsim Arapça kökenlidir, erkeğe verilir ve güzel siyah at anlamına gelir.

Acı çekmek

Erkeğe verilen, gözleri çok dar olan kişi anlamına gelen Arap kökenli bir isim.

Husam

Erkeğe verilen ve kesici kılıç anlamına gelen Arap kökenli bir isim.

İhsan

Hem erkeklere hem de kadınlara verilen Arapça kökenli bir isim, başkalarına karşı nazik olan anlamına gelir ve başkalarının nezaketinden alınır.

Ahmet

Erkeklere verilen ve yaratılış ustası Muhammed’in isimlerinden biri olan Arapça kökenli bir isim, onun üzerine bereket ve esenlik olabilir ve çok övgü ve şükran kişi anlamına gelir.

Mahmud

Halk arasında iyi ve övülen anlamına gelen erkeğe verilen, övgülerden alınan Arapça kökenli bir isim.

Ossama

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim, cesaret ve gücü çağrıştıran bir isim.

Aws

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim ve armağan veya hediye anlamına gelen az sayıdaki isimden biridir.

Aimen

Erkeklere verilen, Yemen ve Barakat anlamına gelen Arapça kökenli isim.

Ayham

Erkeklere verilen, dik, çok yüksek dağ anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

Ayoub

Erkeklere verilen, afetlere karşı çok sabırlı anlamına gelen Arapça kökenli bir isim ve Allah’ın Peygamber Eyüp’ün adıdır, selam olsun.

Genişletici

Erkeklere verilen Arapça kökenli isim, işleri başkalarına göre kolaylaştıran, elini uzatan ve uzatan kişi anlamına gelir.

برهان

Erkeğe verilen, kanıt veya tartışma anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

Liman

Denizci şehir anlamına gelen, erkeğe verilen Arap kökenli bir isim.

komplo

Erkeğe verilen Arapça kökenli isim ve sürekli hurma yiyen kişi anlamına gelir.

bütün

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim ve en eksiksiz ve eksiksiz olan anlamına geliyor.

Cennetten erkek isimler

Cennet kapılarının isimlerine göre Cennetten erkek isimler

Son zamanlarda Cennetten ilham alan erkek isimleri yaygınlaştı.Bunlardan bazıları Cennet kapılarının isimleri olan erkekler için de isimlerdir ve sayıları yedi, bazıları erkekler için çağrılmaya uygun, bazıları uymaz ve Cennet kapılarından gelen çocuk isimleri arasında:

hayır kurumu

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim olup, az sayıdaki popüler isimlerden biridir ve cennet kapılarından birinin zekat ödeyenlere, parası istenen ve mahrum edilenin hakkı olanlara sadaka kapısı denen addır.

Kazem

Arap kökenli, erkeklere verilen ve cennet kapılarından gelen Bab al-Kadhimin al-wrath denilen bir isimdir.

Cihat

Arap kökenli, erkek ve kadınlara verilen ve cihat kapısı denilen cennet kapılarından, Cenab-ı Allah yolunda mücahidler için verilen bir kapının adıdır ve çok çaba, sabır ve gayret anlamına gelir.

Memnun

Arap kökenli, erkeklere verilen ve Cennet kapılarının isimlerinden biridir ve Al-Rida’dan alınan Yüce Allah’ın kaderinden memnun olanlar için memnun olanların kapısıdır.

Rayan

Arap kökenli bir isim, erkeklere verilen ve bu isim son zamanlarda popüler hale gelen ve susuzluktan sonra söndürülene kadar içmek anlamına gelir ve sadece oruç tutanların gireceği Cennet kapısının adıdır.

Cennetten erkek isimleri

Meleklere Göre Cennetten Erkek İsimleri

Melekler ışık varlıklarıdır, sayıları bilinmemekle birlikte sayıları çok büyüktür ve Yüce Allah meleklere bir takım görevler emanet etmiştir ve çocuklarına melek isimleri diyen birçok insan vardır ve erkeklere isimlendirilen melek isimleri arasında şunlar vardır:

Gabriel

Erkeklere verilen İbranice kökenli bir isim olan Abdullah anlamına gelen ve vahiyle emanet edilen kralın adıdır ve bu isim Kur’an-ı Kerim’de zikredilmiştir.

Mikael

Arap kökenli bir isim, erkeklere verilen, damlayan ve yağmurla atanan kralın adıdır ve bu isim Kuran-ı Kerim’de zikredilmiştir.

Sahip

Erkeğe verilen, belirli bir şeye sahip olan, kontrol eden efendi anlamına gelen ve ateşin bekçisi, kralın adıdır ve bu isim Kur’an-ı Kerim’de zikredilmiştir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Baa harfli çocukların isimleri (ayırt edici – Kur’an-ı Kerim’den – nadir – Arapça olmayan)

İslami çocukların isimleri nadirdir

Çocuklar için pek çok İslami isim vardır, ancak aşağıdakiler de dahil olmak üzere az sayıdaki nadir İslami isimler vardır:

Ashour

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim, Yüce Allah’ın Musa’yı kurtardığı, huzurun kendisine geldiği, Firavun’u ve Firavun’un ailesini yutmak için denizi ikiye böldüğü gün olan Aşure gününden türemiştir.

Akef

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim, camide sadece ibadet amacıyla kalmak anlamına gelen i’tikaf fiilinden alınır ve İslam dininde kim seven ve en güzel vakitler Ramazan ayının son günleri.

Ayşe

Erkeklere verilen ve iyi ve engebeli bir hayat yaşayan bir kişi anlamına gelen Arap kökenli bir isim, bu isim lüksü ve zenginlik ve zenginliğin tadını çıkarmasını ifade ediyor ve Allah’ın elçisi Muhammed’in onu kutsasın ve ona huzur vermesi, karısı Bayan Ayşe’yi şımartmak için kullandığı isimlerden biridir, Tanrı ondan razı olsun.

Sohaib

Erkeklere verilen, saçta kırmızı renk anlamına gelen Arapça kökenli bir isim ve güzelliğin belirtilerindendir.

Safwan

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim olup, oluşturulması kolay ancak çok pahalıdır.

Halil

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim, yani dost, Tanrı’nın peygamberi İbrahim Tanrı’nın dostudur ve Hebron da sahibine asla ihanet etmeyen sadık dosttur.

Umutsuzluk

İbranice kökenli bir isim, erkeğe verilen, Allah’a yalnız ibadet etmek ve insanları terk etmek için bağlantısı kesilmiş ve yükseltilmiş kişi anlamına gelir ve insanlara rehberlik etmek için gönderilen Allah’ın peygamberlerinden bir peygamberin adıdır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Al Ain harfi ve anlamları ile en iyi çocuk isimlerinin eksiksiz bir ansiklopedisi

Diğer isimler

İdris

Erkeğe verilen Arapça kökenli bir isim, Allah’ın peygamberlerinden hidayet için gönderilen bir peygamberin adıdır ve bu isim Kur’an-ı Kerim’de zikredilmiştir.

Areej

Hem erkeklere hem de kadınlara verilen Arapça kökenli bir isim, iyi rüzgar ve güzel koku anlamına geliyor.

İsmail

Erkeklere verilen, Tanrı’nın işittiği anlamına gelen Sami kökenli bir isim ve bu, İbrahim Peygamber’in oğlu olan Tanrı’nın peygamberlerinden bir peygamberin adıdır.

İbrahim

Erkeklere verilen Sami kökenli bir isim, her dile göre pek çok anlam taşır ve Milletlerin Babası olduğu ve insanlara yol göstermesi için insanları gönderen Allah’tan bir peygamberin adı olduğu kabul edilir.

زبير

Erkeklere taş anlamına gelen Arapça kökenli bir isim ve Cennet’in on misyonerinden biri olan Al-Zubayr ibn Al-Awam’ın adı Tanrı ondan razı olsun.

İshak

Erkeğe verilen, gülmek anlamına gelen İbranice kökenli bir isim ve insanları yol göstermesi için insanları gönderen Allah’tan bir peygamberin adıdır.

Ehab

Erkeklere verilen, ekstra cömert, çok hassas anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

İyad

Erkeklere verilen, güçlü ve zaptedilemez anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Körfez çocuklarının en güzel isimleri (ayırt edici – lüks mülk – İslami)

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Arapça kedi isimleri yeni Arapça kedi isimleri yeni

Birçoğu , insan adı da dahil olmak üzere yüzlerce hatta binlerce kedi adı olduğundan, kedi veya kedi için benzersiz ve uygun bir isim s...

R harfli çocukların isimlerinin ansiklopedisi (Arapça – İslami – nadir – Kürtçe) R harfli çocukların isimlerinin ansiklop...

Doktor ona fetüsün türünü söyler söylemez anne, beklenen bebeği için güzel bir isim düşünmeye başlar ve bazı anneler bebeğine R harfiyl...

Beklediğiniz çocuğunuz için bin harfli çocukların isimleri (İslami – Arapça – Türkçe) Beklediğiniz çocuğunuz için bin harfli ç...

Çocuklar, babaların ve annelerin hayatlarında en önemli şeyi temsil eder ve Allah onları süs olarak tanımlamıştır ve bu nedenle her bab...

Bebeğiniz için orijinal ve nadir Arapça çocuk isimleri Bebeğiniz için orijinal ve nadir Arapça ...

Yüce Tanrı’yı ​​bu dünyevi yaşamın süsü olarak tanımlıyoruz. Bu nedenle, ebeveynler Tanrı’nın onlara bir çocuk vereceğini a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/