Dış cephe mantolama nedir 2021

Evinizin dış duvarlarına biraz stil ve özgünlük katmayı mı düşünüyorsunuz? mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir , O bahçe ya da teras söz konusu olduğunda, dekorasyonda yatırım bir artı rahat ev için ve hangi bizimkilerle rahat olmak ve bundan ima bina dahili bir barbekü bir dış duvar kaplamasına. Ya düzgün korumak bahçe . Ve bir ev ayrıntılardan oluşur. Bu nedenle bu yazımızda sizlere adım adım dış cephe kaplama çeşitlerini ve nasıl döşendiğini anlatacağız. 

Dış cephe kaplaması: adım adım kurulum

Dış cephe kaplamaları nelerdir

Dış duvar kaplamaları, doğal taşı taklit edebilen (arkaları kolay montaj için çimento harcı ile kaplanmış olsa da) dikdörtgen şekilli karolardır ve dış duvarların kaplanmasına farklı bir dekoratif dokunuş kazandırılmasını sağlar. Buradaki fikir, olağan cephe boyasını (dış cephe) taş havası olan bir kaplama ile değiştirmektir.

Kaplama çeşitleri

Orada iki tip dış duvar kaplamaları: 

  • Porselen döşeme
  • Seramik kaplama

Kurulumu adım adım

Yükleme dış duvar kaplamaların aşağıdaki adımları içerir: 

  1. Yüzey hazırlığıKaplamayı yerleştireceğimiz yüzeyde çıkıntılar ve çıkıntılar varsa “pürüzsüz” olması gerekir; ve bunun için onu kesmemiz gerekecek, çünkü bu şekilde parçaların tutuşu en uygun olacak. Bir çekiç ve keski veya darbeli matkap kullanabilirsiniz.
  2. Hendek açma ve seviye olarak direk yerleştirmeDuvarın yükseldiği zemin beton değilse, yani “pürüzsüz” değilse, kaplamanın çim seviyesinin altında kalması için küçük bir hendek açmamız gerekecek. 

    Ardından, parçaları düzenlemek için bir seviye görevi görecek bir tahta direği duvara çivileyeceğiz (üzerine sığabilecek parçaların ölçüleri dikkate alınarak en alt kısma yerleştirilmelidir). Bir seviye, onu doğru bir şekilde yerleştirmemize yardımcı olacaktır.
  3. Tutkal çimentosunun uygulanması ve parçaların yerleştirilmesiŞimdi parçaları seçilen yüzeye “yapıştırma” zamanı. Bunun için, parçaları ahşap direk üzerindeki duvara “yapıştırırken” yayacağımız yapıştırıcı çimento kullanacağız. Bir tokmak, yüzeye iyi yapışmamıza yardımcı olacaktır. Ardından yazının altına giren parçalarla devam edeceğiz.
  4. hendek kapatmaİşi bitirmek için, kompakt ve daha estetik bir dokunuş vermek için hendeği açarken dışarıda kalan kiri toplayın.

2021’de dış cephe kaplama trendi

2021’de cepheleri yenilemek için dış cephe kaplamasında trendler ve fikirler nelerdir? kaplamalar! Ahşap damarlı, ancak ahşap sorunları olmayan fiber çimento levhalar.

Dış cephe kaplama (ahşap, PVC) hakkında bir fikriniz var ama yine de hoşunuza gidiyor mu? Ve yetenekli bir kişi olarak, kendiniz yenilemek istersiniz. Kısacası kendi başınıza kolayca kurabileceğiniz profesyonel ve uygun fiyatlı bir ürün arıyorsunuz. 2020’de cephe kaplama trendlerinden biri tüm bu kriterleri karşılıyor: Pizarreño Cedral olarak da bilinen fiber çimento levhalar.

Yenilikçi bir malzeme olan fiber çimento

10 yıldan kısa bir süre içinde, (çimento, su, selüloz, tekstil lifleri ve havadan oluşan) fiber çimento yenilikçi bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır. Bu sayede bir evin dış kaplamasının ağırlığı 9 kat azaldı. Bu, geleneksel malzemelerle (tuğla, beton vb.) inşa edilmiş bir ev için 90 ton, fiber çimento için 10 ton anlamına geliyor. Sonuç, daha iyi performans ve yalıtım karşılığında daha az hammadde kullanımı, daha az enerji ve daha az atıktır.

Fibercement teknolojisi, yüksek performanslı, ince, hafif, dayanıklı, güçlü bir kompozit malzeme üretti ve bugün cephede trend olmasa da günümüzün en popüler cephe türlerinden biri olma yolunda gelişmeye devam etti.

Tek sınır hayal gücünüz

levhaları seçmek için en az 5 neden var. Bunlardan biri, malzemenin sunduklarını kişiselleştirme yeteneğidir. Ayakkabılarınızı veya arabanızı özelleştirebilirsiniz; artık evinizin cephesini kişiselleştirmek de mümkün. Çok güzel, size iyi haberlerimiz var, çünkü 2020 aynı zamanda malzeme kombinasyonunun cephelerde trend olacağı yıl olacak ve dış cephe kaplaması sayesinde bundan daha kolay olamazdı. Ahşap görünümü sayesinde (dezavantajları olmadan, çünkü levhalar çok az bakım gerektirir), tuğla, beton, taş vb. ile kombine edebilirsiniz. Başka bir eğilim, onları dikey olarak kurmaktır. Sonuçta, tek sınır hayal gücünüzdür. Hatta çok çeşitli renklere sahip olacaksınız, en gelenekselden en eksantrike. İşleri sizin için kolaylaştırmak için gelecekteki cepheniz için doğru rengi seçmenize yardımcı olacağız. mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir ,