Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Dış boya 101 – palet

Evinizin dışını boyamak büyük bir görevdir: Doğru türde boyaya, kaliteli aletlere ve işi yapmak için biraz rehberliğe ihtiyacınız olacak. Renk seçenekleriDış cephe boyası ile evinizin tutarlı renklerini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun: örneğin tuğla, taş ve tavan rengi. En çekici renk işlemleri, bu mevcut unsurlarla iyi çalışanlardır. Boyanmamış bir alanın rengini yakalayacak bir renk seçmeyi […]

29 Aralık 2020 - 20:32 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi. A+A-

Dış boya 101 – palet

Evinizin dışını boyamak büyük bir görevdir: Doğru türde boyaya, kaliteli aletlere ve işi yapmak için biraz rehberliğe ihtiyacınız olacak.

Renk seçenekleri
Dış cephe boyası ile evinizin tutarlı renklerini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun: örneğin tuğla, taş ve tavan rengi. En çekici renk işlemleri, bu mevcut unsurlarla iyi çalışanlardır. Boyanmamış bir alanın rengini yakalayacak bir renk seçmeyi düşünün – örneğin, tuğlalarınızda görülen kahverengi veya taş işçiliğinizden gelen yeşil ışık.

Ayrıca hiçbir evin izole olmadığını unutmayın: Görünümü komşu evlerin görünümünden ve hatta etrafındaki çalıların ve ağaçların renginden etkilenir. Evinizi komşu komşunuzla aynı renge boyamak istemeyebilirsiniz, ancak muhtemelen yanında çekici görünecek bir renk tonu seçmek istersiniz. Ayrıca, belirli ortamlarda bazı renklerin daha çok evde göründüğünün farkında olun. Örneğin, toprak tonları, doğal ve ormanlık alanlarda her zaman iyi bir seçimdir, ancak diğer ortamlarda en iyi seçim olmayabilir.

Dikkate alınması gereken bir diğer faktör de evinizin mimari tarzıdır. Çoğu zaman, bir ev dönem renkleriyle boyandığında daha çekici görünür. Resmi Yunan sömürge veya canlanma evleri, sessiz dış ve iç mekanlarla harika görünürken, Victorialılar zencefilli çörekleri ve diğer ilginç mimari detayları vurgulayan cesur renk işlemleriyle hayat buluyor.

Aynı şekilde, dış cephe boyamasına daha güvenli bir yaklaşım, yan tarafta beyaz, bej veya başka bir nötr renk ve kenarlarda daha koyu bir vurgu rengi kullanmaktır. Koyu kahverengi, genellikle dış mekan dekorasyonunda genel amaçlı iyi bir renktir.

Boya türleri
Aşırı sıcak veya soğuk, nem ve uzun süre güneş ışığına maruz kalma, evlerimizin dışını olumsuz etkiler. Boya bozuldukça, alt tabakadaki çatlaklar açığa çıkar ve eve zararlı nem nüfuz eder. İyi boya, dışarıdaki sert havayı korur, ancak içerideki zararlı nemin buharlaşmasına izin vermek için nefes alır.

Bugünlerde, her boya şirketi kendi hava koşullarına dayanıklı boya versiyonunu sunuyor. Esnekliklerini ve esnekliklerini geniş bir sıcaklık aralığında koruyan esnek kaplamalar, fırtınalı veya sert hava koşullarındaki evler için popüler bir çözüm haline geldi. Çeşitli yüzeylere uygulanabilirlik, bu ürünlerin çekiciliğine katkıda bulunur.

ALET KUTUSU
İki kategori var Bir fırça için iki yıl Boya: Doğal kıllardan yapılanlar ve naylon veya polyester gibi sentetik malzemelerden yapılanlar. Alkid veya yağlı boya ve kaplamalarla çalışıyorsanız, doğal fırçayı veya sentetik fırçayı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, yüksek kaliteli doğal kıllı fırçalar, emaye veya herhangi bir son kat uygularken en iyi sonucu verir.

Herhangi bir tür lateks uygularken, sadece sentetik kıllı fırçalar kullanın. Ne kadar suya maruz kalırlarsa kalsın şeklini korur ve uygun sertliği korur. Kaliteli polyester fırçalar başlangıç ​​maliyetine değer. Düzgün bir şekilde temizlendiğinde ve depolandığında, boyayı yıllarca düzgün ve homojen bir şekilde uygulamaya devam edecektir.

Geniş dış yüzeyler için, 3/4 ″ ila 1 (25 mm ila 3 mm) kalınlığında 4 (100 mm) çapında düz bir fırça kullanın. Pencere çerçevelerinin ve kaplamaların hassas bir şekilde boyanması için 1 geniş (30 mm) ve 2 arasında açılı köşe fırçaları kullanın 1/2 ‘(60 mm).

Dış cephe boyama işiniz için başka bir seçenek de bir boya püskürtücü kullanmaktır. Geniş alanların hızlı bir şekilde kaplanması için, güçlü sprey ekipmanının yenilmesi zordur. Sprinklerler diğer uygulama araçlarına göre daha fazla boya kullanabilirken, sağladıkları kolaylık ve rahatlık onları büyük işler için ideal kılar.

keşif
Sıcaklık ülseri sorunları Ve tamir edildi .

Boya kabarcıkları, uygulamadan birkaç saat ila birkaç gün sonra çok hızlı görünebilir. Kabarcıklar boyanın sadece üst tabakasındadır ve çoğunlukla yağlı boyada görülür. Doğrudan yeni boyanmış ahşabın üzerindeki parlak güneş ışığı gibi hızlı bir sıcaklık artışı, kaplamanın dışında ince bir zar oluşmasına neden olur. Deri, ısıtıldığında buhar oluşturan ıslak iç boyayı hapseder. Buhar genişler ve altında kabarcıklara neden olur.

Kabarcıkları onarmak için onları kazıyın, kenarlarını düzeltin ve yeniden boyayın; katman kururken doğrudan güneş ışığından kaçının. Uzmanlar, projenin etrafındaki güneşi takip eden bir çizim komutu oluşturmayı öneriyorlar. Daha kalın katmanlar ve daha koyu renk tonları ve daha ince kaplamaların yayılma olasılığı daha yüksektir.

Nem soyma ve pul pul dökülme.

Nem boya sorunlarına neden olur. Dışarıda yağmur, çiy, kar ve kar veya iç kısımda buhar ve nem birikmesi, dış kaplamada sorunlara neden olabilir. Boyaya nem girdiğinde kabarcıklar oluşabilir ve boya soyulabilir. Nem kabarcıkları, ısı kabarcıklarının aksine, tüm boya katmanlarından ahşaba kadar geçerler.

Islak kabarcıkların gelişmesini önlemek için nem kaynağı belirlenmeli ve onarılmalıdır. Uygun olmayan inşaat teknikleri ve flaş eksikliği, dışarıdaki suyun derzlerde, pencere pervazlarında veya çerçevelerde veya son ahşap damarda birikmesine neden olabilir.

Duvarlardan dış boyaya geçen su buharı, sıhhi tesisat sızıntılarından, su baskınlarından, yemek pişirme veya nemlendirici kullanımından kaynaklanabilir. Buhar bariyeri yoksa veya bariyer yanlış takılmışsa, buhar dış duvarlardan geçer. Özellikle banyoların, çamaşır odalarının, mutfağın ve üçgen çatı kenarlarının dışındaki bu bozulmayı arayın.

Intercut soyma.

Başka bir soyulma türü, yeni bir boya tabakası taban tabakasından ayrıldığında meydana gelir. Uygun olmayan veya kirli bir yüzey, zayıf bağların bir nedenidir. Bir diğeri, iki kaplamanın uyumlu olmamasıdır. Örneğin, lateks bazlı bir boyaya yağlı boya uygulanmış olabilir. Uyumsuzdurlar ve birbirlerinden uzaklaşabilirler.

Astar ve son kat uygulamaları arasında çok fazla zaman geçtiğinde de soyulma meydana gelebilir. Bir astar ve bir boya tabakasının uygulanmasını iki haftadan fazla ayırırsa, astarın yüzeyi ufalanmaya başlayabilir ve boya ile düzgün yapışmayı önleyebilir. Sorunu düzeltmek için boya çıkarılmalı ve yüzey uygun şekilde temizlenmelidir.

Fasulye kırışması veya kırışması.

Çok fazla boya katmanı veya çok kalın bir katman, düzensiz, çatlak bir çatlama modeline yol açabilir. Kalın boya genişleyemez ve ahşapla büzüşemez, bu nedenle dış katmanlardan başlayarak sonucu bozar. Sorun giderilmezse, boya katmanlarına nem girerek daha derin çatlamalara ve bozulmaya neden olur.

Yüzeyin çatlaması, zımparalama ve yeniden boyama gerektirebilir. Derin çatlaklar, eski kaplamanın tamamen kaldırılmasını gerektirir. Ahşap çıplak hale geldikten sonra temizleyin ve boya tutmayan ve su tutmayan bir koruyucu ile işlemden geçirin. Koruyucu kuruduktan sonra, önerilen yayılma oranlarında bir astar ve astar uygulayın.

tebeşir. Bazı dış kaplamaların toz kaplaması vardır. Tebeşir, güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalma nedeniyle boya reçinesinin çözünmesinden gelir. Bu kademeli bozulma, boyanın nasıl yaşlanması gerektiğidir. Ancak çok fazlası, yağmur tebeşiri yıkadığından aşağıdaki diğer boyalı alanların renginin solmasına neden olabilir. Aynı zamanda boyanın hızla bozulduğunu da gösterir.

Tebeşir, bağlayıcı miktarı için aşırı pigment içeren eski boyalarda daha çok bir sorundu, ancak diğer tetikleyiciler arasında dış ahşabın uygun şekilde hazırlanmaması ve kapatılmaması, boyanın çok ince yayılması veya boyanın çok fazla inceltilmesi yer alıyor. Fazla tebeşiri düzeltmek için yüzey temizlenmeli ve yeniden boyanmalıdır.

boyama.

Leke genellikle nemden kaynaklanır. En yaygın kaynak metal çivilerdeki pas veya ahşaptaki tutturuculardır. İkinci neden, nem ile odun arasındaki kırmızı sedir gibi yüzeyde renk oluşumuna neden olan kimyasal bir reaksiyondur.

Paslanmış tırnaklar zımparalanabilir, antipas ve son kat ile kaplanabilir. Ahşap çok kırılgan olmadığı veya çivi başı maruziyeti orijinal yapı sistemine bağlanmadığı sürece, çivi başlarının boyamadan önce havşa açması, astarlanması ve astarlanması en iyisidir. Bir son kat uygulamadan önce lekeler odunsu özlerden temizlenmeli, durulanmalı, kurutulmalı ve leke önleyici bir astar ile astarlanmalıdır. En iyi temizleme karışımı için bilgili bir yerel satıcıya danışın.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar...

Duvar boyama. İç dizayn. Evinizde herhangi bir oda hayal edin, duvarların hayal gücünüzde görünmediğine eminim. Gerçek şu ki, evle...

Lake dolap boyama Lake dolap boyama

Ahşap lake mutfak dolapları nasıl yeniden boyanır Lake Mutfak dolaplarını yenilemenin en kolay ve en hesaplı yolu Mutfak dolaplarınızı ...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri görseller

Ev için en iyi dış cephe boyası hakkında bilgi edinin .. Şimdiye kadarki en güzel 6 renk! dış cephe boya renkleri görseller , en güzel ...

Hayal edin, yapın: perdelerinizi nasıl boyarsınız – boyama Hayal edin, yapın: perdelerinizi nasıl b...

Garip gelebilir, ancak perdelerdeki düz eski lateks boya çok fazla (iyi türden) dram katabilir. 1. Pencerenize uyması için perde paneli...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/